OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 2020 ROKU.

     1. Do świąt Narodzenia Pańskiego naprawdę jest już bardzo blisko !  Już w czwartek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani ? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Pamiętajmy, że to Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze
2. Jeszcze dzisiaj jest możliwość nabycia  numeru Gościa Niedzielnego oraz  świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęconych opłatków i sianka na stół wigilijny 3. Do czwartku włącznie o godzinie 6.00 sprawowane są roraty – Eucharystia ku czci NMP.
4. W czwartek od godziny 16.00 do 16.30 będzie możliwość zabrania do domu   Betlejemskiego Światełka Pokoju, które podtrzymywane jest w naszym kościele,, tak by zabłysło w naszych domach nie tylko w czasie Wigilii, ale i na całe święta Bożego Narodzenia.    
5. Liturgiczny obchód pamiątki BETLEJEMSKIEJ NOCY rozpoczniemy od Mszy Świętej – PASTERKI. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia według świętego Łukasza), łamania się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem niech nie będzie w ten wieczór i po żadną postacią alkoholu i potraw mięsnych.
6. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych, Zakorzenione
w naszej tradycji dodatkowe wolne miejsce nie musi wcale być puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy od nas odeszli do Domu Ojca, który jest
w Niebie, a żyli z nami i dla nas się trudzili.
7. W tym duchu przyjdźmy też na PASTERKĘ do naszej świątyni. Tak bowiem czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W tym roku ze względu na trwającą epidemię Pasterka będzie sprawowana w następującym porządku:
– o godzinie 20.00 zapraszam szczególnie rodziny z małymi dziećmi
– o godzinie 22.00 zapraszam szczególnie seniorów
– o godzinie 24.00 pozostałych wiernych.
8. W pierwszy świąteczny dzień Msze święte będą odprawione  jak w każdą niedzielę,
o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00.
9. W drugi dzień świąt oddamy cześć pierwszemu chrześcijańskiemu męczennikowi, świętemu Szczepanowi. Msze Święte w ten dzień będą miały układ niedzielny. Zostanie odczytany list księdza rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a składane w tym dniu ofiary na tacę zostaną przekazane na potrzeby tej zacnej dla naszej Ojczyzny uczelni.
10. Za tydzień, w niedzielę, przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny .Na Mszę Świętą o godzinie 11.00 zapraszam Czcigodnych Jubilatów, którzy w mijającym roku 2020 przeżywali swój jubileusz małżeński i którzy otrzymali z tej okazji życzenia. Wspólnie dziękować będziemy za przeżyte lata i wspólnie będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże.
11.W przyszłą niedzielę, ostatnią w miesiącu, będziemy mogli ofiarami składanymi do puszki wesprzeć rodzinę, która mieszka w syryjskim Aleppo.
12. W czwartek do Domu Ojca, który jest w Niebie została powołana świętej pamięci Wiktoria Pieńkos, która mieszkała przy ulicy Dębowej. Jej pogrzeb odbędzie się dopiero 29 grudnia. W jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
13. Dobiega końca nasze liturgiczne spotkanie. Rozejdźmy się do naszych domów napełnieni Bożymi darami. Niech te ostatnie chwile przygotowań do świąt Bożego Narodzenia będą pełne pokoju i wyciszenia. I niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  20  GRUDNIA  2020  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *