Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  III  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU .

 1. Dobiegliśmy połowy Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory
  i silnej wiary w Boże Miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkimw naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: w niedzielę o godzinie 16.15 Gorzkich Żali oraz
  w piątek o godzinie 17.30 Drodze Krzyżowej.
  Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzą nasze Siostry Albertynki.
 2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem
  i postępowaniem.
 3. Po Mszy Świętej zachęcam do nabycia naszego Gościa Niedzielnego, w którym szczególnie polecany jest dodatek: Nowenna do świętego Józefa oraz przeczytamy między innymi właśnie o nowennach – czym są i dlaczego stały się tak popularne.
 4. Dzisiaj oprócz naszej prasy katolickiej jest możliwość nabycia w cenie 5 złotych świec – paschalików Wielkanocnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Paschaliki znajdują się na parapetach przy stopniu komunijnym. Obok nich jest również dla osób, które zapisały się specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęconego św. Józefowi, w cenie 9 złotych.
 5. Jutro obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, to jednak w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych,
  o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie,
  w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 6. SŁOWO MIŁOŚCI” – pod takim hasłem w piątek o godzinie 20.00 w koszalińskiej katedrze rozpocznie się Wielkopostne Czuwanie Młodych. Oglądaj na www.DobreMedia.org.
 7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane podczas wszystkich Mszy Świętych w naszej świątyni zostaną przeznaczone na utrzymanie naszego kościoła, szczególnie w tym okresie na opłatę ogrzewania.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 9. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiarę na wsparcie polskich misjonarzy i misjonarek oraz wsparli mieszkańców syryjskiego Aleppo. Bowiem ofiary wyniosły 725 złotych.
 10. Za tydzień na wszystkich Mszach Świętych rozpoczniemy w naszej wspólnocie WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE. Rekolekcje będą do wtorku włącznie.
 11. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1 % należnego podatku na budujące się hospicjum stacjonarne przy naszej świątyni.
 12. Pan Jezus wielokrotnie zapowiadał swoje zmartwychwstanie. On jako pierwszy pokonał śmierć. My także ją pokonamy, jeśli będziemy się karmić Ciałem Chrystusa i uwierzymy słowu, które do nas powiedział.

ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  07 MARCA 2021  ROKU  .

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *