Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO  POSTU  .

 1. Na obecnie przeżywany czas warto przypomnieć słowa świętego Jana Pawła II, oto one : „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc
  i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych, by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi
  cierpiących”.
  Starajmy się, by duchowe owoce, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujemy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
 2. Okres Wielkiego Postu winien być czasem wsparcia jeszcze bardziej potrzebujących. Dlatego na parapetach przy stopniu komunijnym znajdują się puszki na jałmużnę wielkopostną, które możemy zabrać do domu
  i przynieść je – jak w poprzednich latach – w Wielką Sobotę.
 3. Po Mszy Świętej jest możliwość nabycia i lektury naszej prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, w którym między innymi:
  – początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem: „Któryś za nas cierpiał”, które prowadzi ksiądz Franciszek Blachnicki;
  – rozmowa z pallotynem ks. Krzysztofem Kralką o tym, że chrześcijanie skończą w rezerwacie;
  – krata klauzury nie separuje od świata – reportaż z klasztoru sióstr norbertanek z Ibramowic.
 4. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godzinie 17.30
  z Chrystusem i Jego Matką Bolesną przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę o godzinie 16.15 rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Krzyżu Chrystusowym – znaku zbawienia. Tę najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci komunijne.
 5. Zapraszam do również do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 6. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie:
  – dzieci komunijne w środę o godzinie 16.30
  – młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w czwartek o godzinie 16.30.
 7. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1 % należnego podatku na powstałe hospicjum stacjonarne przy naszej świątyni.
 8. Mimo wielkich wysiłków ludzkich nieustannie trzeba nam prosić miłosierdzie Boże o ustanie pandemii koronawirusa wśród nas, naszej Ojczyźnie i na świecie. Dlatego nadal na zakończenie Eucharystii śpiewać będziemy suplikacje: „Święty Boże, święty mocny, …”.
 9. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, ofiarą składaną do skarbony będzie okazja wsparcia mieszkańców syryjskiego Aleppo
  i Krajowego Funduszu Misyjnego.
 10. Modlitwa, post i jałmużna chronią nas od pokus złego i wspierają w zerwaniu z grzesznymi nawykami. Niech nas w drodze naszego nawrócenia prowadzi Boże błogosławieństwo.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

     SZCZECINEK  ,  DNIA  21 LUTEGO 2021  ROKU  .

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *