Ogłoszenia duszpasterskie na 10 marca 2019 roku

Ogłoszenia duszpasterskie na 10 marca 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO  POSTU  .

  1. Na obecnie przeżywany czas warto przypomnieć słowa świętego Jana Pawła II, oto one : „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych, by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”.

Starajmy się, by duchowe owoce, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujemy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

  1. Okres Wielkiego Postu winien być czasem wsparcia jeszcze bardziej potrzebujących. Dlatego na parapetach przy stopniu komunijnym znajdują się puszki na jałmużnę wielkopostną, które możemy zabrać do domu i przynieść je – jak w poprzednich latach – w Wielką Sobotę.
  2. Po Mszy Świętej jest możliwość nabycia i lektury naszej prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Arki.
  3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godzinie 17.30 z Chrystusem i Jego Matką Bolesną przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę o godzinie 16.15 rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu  i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Krzyżu Chrystusowym – znaku zbawienia. Tę najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzi Róża Różańca świętego.
  4. Przyszła niedziela, II Wielkiego Postu, to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności  z Misjonarzami. Mottem przewodnim tego dnia staną się słowa: „ UCZNIOWIE – MISJONARZE MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO„ – papież Franciszek . Będzie to szczególna  okazja wsparcia ofiarami składanymi do puszki ponad 2100 polskich misjonarzy pracujących w 94 krajach świata.
  5. Ksiądz Dawid Andryszczak, kapelan szpitala w Szczecinku, zaprasza Pracowników Służby Zdrowia, czynnych i emerytowanych, na Pielgrzymkę do Włoch w dniach 02 – 10 czerwca. W czasie Pielgrzymki odwiedzimy miejsca związane z posługą i życiem Świętych Medyków. Zapisy do 30 marca u kapelana szpitala. Więcej informacji na okolicznościowych plakatach.
  6. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1 % należnego podatku na powstałe hospicjum stacjonarne przy naszej świątyni.
  7. Przymierza, jakie Bóg zawierał z ludźmi, prowadziły do tego jedynego, zawartego na Golgocie. W to przymierze pokoju z Bogiem wchodzimy poprzez sakrament chrztu. Trwajmy w nim wierni, nie ulegając pokusom. Niech umacnia nas w tym Boże błogosławieństwo.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

     SZCZECINEK  ,  DNIA  10 MARCA 2019  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *