OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończymy jutro. Natomiast we wtorek przeżywać będziemy XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszej prasy katolickiej: tygodnika –  „Gościa Niedzielnego”:
  – Franciszek Salezy – święty, który zrozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek
  o mediach usłyszał;
  – jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości;
  – dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich?
 3. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – we wtorek – polecamy się Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – od godz.17.30 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
  – w piątek – modlimy się o pokój na świecie na Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 4. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie:
  – dzieci komunijne w środę o godzinie 16.30
  – młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w piątek o godzinie 16.30.
 5. Jutro przeżywać będziemy święto Nawrócenia świętego Pawła, apostoła. Tylko Bóg z własnego prześladowcy mógł uczynić posłuszne narzędzie szerzenia Dobrej Nowiny. Św. Paweł zyskał miano Apostoła Narodów, choć nie widział Jezusa przed Jego zmartwychwstaniem. Z tej prawdy powinien wypływać nasz ewangeliczny zapał.
 6. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – wtorek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Byli uczniami
  i współpracownikami św. Pawła. To on ich wprowadził w rzeczywistość wiary przez chrzest oraz w posługę pasterską przez sakrament święceń. Tymoteusz jako biskup kierował wspólnotą w Efezie, natomiast Tytus służył Kościołowi na krecie. Podobnie jak św. Paweł całe swoje życie oddali głoszeniu największej prawdy, jaką jest zbawienie w Jezusie Chrystusie.
  – środa – wspomnienie świętej Anieli Merici, dziewicy. Żyła w XVI wieku. Wśród skromnych posług, jakie wykonywała, umiała odnaleźć nową rolę kobiety. Podjęła pracę wychowawczą wśród dziewcząt, bo uważała, że nieład w społeczeństwie wywodzi się z nieładu w rodzinie. Jako osoba świecka żyła według rad ewangelicznych. Stała się wzorem dla wielu kobiet, wraz z którymi założyła stowarzyszenie panien pod wezwaniem świętej Urszuli. Dało ono początek dużej liczbie rodzin zakonnych, m.in. urszulanek.
  – czwartek – wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Urodził się 1225 roku we Włoszech. Wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego. Studiował w Rzymie, Kolonii oraz Paryżu, gdzie wkrótce sam rozpoczął pracę dydaktyczną. Był autorem wielu prac z zakresu teologii i filozofii
  i jednym z największych umysłów średniowiecza. Był jednocześnie znakomitym kaznodzieją. W swej duchowości pielęgnował szczególnie nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu. Zmarł w 1274 roku w drodze na sobór w Lyonie.
  – piątek – wspomnienie błogosławionej Bolesławy Marii Lament, dziewicy. Żyła na przełomie XIX i XX wieku. Odznaczała się wielką wrażliwością na ludzką biedę, zwłaszcza na los ludzi upośledzonych, zepchniętych na margines życia
  i uwikłanych w świat przestępczy. Mottem swego życia, a także misją założonego zgromadzenia, uczyniła słowa modlitwy Pana Jezusa z Wieczernika: „aby wszyscy stanowili jedno”. Doświadczyła wiele cierpień i podziałów, dlatego wielką wagę przywiązywała do jedności w Kościele.
  – sobota – wspomnienie Bronisława Markiewicza, prezbitera. Jego kapłańskie życie przypadało na II połowę XIX wieku. Jego drogę życiową można streścić
  w słowach: powściągliwość i praca. Przepełniony miłością do Boga i człowieka poświęcił się opuszczonej i zaniedbanej moralnie młodzieży. Jego charyzmat podjęły założone przez niego zgromadzenia księży i sióstr Świętego Michała Archanioła – michalitów.
 7. Osoby korzystające z dyspensy od udziału we Mszy Świętej zachęca się do korzystania z transmisji Eucharystii i do modlitewnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz do uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie, kiedy w kościele jest mniejsza frekwencja.
 8. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie zbierane są do puszek ofiary na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Natomiast u nas ta ofiara będzie zbierana za tydzień, gdzie oprócz ofiar w Chorwacji będziemy mieli możliwość wsparcia rodzin syryjskich zamieszkałych w Aleppo.
 9. Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy uczestniczyli
  w tegorocznych, wyjątkowych spotkaniach kolędowych.
 10. Jezus Chrystus chce wejść do naszego serca. Jeśli zgłębiamy Jego słowo podczas wytrwałej lektury Pisma Świętego, pozwalamy Jemu wejść w nasze życie. Poddajmy się działaniu Pana Boga, by nieść skarb naszej wiary.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  24  STYCZNIA  2021  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *