Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA VI  NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ.

  1. Dziś kolejna, szósta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, by przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, by już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.
  2. Zapraszam do uczestnictwa w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH KU CZCI NMP, które dzisiaj zostanie odprawione o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii sprawowanej o godzinie 19.00.
  3. Zapraszam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, który niemal w całości poświęcony jest  świętemu Janowi Pawłowi II,
    a szczególnie :                                     

– niewiele brakowało, a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża;

– jaką rolę w ukształtowaniu Jana Pawła II odegrało miasto Wadowice;

– reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach;

4. Od dzisiaj w naszej świątyni podczas Mszy Świętych i wszelkich nabożeństw może uczestniczyć 32 osoby.

5. Jutro przypadać będzie 100 rocznica urodziny Karola Wojtyły – papieża Polaka – świętego Jana Pawła II. Msza święta dziękczynna Panu Bogu za największego syna naszego narodu jutro o godzinie 19.00.

KONCERT Z OKAZJI 100 ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br.                      o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II                          w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.
Serdecznie zachęcamy do oglądania.

6.W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przypadać będzie:

– poniedziałek – wspomnienie świętego Jana I, papieża i męczennika. Jego pontyfikat był krótki, bo trwał zaledwie trzy lata. Mimo to obfitował w przeciwności i trudy, które zakończyło uwięzienie i umęczenie w 526 roku dokonane za sprawą króla Gotów. Kościół wskazuje na szczególne męstwo papieża.

– środa – wspomnienie świętego Bernardyna ze Sieny, prezbitera. Żył w XV wieku. Urodził się w Italii, ale przewędrował niemal całą Europę. Zasłynął jako porywający kaznodzieja. Wzywał do pokuty, modlitwy i dzieł miłosierdzia. Polska zawdzięcza jemu odnowę życia religijnego. W naszym kraju z jego imieniem kojarzy się jedna z gałęzi rodziny franciszkańskiej – bernardyni.

– czwartek – wspomnienie świętego Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. Czeski kapłan i męczennik żyjący w XIV wieku. Dobrze wykształcony podczas studiów
w Padwie i Bolonii, zasady życia chrześcijańskiego nie tylko głosił w kazaniach, ale uczciwie stosował wobec siebie i innych. Odważnie upominał nawet panującego wtedy
w Czechach króla Wacława IV za jego publiczne bluźnierstwa i szyderstwa wobec świętej wiary. Podstępnie uwięziony przed władcę był zmuszony do wyjawienia tajemnicy spowiedzi. Nie ugiął się mimo zadawanych tortur, więc rozgniewani oprawcy wrzucili go z mostu do rzeki. Niezłomna wiara męczennika doprowadziła króla do nawrócenia
i pokuty, a Janowi otworzyła niebo.

– piątek – wspomnienie świętej Rity z Cascii, zakonnicy. Doświadczona cierpieniem żona, matka, a także pokorna wdowa, a w końcu naznaczonej stygmatem zakonnicy. Przeżyła wiele dramatów i doświadczeń. Wyjście z trudnych sytuacji widziała w ufnej modlitwie. Jest orędowniczką trudnych spraw życiowych, tych, które nazywamy nawet beznadziejnymi.

7. Od piątku rozpoczniemy NOWENNĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO, poprzez którą będziemy przygotowywać się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy za dwa tygodnie.

8. Natomiast za tydzień, w siódmą niedzielę Wielkiej Nocy, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA.

9. Potrzebujemy życiowych przewodników, abyśmy nie pobłądzili w drodze do nieba. Pięknym przykładem jest dla nas święty Jan Paweł II. Setna rocznica jego urodzin jest dobrą okazją, aby przypomnieć sobie jego nauczanie i na nowo je podjąć, Niech Boże błogosławieństwo, które przyjmiemy, doda nam odwagi.

ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  17  MAJA  2020  ROKU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *