OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA UROCZYSTOŚĆ

JEZUSA  CHRYSTUSA  ,  KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akcent roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Uroczystość ta została wprowadzona przez papieża Piusa XI w roku 1925. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek
  i będzie miało swoje ukoronowanie w Jezusie Chrystusie. Mijający rok liturgiczny przebiegał pod hasłem:…WIELKA TAJEMNICA WIARY … . Dzisiaj warto zapytać siebie: na ile świadomie przeżyliśmy ten rok liturgiczny i na ile w nas wzrosła miłość do bliźniego,  a nade wszystko do Pana Boga?
  2. Dzisiaj też po Mszy Świętej o godzinie 11.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny.
  3. Zachęcam do nabycia i lektury naszej prasy katolickiej:
  – czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?
  – jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji?
  – czy dzisiaj informacje o gotowych szczepionkach na COVID-19 należy traktować poważnie.
  4. Jeszcze w tym tygodniu we wspólnej modlitwie polecać będziemy naszych zmarłych wypisanych w wypominkach. Nasze modlitwy zakończymy w piątek, gdzie za wszystkich poleconych zostanie odprawiona Eucharystia w naszym kościele o godzinie 18.00.
  5. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy :
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Klemensa I, papieża i męczennika. Był trzecim następcą świętego Piotra. Wiele się natrudził dla realizacji pragnienia Chrystusa, aby wszyscy chrześcijanie stanowili jedno.
  – wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera
  i towarzyszy z I połowy XIX wieku. Ich odwaga i wierność krzyżowi Chrystusa stanowią wzór dla dzisiejszych uczniów Pana. Oni osiągnęli już niewiędnący wieniec chwały.
  – środa – wspomnienie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Postacie świętych, z którymi spotykamy się w liturgii Kościoła, pomagają nam pełniej i głębiej przeżywać wartości chrześcijańskie. Katarzyna Aleksandryjska, dziewica, poniosła śmierć męczeńską w 305 roku. Jej wspomnienie jest okazją do refleksji nad godnością kobiety.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i okres ADWENTU.  W dni powszednie tego okresu w naszym kościele będzie odprawiana Msza Święta tylko o godzinie 6.00 i będzie to Eucharystia ku czci Najświętszej Maryi Panny – RORATY.
  7. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia kalendarzy na przyszły 2021 rok oraz będzie możliwość nabycia dużych i małych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  8. Za tydzień po wszystkich Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary do skarbony przy głównym wejściu do naszego kościoła na wsparcie syryjskiej rodziny zamieszkałej w Aleppo.

Caritas Polska:
Szanowni Państwo,
W związku z piękną postawą i zaangażowaniem Państwa w dzieło pomocy rodzinom syryjskim, zostaliście włączeni do grona Darczyńców i Dobrodziejów programu Rodzina Rodzinie, największego programu pomocy humanitarnej w historii Polski. Rodziny syryjskie pamiętają o Was w modlitwie, do której dołącza się Caritas Polska.
Jesteście w sercach ludzi, dla których ten gest miłosierdzia jest gwarantem przetrwania najgorszych chwil w ich życiu. Trwający od 2011 roku konflikt wyniszcza lokalną społeczność. Program Rodzina Rodzinie został uruchomiony w październiku 2016 roku i od tego czasu dzięki dobremu sercu i ofiarności Polaków, ponad 50 milionów złotych zostało przekazanych potrzebującym rodzinom w Syrii. Program przyczynia się bezpośrednio do ratowania Kościoła w Syrii. Do tej pory ponad 40% chrześcijańskich rodzin w Aleppo otrzymało wsparcie od polskich darczyńców. Dla nas, Polaków,
a przede wszystkim dla polskiego Kościoła to ogromna duma, ponieważ program funkcjonuje i przynosi efekty wyłącznie dzięki ofiarom konkretnych ludzi.
Dlatego dziękując Państwu za nieoceniony wkład w odbudowywanie i podtrzymanie funkcjonowania społeczności syryjskiej, zachęcamy  do dalszego wsparcia rodzin
w Syrii. Program każdego dnia niesie realną pomoc materialną najuboższym rodzinom w Aleppo . Jest też znakiem solidarności Polaków wobec narodu syryjskiego, co pozwala jemu przetrwać ten trudny czas.
9. W pierwszym tygodniu Adwentu pan organista tradycyjnie rozniesie do naszych domów poświęcone opłatki wigilijne.
10. Królestwo Jezusa to miłość, służba oraz troska o każdego człowieka. Umocnienie doświadczeniem spotkania z Panem w sakramentalnych znakach idźmy zanieść orędzie
o Bożym królestwie wszystkim, których Pan Bóg postawi na drodze naszego życia. Króluj nam, Chryste!

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  22  LISTOPADA  2020  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *