Ogłoszenia duszpasterskie na 27.01.2019 roku

Ogłoszenia duszpasterskie na 27.01.2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej składając ofiarę do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni możemy wesprzeć rodzinę w cięgle ogarniętym wojną syryjskim Aleppo.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszej prasy katolickiej: tygodnika – „Gościa Niedzielnego”, miesięcznika: „Arka”.
 3. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
 • We wtorek – polecamy się Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • W piątek – modlimy się o pokój na świecie na Koronce do Miłosierdzia Bożego
 1. W czwartek o godzinie 16.00 wyjazd panów z naszej parafii na diecezjalne spotkanie mężczyzn na Świętej Górze w Polanowie. Ze względu na wyjazd w tym dniu w naszym kościele nie będzie sprawowana Najświętsza Ofiara.
 2. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią Świętą, a wieczorem w czasie Eucharystii naszą modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i cierpiących w naszej wspólnocie parafialnej. Natomiast w sobotę powierzamy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi Świętej w naszym kościele jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Mszą Świętą.
 4. W sobotę, 02 lutego, przypadać będzie święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce nazywane Matki Bożej Gromnicznej, które kończy w Kościele śpiew kolęd oraz wystrój świątyni w scenerii bożonarodzeniowej. Na Eucharystię o godzinie 18.00 przynieśmy świece zwane gromnicami, i je pobłogosławimy. Dawniej zapalone świece wystawiano w oknach podczas burz i wkładano w dłonie konających. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. A po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Matką Zbawiciela.

W tym dniu na zakończenie Eucharystii dzieciom komunijnym zostaną poświęcone medaliki, różańce i książeczki.

 1. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także ŚWIATOWYM DNIEM ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach i zgromadzeniach. W sobotę o godzinie 9.00 w Koszalińskiej Katedrze wszystkie zakonnice i wszyscy zakonnicy oraz osoby konsekrowane – wdowy i dziewice – przebywający i pracujący na terenie naszej diecezji odnowią wobec Boga i Kościoła swoje śluby zakonne.
 2. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • poniedziałek – wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Urodził się 1225 roku we Włoszech. Wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego. Studiował w Rzymie, Kolonii oraz Paryżu, gdzie wkrótce sam rozpoczął pracę dydaktyczną. Był autorem wielu prac   z zakresu teologii i filozofii i jednym z największych umysłów średniowiecza. Był jednocześnie znakomitym kaznodzieją. W swej duchowości pielęgnował szczególnie nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu. Zmarł w 1274 roku w drodze na sobór w Lyonie.
 • wtorek – wspomnienie błogosławionej Bolesławy Marii Lament, dziewicy. Żyła na przełomie XIX i XX wieku. Odznaczała się wielką wrażliwością na ludzką biedę, zwłaszcza na los ludzi upośledzonych, zepchniętych na margines życia i uwikłanych w świat przestępczy. Mottem swego życia, a także misją założonego zgromadzenia, uczyniła słowa modlitwy Pana Jezusa z Wieczernika: „aby wszyscy stanowili jedno”. Doświadczyła wiele cierpień i podziałów, dlatego wielką wagę przywiązywała do jedności w Kościele.
 • środa – wspomnienie Bronisława Markiewicza, prezbitera. Jego kapłańskie życie przypadało na II połowę XIX wieku. Jego drogę życiową można streścić w słowach: powściągliwość i praca. Przepełniony miłością do Boga i człowieka poświęcił się opuszczonej i zaniedbanej moralnie młodzieży. Jego charyzmat podjęły założone przez niego zgromadzenia księży i sióstr Świętego Michała Archanioła – michalitów.
 • czwartek – wspomnienie świętego Jana Bosko, prezbitera. Urodził się w 1815 roku. Po otrzymaniu święceń kapłańskich w swojej pracy duszpasterskiej szybko zaczął zauważać problem zaniedbanej młodzieży. Gromadził wokół siebie młodych, organizował kursy dokształcające, zakładał szkoły i oratoria, w których młodzi, budując wspólnotę, przez modlitwę, naukę i pracę przygotowywali się do wejścia w dorosłe życie. Zapisał się w dziejach Kościoła jako wybitny nauczyciel, wychowawca, a przede wszystkim przyjaciel młodzieży i założyciel zgromadzeń salezjańskich. Zmarł 31 stycznia 1888 roku.
 1. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 2. Bez pomocy Ducha Świętego nikt z nas nie może powiedzieć: Panem jest Jezus. Dlatego przeniknięci Jego uświęcającą mocą wyjdźmy teraz z naszej świątyni napełnieni Bożą radością i głośmy światu Chrystusową Ewangelię.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 

SZCZECINEK  ,  DNIA  27  STYCZNIA  2019  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *