Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Na progu maryjnego miesiąca sierpnia łączmy się duchowo i modlitewnie            
  z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie, wierni tradycji naszych ojców, zanośmy do Matki Bożej Jasnogórskiej wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste.
 2. W dniach od 01 do 13 sierpnia co roku odbywa się piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Jednak z powodu obostrzeń epidemicznych nie może odbyć się w tradycyjnej formie. W planowanym terminie tylko cztery osoby przemaszerują tradycyjny 13-dniowy szlak pielgrzymi do Jasnogórskiej Królowej, a wśród  nich: dyrektor i pilot pielgrzymki, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie i biskup Krzysztof Włodarczyk. I to oni poniosą intencje wszystkich pielgrzymów, którzy zaproszeni są do duchowego pielgrzymowania w ramach Grupy Złotej.
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych ofiarą składaną do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni jest możliwość wsparcia rodziny zamieszkałej w syryjskim Aleppo.
 4. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą”           w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 roku – to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Szczególnie  w tym miesiącu pamiętajmy o naszej ojczyźnie i polecajmy ją w gorącej modlitwie.
 5. W sobotę, 1 sierpnia, przypadać będzie 76 rocznica wybuchu POWSTANIA WARSZAWSKIEGO, najkrótszego zrywu Polaków, bo trwające zaledwie 63 dni, ale najkrwawszego, gdyż oddało życie od 150 do 200 tysięcy naszych rodaków. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w walce o wolną stolicę i Polskę – zwłaszcza harcerzach i bohaterskiej polskiej młodzieży, a dla żyjących powstańców prośmy o Boże błogosławieństwo i dar jak najdłuższego życia. W sobotę w godzinę „W” – 17.00, gdy w naszej ojczyźnie zawyją syreny i rozkołyszą się dzwony naszych świątyń zatrzymajmy się na chwilę, by oddać cześć tym, którzy oddali życie na ołtarzu Ojczyzny.
 6. Zachęcam do nabycia i lektury naszego: Gościa Niedzielnego, w którym między innymi:
  – gdy ufnie zwróciła się do Boga w sytuacji bez wyjścia, doczekała się odpowiedzi. Wychowywała dziecko, które nie znało pojęcia „grzech”. Co wiemy o świętej Annie, babci samego Syna Bożego?
  – jak kształtować relacje z teściową – o błogosławionej Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową;
  – kolejna odsłona wakacyjnego cyklu – tym razem odwiedzamy sanktuarium  MB Kodeńskiej.
 7. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  czwartek – osobista w ciszy adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
  piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. W tym tygodniu przypadać będzie pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest w naszej świątyni każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 10. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny wyznacza nam jeszcze :
  – poniedziałek –wspomnienie świętego Joachima, ojca NMP. Pochodził z rodu kapłańskiego, zajmował się pasterstwem i mieszkał w Galilei. Przez długie lata nie mógł doczekać się dziecka. Zdesperowany udał się na pustynię na 40 dni, aby prosić Boga o potomstwo. Tam miał wizję, że jego modlitwa została wysłuchana.
  – wtorek – wspomnienie świętego Sarbeliusza Makhlufa, prezbitera. Żył w Libanie w XIX. Był kapłanem obrządku maronickiego. Pragnął poświęcić się tylko modlitwie i ascezie, dlatego oddalił się na pustynię. Jego pobożność i mądrość stała się wzorem dla wielu ludzi. Słynął jako ten, który może uprosić uzdrowienie. Także kiedy umarł, do jego grobu ściągali chorzy i doznawali cudownego uzdrowienia.
  – środa – wspomnienie świętej Marty. Wraz ze swoim rodzeństwem, Marią
  i Łazarzem, należała do grona przyjaciół Pana Jezusa. W ich domu w Betanii Zbawiciel niejednokrotnie zatrzymywał się w drodze do Jerozolimy. Pismo święte ukazuje świętą Martę jako troskliwą panią domu, która gości Mistrza. Po śmierci Łazarza Marta wyznała wiarę w Jezusa i Jego zbawczą moc. We wspólnocie Kościoła czczona jest jako patronka gospodyń, hotelarzy, pań domu oraz orędowniczka w sprawach trudnych.
  – czwartek– wspomnienie świętego Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. Chryzolog, czyli Złotousty, wskazuje, jak współcześni jemu cenili jego kazania
  i mowy. Żył w V wieku, piastował godność metropolity Rawenny, wówczas stolicy cesarstwa rzymskiego. Jako biskup stolicy cesarskiej miał duży wpływ na kierunek rządów cesarzy. Piętnował nadużycia władców, rozwiązłość obyczajów, wzywał do pokuty.
  – piątek – wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera. Urodził się w 1491 r. Przeżył swoje nawrócenie, kiedy został ranny w bitwie pod Pampeluną. Gdy tylko odzyskał zdrowie, zmienił swoje życie z rycerskiego na pustelniczo-mnisze. Oddał się modlitwie i rozmyślaniu. Jako najważniejsze dzieło – „Ćwiczenia duchowne”, z którego korzysta wiele osób i dzisiaj, to owoc 19 lat medytacji
  i kontemplacji. Wraz z kilkoma przyjaciółmi, których spotkał na studiach w Paryżu, złożył ślub czystości, ubóstwa i wierności Kościołowi. Zachęcony przez papieża Pawła III do napisania reguły nowego zgromadzenia założył w 1540 r. zgromadzenie jezuitów.  
  – sobota – wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Żył w XVIII wieku we Włoszech. Swoje życie poświęcił ubogiej
  i zaniedbanej ludności Neapolu. Przez 13 lat pełnił posługę biskupią. Założył zgromadzenie redemptorystów i zreformował zakon sióstr redemptorystek..
 11. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 12. W środę na naszym cmentarzu pożegnaliśmy świętej pamięci Józefa Sebastianowicza, który mieszkał przy ulicy Brzozowej. W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 13. Pan Bóg obdarzył nas wielkimi darami. Naszym zadaniem jest ich odkrywanie
  i pomnażanie. Dopóki ich nie znajdziemy, nie będziemy szczęśliwi, zaczynajmy więc szukać ich już dzisiaj.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  26 LIPCA  2020  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *