OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Dzisiaj cały świat oddaje cześć ŚWIĘTEMU FRANCISZKOWI Z ASYŻU, który jest naszym świętym patronem. Centralnym punktem tego dnia jest Eucharystia odpustowa celebrowana o godzinie 11.00.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swoich objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie, nie walczmy mieczem: „ Kto mieczem wojuje, od miecza ginie” ! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania świętego Jana Pawła II: „ Zło dobrem zwyciężaj !” Codziennie gromadzimy się na Eucharystii o godzinie 18.00, którą łączymy
  z nabożeństwem różańcowym, a dzisiaj o godzinie 16.15.
 3. Dzisiaj jest możliwość nabycia i lektury naszego tygodnika Gość Niedzielny,
  w którym między innymi:
  – specjalny dodatek poświęcony leczeniu sanatoryjnemu, a w nim m.in.
  o dostępnych terapiach i zabiegach w sanatoriach, uzdrowiskach dla dzieci
  i rehabilitacjach leczniczych rolników;
  – szczęście to zapatrzenie się w Boga, smutek to konsekwencja zapatrzenia się
  w siebie – mówi matka sługi Bożego Carla Acutisa, którego beatyfikacja odbędzie się na początku października;
  – o św. Franciszku z Asyżu, który mówił o sobie „prosty i niewykształcony”, a rzucił ogień na pogrążony w potężnym kryzysie Kościół.
 4. W środę minie dokładnie 19 rocznica konsekracji naszej świątyni, czyli oddania na bezpośrednią własność naszego kościoła Panu Bogu.  Dokonał tego w dniu 
  7 października 2001 roku obecny senior wrocławski Marian Gołębiewski,
  a wówczas ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeski.
 5. W każdą środę października o godz. 21.00 zapraszamy młodzież naszej diecezji do duchowej łączności na modlitwie różańcowej. „Różaniec Młodych” będzie transmitowany przez Dobre Media z Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.
 6. W liturgii Kościoła świętego w bieżącym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Jej życie przypadło życie niosło w sobie ogrom mistycznych objawień. Te objawienia przywróciły wielu ludziom nadzieję i odnowiły ufność w Boże miłosierdzie. Apostołka Bożego miłosierdzia w „Dzienniczku” spisała swoje doświadczenia przyjaźni z Panem Bogiem, które do dzisiaj są czytane na całym świecie. Pomagają one ludziom bez lęku zbliżyć się do Pana Boga.
  – wtorek – wspomnienie świętego Brunona, prezbitera. Świetnie wykształcony kapłan, działał w XI wieku na terenie dzisiejszych Niemiec, Francji i Włoch. Przeżywał bardzo głęboko pouczenie Chrystusa: „Wy jesteście solą ziemi…Wy jesteście światłem świata”, ale nie pragnął stać się tym światłem dla własnej chwały. Przeciwnie, porzucił świat i na odludziu, w górach założył klasztor,
  w którym zamieszkali mnisi żyjący według bardzo surowej reguły, poświęcający się kontemplacji i pokucie, znani dziś jako zakon kartuzów.
  – środa – wspomnienie NMP  Różańcowej. Ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad flotą turecką w bitwie morskiej po Lepanto w 1571 roku. Różaniec połączony z medytacją tajemnic życia Pana Jezusa ma wielką moc.
  – piątek – wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa. Urodził się pod Opatowem około 1160 roku w rodzinie rycerskiej. Po studiach w Paryżu
  i Bolonii powrócił do Krakowa i prawdopodobnie wówczas przyjął święcenia kapłańskie. Pracował na dworze króla Kazimierz Sprawiedliwego jako kanclerz
  i kierował szkołą katedralną. W 1208 roku został biskupem krakowskim. Choć krótko rządził diecezją, dokonał wielu dzieł. Brał także czynny udział w Soborze Laterańskim w 1215 roku. Z troski o własne uświęcenie i zbawienie, po dziesięciu latach posługi, złożył rezygnację z biskupiego urzędu. Zamieszkał w klasztorze cystersów w Jędrzejowie, prowadząc świątobliwe życie. Zmarł 8 grudnia 1223 roku w opinii świętości. Jako pierwszy polski historyk opisał dzieje narodu w „Kronice polskiej”.
  – sobota – wspomnienie błogosławionej Marii Angelii Truszkowskiej, dziewicy. Żyła w XIX wieku, córka ziemi kaliskiej. Od najmłodszych lat była otwarta na działanie łaski Bożej i wyczulona na potrzeby drugiego człowieka. Pielęgnowała chorego ojca, a jako członkini Stowarzyszenia Św. Wincentego a Paulo odwiedzała także innych chorych i opiekowała się ubogimi. Własnym przykładem pociągała innych do działalności charytatywnej wiele kobiet. Wraz ze swoją siostrą dała początek nowemu zgromadzeniu zakonnemu – siostrom felicjankom.
 7. W czwartek Eucharystią i nabożeństwem różańcowym rozpocznie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego oraz wszystkich chętnych, którym drogie są sprawy Kościoła na świecie, w naszej ojczyźnie, diecezji i parafii. Zapraszamy bardzo serdecznie.
 8. W piątek Mszą Świętą sprawowaną o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie    
  z młodzieżą klas ósmych i starszą, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 9. W najbliższą sobotę i niedzielę Siostry Niepokalanki najserdeczniej zapraszają na uroczystości rocznicowe 75-lecie swojego pobytu w naszym mieście. Szczegółowy program na okolicznościowych plakatach.
 10. Przyszła niedziela to druga niedziela w miesiącu, w którą ofiarami składanymi na tacę wspieramy utrzymanie naszej świątyni.
 11. Za tydzień w naszej Ojczyźnie już po raz dwudziesty przeżywać  będziemy Dzień Papieski, którego myślą przewodnią są słowa: „TOTUS TUUS”. W roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 zostanie odprawiona Najświętsza Ofiara przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II. Po tej Mszy Świętej – po czerech latach przerwy spowodowanej budową szczecineckiej obwodnicy – powrócimy z modlitwą różańcową i procesją, która wyruszy nową trasą Szlaku Testamentu Jana Pawła II. Zabierzmy z sobą różańce
  i lampiony.
  Dla ludzi starszych i chorych różaniec będzie prowadzony w kościele.
 12. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za wsparcie ubiegłej niedzieli syryjskiej rodzinie zamieszkałej w ogarniętym nieustannie starciami wojennymi Aleppo. Ofiary wyniosły 549 złotych.
 13. Pan Jezus w każdą niedzielę umacnia w nas płomień wiary, abyśmy w jego świetle
  z odwagą szli do naszych prac i obowiązków, wypełniając je z miłością. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w całym tygodniu.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , 04 PAŹDZIERNIKA 2020 ROKU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *