OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  VI  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ .

 1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Mottem przewodnim na ten czas to słowa: „TRZEŹWOŚCIĄ POKONYWAĆ KRYZYS”.
 2. Dzisiaj Mszą Świętą sprawowaną o godzinie 11.00 rozpocznie się spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej. Natomiast Eucharystią składaną o godzinie 17.00 rozpocznie się spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego „Gościa Niedzielnego”. Z okazji trwającego Roku św. Józefa redakcja przygotowuje specjalne, okolicznościowe wydanie – Gość Niedzielny Extra, które będzie w całości poświęcone św. Józefowi, opiekunowi Św. Rodziny. Wydanie to ukaże się niezależnie od tygodnika i zostanie dostarczone przed niedzielą 14 marca. Na 100 stronach znajdzie się wiele ciekawych treści, w tym m.in.:
  – co wiemy o opiekunie Pana Jezusa na podstawie Pisma Świętego i apokryfów;
  –  pełna ciekawostek historia kultu św. Józefa;
  – Cotignac (Francja) – miejsce objawień św. Józefa, który wreszcie przemówił (choć w Biblii milczy);
  – ciekawe polskie miejsca kultu, między innymi sanktuarium w Kaliszu;
  – czemu i komu patronuje św. Józef, ze szczególnym uwzględnieniem spraw nietypowych;
  – św. Józef „w ramach” – czyli ciekawe, symboliczne malarskie przedstawienia św. Józefa;
  – bractwa św. Józefa;
  – modlitwy i nabożeństwa – zarówno te popularne, jak i mnie znane;
  – świadectwa osób, które wymodliły łaski za wstawiennictwem świętego;
  – cena egzemplarza wyniesie 9 złotych;
  – chętni na to wyjątkowe wydanie proszeni są o zapisanie się w zakrystii.
 4. W tym tygodniu rozpoczynamy święty czas WIELKIEGO POSTU. Pierwszym dniem tego okresu jest ŚRODA POPIELCOWA ,
  w którą Msze Święte zostaną odprawione o godzinie 9.00 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty
  i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znowu obróci się w proch. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 5. Pamiętajmy, że w POPIELEC obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych też zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokuty, na miarę ich możliwości.
 6. Podobnie jak w latach ubiegłych od przyszłej niedzieli będzie można wziąć z naszej świątyni puszkę na jałmużnę wielkopostną, tak by ofiary Wielkiego Postu stały się osobistym wsparciem jeszcze bardziej potrzebujących.
 7. Już od najbliższego piątku, i przez wszystkie piątki Wielkiego Postu, od godziny 17.30 rozważać będziemy wraz z Jezusem Chrystusem i Jego Matką wydarzenia jakie miały miejsce na DRODZE KRZYŻOWEJ. Natomiast w niedzielę o godzinie 16.15 będą odprawiane nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym o męce, cierpieniu i śmierci naszego Zbawiciela. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach nie tylko dorosłych, ale również młodzież i dzieci.
 8. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – we wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – osobista adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1 % należnego podatku na powstałe hospicjum stacjonarne przy naszej świątyni.
 10. We wtorek Mszą Świętą o godzinie 10.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe świętej pamięci Haliny Bumbul, która mieszkała przy ulicy Jesionowej. W jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 11. Każda niedziela przypomina nam o tym, że jest to dzień święty. Niech udział w dzisiejszej liturgii Mszy Świętej czyni z naszego życia i rozpoczętego nowego tygodnia radosny hymn uwielbienia na cześć Boga Stwórcy.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  14  LUTEGO  2021  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *