OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 2020 ROKU.

 1. Dzisiaj, jak w każdą II Niedzielę Adwentu, przeżywamy dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Oprócz modlitwy w całej naszej Ojczyźnie po Mszach Świętych do puszek zbierane są ofiary na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Możemy to uczynić i my składając ofiarę do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni.
 2. W tym czasie adwentowego czasu oczekiwania na przyjście Pana Najświętsza Ofiara w naszym kościele sprawowana jest o godzinie 6.00 i są to roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny.
 3. Po Mszy Świętej jest możliwość nabycia:
  – naszej prasy katolickiej:  Gościa Niedzielnego,
  – opłatków wigilijnych
  – sianka na stół wigilijny
  – kalendarzy na rok 2021.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 spotkanie z rodzicami
  i dziećmi komunijnymi.
 5. We wtorek o godzinie 17.30 rozpocznie się zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, którym drogie są sprawy Kościoła parafialnego, diecezjalnego, w Polsce i na świecie.
 6. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie:
  – w środę o godzinie 16.30 z dziećmi komunijnymi
 7. – w piątek o godzinie 18.00 z młodzieżą, która pragnie przygotować się do sakramentu bierzmowania.
 8. W czwartek nabożeństwem eucharystycznym o godzinie 18.00 rozpocznie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, na które zapraszamy wszystkich którym bliskie są sprawy parafii, diecezji i Kościoła na świecie.
 9. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg wybrał Ją spośród niewiast i zachował od wszelkiego grzechu, także pierworodnego. Czysta i nieskalana Dziewica została Matką Syna Bożego. „Serce Maryi zwrócone jest całkowicie ku wypełnieniu woli Bożej. Dlatego Najświętsza Panna jest wzorem chrześcijańskiego oczekiwania i nadziei” – pisał święty Jan Paweł II.
 10. Ponadto w liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Żył w IV wieku w Mediolanie. Gruntownie wykształcony, uważany za człowieka na wskroś uczciwego i sprawiedliwego, został wybrany na biskupa tego miasta.
  W niełatwych sporach z heretykami bronił prawdy o prawdziwym bóstwie
  i człowieczeństwie Jezusa Chrystusa. Swoją mądrością i bezkompromisową postawą pociągał wielu ludzi, wśród których znalazł się św. Augustyn.
  – środa – wspomnienie świętego Jana Cuahtlatoazin. „Dziękuję Ci, Ojcze, że te rzeczy objawiłeś prostaczkom”. Te słowa sprawdzają się wobec prostego Indianina z terenów dzisiejszego Meksyku. Dzięki objawieniu się NMP w 1531 roku łatwiej uznano prawdę, że również ludy nowo odkrytej Ameryki są powołane do królestwa Bożego i odkupione przez Jezusa Chrystusa.
  – piątek – wspomnienie świętego Damazego, papieża. Po edykcie mediolańskim cesarza Konstantyna Wielkiego z 313 roku, gdy Kościół uzyskał wolność
  w cesarstwie rzymskim, pojawiła się potrzeba obrony prawd wiary o Trójcy Świętej
  i o Jezusie przed błędnym ich rozumieniem i wyjaśnianiem. Wybrany na papieża, na mocy swego urzędu, wzmocniony światłem Ducha Świętego, wiele się natrudził, by zachować i przekazywać wiernie prawdy objawione
  – sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. W 1531 roku Matka Boża ukazała się Indianinowi, świętemu Janowi Diego na terenie dzisiejszego Meksyku. To wydarzenie stało się natchnieniem dla niemal dwudziestu zgromadzeń zakonnych Ameryki Łacińskiej. Podjęły się misji głoszenie i realizacji przekazanego tam orędzia Matki Bożej, że wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi,
  a wzajemnie dla siebie braćmi, niezależnie od koloru skóry, rasy czy narodowości.
 11. W sobotę na godzinę 8.30 zapraszam chętnych Panów do pomocy w ustawieniu drzewek świątecznych – choinek – w naszym kościele.
 12. Za tydzień przypadać będzie druga niedziela miesiąca, w którą ofiary składane na tace podczas wszystkich Mszy Świętych zostają przeznaczone na utrzymanie naszej świątyni i parafii.
 13. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30 oraz nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za przyjęcie Pana Organisty z opłatkami i za wszelkie złożone ofiary. W znacznej części pozwolą one utrzymać naszą świątynię.
 15. Dziękuję za złożone ofiary w ubiegłą niedziele, które zostały przekazane na wsparcie syryjskich rodzin z Aleppo. Ofiary w wysokości 560 złotych zostały przekazane na konto Caritas Polska.
 16. Trwamy nieustannie w restrykcjach epidemicznych związanych z panującą pandemią. Wypraszajmy u miłosierdzia Bożego o ustanie tej epidemii. Dlatego
  w dalszym ciągu po każdej Eucharystii śpiewamy suplikację: Święty Boże, Święty mocny, …
 17. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy
  w apelu: „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu”. Dawcą może być Każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
 18. Tylko od nas zależy, co zrobimy z adwentowymi, niekiedy bardzo krętymi drogami: czy uda się nam wyprostować choć krótki odcinek drogi, czy będziemy kroczyć po bezdrożach. Pamiętajmy, że kompasem człowieka Adwentu jest miłość i pokuta.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  06  GRUDNIA  2020  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *