Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 spotkanie
  z rodzicami i dziećmi klasy IV.
 2. Dzisiaj oprócz naszej prasy katolickiej – tygodnika Gościa Niedzielnego – jest możliwość nabycia na 2021 rok kalendarza diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej . Koszt kalendarza to 10 złotych i jest to „cegiełka” na wsparcie naszego sanktuarium maryjnego w Skrzatuszu.
 3. W piątek minie dokładnie 19 rocznica terrorystycznych zamachów na dwie bliźniacze wieże Word Trade Center w Nowym Jorku
  i Pentagonie. Obejmijmy pamięcią modlitewną ofiary tej i innych zbrodni.
 4. W sobotę od godz.10 do 15.00 i w niedzielę od godz. 12.00 do 15.00 lekarze i fizjoterapeuci posługujący w naszym hospicjum przeprowadzą profesjonalne badania wad postawy dzieci i młodzieży.
  Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 roku życia. Dzieci w obecności rodziców zostaną zmierzone, zważone, zbadane z wykorzystaniem podoskopu oraz skoliometru. Postawiona zostanie diagnoza oraz zalecane ćwiczenia do wykonania w domowych warunkach.
  Lekarze i fizjoterapeuci zrzekają się jakiegokolwiek wynagrodzenia. Jednak będzie możliwość złożenia ofiary na wsparcie polskiego misjonarza – ojca Zdzisława Grada, werblisty -, który posługuje przede wszystkim dzieciom na Czerwonej Wyspie – Madagaskarze.
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadać będzie:
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Melchiora Grodzieckiego, prezbitera
  i męczennika. Jego postać, jezuity i męczennika, przypomina czasy wojny trzydziestoletniej, gdy na katolikach, często za pomocą tortur, domagano się zmiany wyznania. Melchior pełnił posługę kapłańską w różnych miejscowościach w Czechach, na Śląsku i na obecnej Słowacji. Zginął śmiercią męczeńską w
  Koszycach razem z węgierskim jezuitą Stefanem Pongraczem. Chociaż jego kult zaczął się krótko po śmierci, to proces beatyfikacyjny trwał aż 377 lat.
  – wtorek – święto Narodzenia NMP. Święto zwane jest także świętem MB Siewnej, związane ze zwyczajem poświęcenia ziarna na zasiew. Dziewięć miesięcy po Niepokalanym Poczęciu NMP Kościół obchodzi święto Jej narodzenia. Według tradycji rodzicami Maryi byli Joachim i Anna.
  – środa – wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy, dziewicy. Była bardzo piękna. To piękno nie tylko biło z jej dziewczęcej urody, ale także promieniowało
  z jej duchowości, naznaczonej przeżyciami mistycznymi. Jako 19-letnia dziewczyna złożyła ślub dozgonnej czystości, wstępując do III zakonu św. Franciszka. Pracowała jako służąca, ale służba stała się jej powołaniem. Dzieliła się pożywieniem i pieniędzmi z uboższymi od siebie. Wywierała bardzo silny wpływ na otoczenie. Podczas I wojny światowej, mimo słabego zdrowia, pomagała
  w krakowskich szpitalach. Umarła w 1922 roku na gruźlicę, w wielkim cierpieniu, opuszczona przez wszystkich.
 6. Za tydzień druga niedziela miesiąca, w którą ofiary składane na tacę podczas wszystkich Eucharystii zostaną przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i parafii.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 8. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na wspólną modlitwę członków
  i sympatyków. Program tego spotkania zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń duszpasterskich.
 9. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za złożone ubiegłej niedzieli na wsparcie rodziny zamieszkałej w ogarniętym działaniami wojennymi syryjskim Aleppo. Ofiary wyniosły 518 złotych.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III w sprawie Pierwszej Komunii świętej.
 11. Po raz trzeci w naszym mieście rozpoczyna się głosowanie na projekty, które będą sfinansowane z budżetu obywatelskiego. W związku z tym parafia mariacka zwraca się z gorącą prośbą do wiernych parafii świętego Franciszka z Asyżu o głosowanie na projekt nr 12: „Wykonanie elektronicznego mechanizmu zegara wraz z jego uruchomieniem na wieży Kościoła Mariackiego”. Jeśli nasz projekt zdobędzie wystarczające poparcie, to w przyszłym roku odnowiony zegar na wieży kościoła mariackiego. Będzie wskazywał i wybijał godziny. Głosowanie w formie elektronicznej potrwa od 7 do 27 września
 12. Napełnieni Bożą obecnością jak najpiękniej świętujmy dzień Pański. Nieśmy radość, pokój i przebaczenie swoim bliskim. Okazujmy sobie wzajemną miłość i bądźmy znakiem Bożej bliskości tam, gdzie będziemy przebywać.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA 06 WRZEŚNIA 2020 ROKU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *