OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁA .

 1. Po Mszy Świętej zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi:
  – kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czym polega różnica miedzy rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją?
  – dlaczego coraz więcej dzieci i młodzieży wymaga pomocy psychiatry dziecięcego?
  – Polak – Chorwat dwa bratanki, czyli o podobieństwach między Polską i Chorwacją.
 2. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  -we wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. W czwartek, 11 lutego, przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku,
  a cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła sIę Bernadecie Soubiorus. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z ŚWIATOSEGO DNIA CHOREGO. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, tych, których mamy blisko siebie, i tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu samarytan.
 4. Również w czwartek miną dokładnie trzy lata od poświęcenia na chwałę Bożą i dobru ludzi naszego Hospicjum Świętego Franciszka z Asyżu, które rozpoczęło swoją działalność od 01 lipca 2018 roku. Wszystkim, którzy wspierają to Boże dzieło składam serdeczne, płynące z serca: „Bóg zapłać”. Między innymi do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1% należnego podatku na nasze hospicjum.
 5. Najbliższy czwartek to już tłusty czwartek, który przypomina nam o kończącym się karnawale, a zbliżającym się Wielkim Poście, który rozpocznie się 17 lutego.
 6. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – wspomnienie świętej Józefiny Bakhity, dziewicy. Urodziła się w Sudanie około 1889 roku. Jej udziałem, tak jak milionów ludzi pochodzących z Afryki, stało się potworne doświadczenie niewolnictwa. Już od najmłodszych lat sprzedawano ją różnym właścicielom. Jeszcze jako niewolnica przyjęła chrzest i bierzmowanie, a następnie, po pokonaniu wielu przeszkód, wstąpiła do zgromadzenia Córek Miłosierdzia. Przez 50 lat posługiwała Bogu i dzieciom w sierocińcu, które siostry prowadziły. Jej pokora, prostota i uśmiech podbijały serca wszystkich, którzy się z nią zetknęli.
  – środa – wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy. Żyła na przełomie IV i V wieku. Pochodziła z Nursji, małej osady włoskiej. Była bliźniaczką św. Benedykta, patrona Europy. Od wczesnych lat pragnęła należeć jedynie do Pana Boga. Kiedy św. Benedykt ufundował pierwszy klasztor w Subiaco, ona założyła podobny do niewiast oddających się modlitwie i adoracji. Głębokie życie duchowe tego rodzeństwa zrodziło regułę wspólnot benedyktyńskich. Jej fundamentem są modlitwa i praca.
  – czwartek – wspomnienie NMP z Lourdes. To francuskie miasteczko za sprawą objawień Maryjnych promieniuje miłością na cały świat. Maryja uczy nas prawdziwej modlitwy i prowadzi do swojego Syna. Objawienia w Lourdes zachęciły wielu, zwłaszcza ludzi cierpiących, do skierowania modlitw do Boga przez wstawiennictwo Maryi. Gdy Piękna Pani objawiła się Bernadecie, skierowała swoje słowa nie tylko do chorych. Wzywała do nawrócenia i ofiarowania swojej modlitwy za zbawienie całego świata.
 1. Za tydzień odbędą się spotkania z rodzicami, dziećmi i młodzieżą:
  – po Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej;
  – po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 17.00 z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 1. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, w czasie wszystkich Mszy Świętych przeznaczone zostaną na utrzymanie naszej świątyni, a w tym czasie szczególnie na opłatę ogrzewania.
 2. Składam serdeczne „Bóg zapłać” ze złożone ubiegłej niedzieli ofiary na rzecz wsparcia syryjskiej rodziny zamieszkałej w Aleppo
  i osób dotkniętych tragedią trzęsienia ziemi w Chorwacji. Ofiary w wysokości 1040 złotych zostały przekazane na konto Caritas Polska.
 3. Chrześcijańskie świętowanie niedzieli jest realizacją przykazania Bożego i okazją do wznowienia relacji miłości do Stwórcy. Niech nasz udział w sprawowaniu paschalnych tajemnic stanie się przedsmakiem nieba.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

     SZCZECINEK , DNIA 07 LUTEGO 2021 ROKU.            

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *