Ogłoszenia duszpasterskie na 24.02.2019 roku

Ogłoszenia duszpasterskie na 24.02.2019 roku

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  VII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  .

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej składając ofiarę do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni możemy wesprzeć rodzinę w cięgle ogarniętym wojną syryjskim Aleppo.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszego GOŚCIA NIEDZIELNEGO, w którym dzisiaj, między innymi :
 • o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, czyli kim są mężczyźni z obrączkami, których widzimy w prezbiterium?
 • kościelny „savoir-vivre”, czyli jak zachować się w kościele;
 • o tym, dlaczego Kościół jest hierarchiczny.
 1. Zapraszam do uczestnictwa nie tylko w Eucharystii w dni powszednie, ale także w cotygodniowych nabożeństwach:

– wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

– piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 1. W czwartek o godzinie 16.00 wyjazd panów z naszej parafii na diecezjalne spotkanie mężczyzn na Świętej Górze w Polanowie. Ze względu na wyjazd w tym dniu w naszym kościele nie będzie sprawowana Najświętsza Ofiara. Chętni mogą zapisać się jeszcze dzisiaj.
 2. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią Świętą, a wieczorem w czasie Eucharystii naszą modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i cierpiących w naszej wspólnocie parafialnej. Natomiast w sobotę powierzamy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi Świętej w naszym kościele jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Mszą Świętą.
 4. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 5. Szczecinecka Akademia Ratownictwa przygotowuje program Akademia Życia. Program ten zawierać będzie, między innymi, darmowy sześciogodzinny kurs udzielenia pierwszej pomocy medycznej zakończony otrzymaniem certyfikatu. Osoby zainteresowane tym kursem zapraszam po Mszy Świętej do zakrystii.
 6. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1 % należnego podatku na powstałe hospicjum stacjonarne przy naszej świątyni.
 7. Do życia wiecznego zmierzamy drogą miłości Pana Boga i bliźniego. Miłość bliźniego napotyka jednak przeszkodę nieprzyjaźni. Wpatrując się w Chrystusa, możemy uniknąć nienawiści i zawsze szanować godność innych ludzi.

 ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  24  LUTEGO  2019  ROKU.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *