Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  IV  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU  .

  1. Dzisiejsza, już czwarta, niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją „laetare”, czyli niedzielę radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  • Ze względu na ogłoszony w naszym kraju stan epidemii w okresie Wielkiego Postu nie są celebrowane jakiekolwiek nabożeństwa, między innymi Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Godzinki, inne …
  • Jednak nikt nie może być pozbawiony spotkania z Chrystusem. Dlatego każdego dnia o godzinie 18.00 sprawowana jest Najświętsza Ofiara, na którą serdecznie zapraszam.
  • Na czas ogłoszonego w naszym kraju stanu epidemii został wstrzymany druk i kolportaż naszego Gościa Niedzielnego.
  • W środę przeżywać będziemy uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO. Przypominamy sobie rozmowę archanioła Gabriela                       z Dziewicą z Nazaretu. Jej wiarę, roztropność i otwartość na działanie Ducha Świętego. Wypowiadając swoje ‘tak” Panu Bogu w cudowny sposób poczęła Syna Bożego. Pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Syna Bożego.

W środę też przeżywać będziemy Dzień Świętości Życia poświęcony poczętym, a nie chcianym dzieciom. Ich zagrożone życie pod sercem matki można objąć duchową adopcję i przyczynić się do szczęśliwych urodzin dziecka.

  • W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Wskazówki zegarków przesuniemy o godzinę do przodu – tak więc będzie to najkrótsza noc w ciągu roku.
  • Pełni Bożej radości zapraszajmy wciąż na nowo Ducha Świętego do naszych serc, abyśmy nieśli przebaczenie i pojednanie do naszych domów, miejsc pracy i nauki oraz w mocy Ducha świadczyli o tym, jak dobry jest nasz Pan.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  22  MARCA  2020  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *