Ogłoszenia duszpasterskie na 03.02.2019 roku

Ogłoszenia duszpasterskie na 03.02.2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁA .

 1. Po Mszy Świętej jest możliwość nabycia naszej prasy katolickiej :
 • miesięcznika Arka
 • tygodnika Gość Niedzielny
 1. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach;
 • we wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
 • w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 1. We wtorek po Mszy Świętej i Nowennie nastąpi zmiana tajemnic Różańca świętego.
 2. W tym tygodniu przypadać będzie pierwsza środa i pierwszy czwartek miesiąca:
 • środa – po Eucharystii Nowenna do Matki Bożej Skrzatuskiej jako duchowe przygotowanie do uroczystości wyniesienia świątyni skrzatuskiej do godności bazyliki mniejszej
 • czwartek – dzień szczególnej modlitwy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii,                 a dla powołanych o wytrwanie w kroczeniu za Chrystusem.
 1. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • wtorek – wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Ta nawrócona na chrześcijaństwo Rzymianka dla obrony dziewictwa poniosła męczeńską śmierć podczas prześladowania chrześcijan w połowie III wieku. Agata swoją urodą przyciągnęła uwagę namiestnika Sycylii. Gdy odrzuciła propozycję małżeństwa, ten zemścił się, umieszczając ją w domu publicznym. A gdy i to nie odebrało Agacie czystości, skazał ją na okrutne tortury, a wreszcie na śmierć.
 • środa – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Japońscy męczennicy dali świadectwo swojego zwierzenia i oddania Panu Bogu, aż po śmierć. Paweł Miki urodził się w Kioto, żył w zamożnej rodzinie. W wieku 22 lat wstąpił do zakonu jezuitów. Kiedy miał przyjąć świecenia kapłańskie, w Japonii rozpoczęły się prześladowania chrześcijan. Paweł został aresztowany i torturowany, ale nie zaparł się wiary w Chrystusa. Wraz z towarzyszami został powieszony na krzyżu 5 lutego 1597 roku.
 • piątek – wspomnienie świętego Hieronima Emilianiego, zakonnika. Urodził się w Wenecji w 1486. Początkowo jako żołnierz gorliwie bronił ojczyzny, jednak Pan wybrał dla niego inną drogę – kapłaństwo. Swój rodowy majątek przeznaczył na zakładanie sierocińców i domów opieki. Powołał Zgromadzenie Kanoników Regularnych, których zadaniem było i jest otoczenie opieką zaniedbanych dzieci i młodzieży.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 2. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, w czasie wszystkich Mszy Świętych przeznaczone zostaną na utrzymanie naszej świątyni, a w tym czasie szczególnie na opłatę ogrzewania.
 3. Składam serdeczne „Bóg zapłać” ze złożone ubiegłej niedzieli ofiary na rzecz wsparcia syryjskiej rodziny zamieszkałej w Aleppo. Ofiary w wysokości 681 złotych zostały przekazane na konto Caritas Polska.
 4. Msza Święta jest żywą pamięcią Kościoła. Udział w niej przypomina nam o życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Pan Bóg daje nam niedzielę, abyśmy pośród zgiełku codzienności nie zapominali o tym, co najważniejsze.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

     SZCZECINEK , DNIA 03 LUTEGO 2019 ROKU.            

 

Komunikat Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka z okazji
25-lecia ukazania się pierwszego numeru „Gościa Niedzielnego”
w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej

Drodzy Diecezjanie!

 

Tego, że w naszych czasach środki społecznego przekazu odgrywają ogromną i szczególną rolę, że są bardzo ważnym czynnikiem kształtującym umysły i serca ludzi, nie trzeba nikomu specjalnie udowadniać. Treści przekazywane w mediach mają także wpływ na naszą duchowość, na stosunek do drugiego człowieka, do Boga, do Kościoła, – a zatem na naszą wiarę. Tę ważną i wyjątkową rolę w kształtowaniu postaw wiary i ewangelicznego myślenia spełnia w naszej diecezji „Gość Niedzielny”.

Dnia 6 lutego 1994 roku ukazał się pierwszy numer „Gościa Niedzielnego” z diecezjalną częścią, noszącą wówczas tytuł „Wierzę”, a więc w tym tygodniu mija 25 lat od ukazania się pierwszego numeru tego tygodnika w naszej diecezji. Proszę Was, Siostry i Bracia, byśmy razem podziękowali za wierną służbę, pełnioną przez wszystkie te lata, pracownikom naszej redakcji, duchownym i świeckim, a także tym, którzy trudzą się dystrybucją „Gościa Niedzielnego” w parafiach.

W liście skierowanym do diecezjan w dniu ukazania się pierwszego numeru, śp. bp Czesław Domin odwołał się do słów św. Maksymiliana Kolbe, który już w okresie przedwojennym mówił, że nie wystarczy ambona, katecheza i misje, ale potrzebne jest słowo drukowane, by Ewangelia dotarła do jak największej liczby ludzi.

Dzisiaj jeszcze bardziej niż przed laty w wielości przekazów, nie zawsze prawdziwych i często nieżyczliwych Ewangelii, człowiek może się zagubić. Dlatego dobrze, że są media katolickie – w tym „Gość Niedzielny”.

Proszę Was, Kochani Diecezjanie, by ta rocznica stała się również okazją do ożywienia naszej świadomości, że lektura „Gościa Niedzielnego”, która jest dostępna na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki” dla wychodzących z Kościoła i dostępna również w Internecie, była ważnym czynnikiem dla formacji naszej wiary.

 

Naszej Redakcji, wszystkim pracownikom

i wszystkim Czytelnikom „Gościa Niedzielnego”, z serca błogosławię!

                                                              + Edward Dajczak

              Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *