Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  NIEDZIELĘ

TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ  .

 1. Dzisiaj, w UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu,
  i Synowi, i Duchowi Świętemu…
  ”. Warto też sobie zdać sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Nawet chrześcijaninowi trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i światło Ducha Świętego i oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. Zapraszam jeszcze dzisiaj na nabożeństwo majowe ku czci NMP o godzinie 18.15 i jutro bezpośrednio po Eucharystii. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa , które będzie odprawione
  w niedziele o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 19.00.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi : broszura zawierająca medytacje
  i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które można wykorzystać podczas osobistej modlitwy oraz podczas nabożeństw czerwcowych. A w numerze przeczytamy o historii tej litanii i nabożeństw czerwcowych oraz o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej ofiarami składanymi do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni możemy wesprzeć mieszkańców ogarniętego działaniami wojennymi syryjskiego Aleppo.
 5. We wtorek na godzinę 17.00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej i dziewczynki, które
  w Boże Ciało pragną sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Natomiast o godzinie 17.30 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 6. We wtorek po Mszy Świętej i nabożeństwie nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W najbliższy czwartek, 03 czerwca, w liturgii celebrować będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. W tym dniu w  naszym kościele zostanie odprawiona tylko jedna Ofiara Pańska o godzinie 10.00, która niech zjednoczy całą wspólnotę parafialną. Po Mszy Świętej z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, a jednocześnie prosić Chrystusa Pana o pokój i błogosławieństwo Boże dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, naszym życiu zawsze obecny. Jesteśmy Ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Panem Bogiem.

W tym roku procesja przejdzie ulicami: Bukową, Pilską, Fabryczną i Szarych Szeregów. Ołtarze będą przygotowane przy hospicjum, Fabryczna 6 i 23 oraz Szarych Szeregów 33. Pragnę przypomnieć, że nadal trwamy w stanie epidemicznym. Dlatego chociaż możemy na zewnątrz pomieszczeń chodzić bez maseczek, to jednak zachowajmy odpowiedni dystans.

 1. W liturgii Kościoła świętego ponadto przypadać będzie :
  – poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP. To wydarzenie stało się sposobnością do swego rodzaju spotkania znajdujących się w łonach matek: Jezusa Chrystusa i Jana Chrzciciela. Maryja w tajemnicach nawiedzenia objawia się nie tylko jako służebnica Pańska, ale również jako Ta, która służy swej krewnej. Elżbieta wypowiada wobec Maryi błogosławieństwo, które wyraża najgłębszą postawę Maryi i fundament Jej świętości: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”.
  – wtorek – wspomnienie świętego Justyna, męczennika. Żył w II wieku. Choć pochodził z rodziny pogańskiej, stał się gorliwym uczniem Pana Jezusa i najważniejszym apologetą swoich czasów. Jego dzieła przekazują wiedzę o Kościele, jego strukturze, obrzędach i liturgii sięgającej czasów apostolskich. Został skazany na śmierć przez ścięcie za panowania cesarza Marka Aureliusza około 165 roku w Rzymie.
  – środa – wspomnienie błogosławionych męczenników Sadoka i towarzyszy. Byli dominikanami, którzy zostali zabici przez Tatarów w 1260 roku. Miejscem ich męczeństwa był kościół pw. Św. Jakuba w Sandomierzu. Błogosławiony przeor Sadok i jego 48 towarzyszy zostali pozbawieni życia, gdy śpiewali pieśń Salve Regina. W ten sposób przechodzili z ziemskiego wygnania do niebiańskiej ojczyzny, gdzie Maryja, Matka Miłosierdzia, ukazała im Pana i Króla, Jezusa Chrystusa.
  – sobota– wspomnienie świętego Bonifacego biskupa i męczennika. Żył na przełomie VII i VIII wieku. Był benedyktynem. Owocnie głosił Ewangelię pogańskim plemionom germańskim. Współpracując z papieżem Zachariaszem, przeprowadził reformę wspólnot kościelnych w Niemczech, we Francji i w Anglii. Został zamordowany przez pogan  5 czerwca 754 roku. Jego szczątki spoczywają w Fuldzie.
 2. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – czwartek – szczególny dzień modlitwy w intencji świętych i gorliwych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego, szczególnie
  z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwanie na Chrystusowej drodze
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a wieczorem naszą modlitwą ogarniemy wszystkich chorych i cierpiących w naszej wspólnocie parafialnej
  – sobota – dzień powierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Okazja do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty – spowiedzi świętej w naszej świątyni jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
  11. Chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym Wiernych, na mocy kan. 87 § 1 KPK, udzielam wszystkim Wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 4 czerwca 2021 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy, zachęcam do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka i praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych – bp Edward Dajczak
  12. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP, które rozpoczniemy o godzinie 8.30.
  13. Gdy człowiek rozważa tajemnicę Trójcy Świętej, odkrywa, że kluczem do szczęścia są relacje oparte na miłości i wspólne działanie dla dobra innych. Niech znak krzyża, który za chwilę uczynimy na zakończenie Mszy Świętej, przypomina nam w ciągu dnia o miłości Pana Boga.

ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  30 MAJA  2021  ROKU  .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *