Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.                         

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych jest możliwość wsparcia syryjskiej rodziny zamieszkałej w ogarniętym działaniami wojennymi Aleppo. W Syrii wojna trwa już 10 lat. W tym czasie urodziło się ponad 6 milinów dzieci, które nie mają domów, nie wiedzą co to szkoła, nie znają co to jest pokój. Ofiarę można złożyć do skarbony przy głównym wejściu do świątyni.
 2. Dzisiaj też na wszystkich Mszach Świętych rozstanie z Cudownym Obrazem Józefa Kaliskiego. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność wszystkim tym, którzy przez cały tydzień przybywali do naszej świątyni na modlitewne spotkania.
 3. W środę, 01 września, przypada 82 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny na wszystkich frontach świata, w hitlerowskich obozach koncentracyjnych i bolszewickich łagrach oraz
  o pomordowanych przez rodaków po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 4. Od środy nastąpi zmiana odprawiania Najświętszej Ofiary w naszej parafii. Msze święte w niedziele i święta będą odprawiane
  o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w soboty w kaplicy hospicyjnej pod wezwaniem świętego Jana Pawła II o godzinie 11.30. Taki układ będzie do końca kwietnia.
 5. Na progu roku szkolnego Kościół apeluje, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. Zapraszam na Mszę Świętą w środę na godzinę 18.00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, a dla dzieci rozpoczynających edukację zostaną poświęcone przybory szkolne.
 6. Na tę Eucharystię zapraszam szczególnie rodziców i młodzież, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania. Ze względu na bliski czas – obecność obowiązkowa.
 7. Pragnę przypomnieć rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązali się do katolickiego wychowania potomstwa. Nieustannie módlmy się, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 8. Po Mszy Świętej dzisiaj jest możliwość nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego.
 9. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – czwartek – dzień, w którym w szczególny sposób modlimy się w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych, zwłaszcza z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwanie  w drodze za Chrystusem
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą. Wieczorem podczas Mszy świętej naszą modlitwą ogarniemy wszystkich chorych i cierpiących na ciele i duszy w naszej wspólnocie parafialnej
  – sobota – dzień poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 11. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 12. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – środa – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy. Urodziła się 820 lat temu w bardzo pobożnej rodzinie Odrowążów. Ze Śląska podążyła do Krakowa, aby wstąpić do klasztoru norbertanek, który ufundował jej przodek, uczestnik wypraw krzyżowych. W młodym wieku została przełożoną, miała wizje mistyczne.
  – piątek – wspomnienie świętego Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Żył w IV wieku. Pochodził
  z patrycjuszowskiego rodu. Po kilku latach znakomitej kariery urzędniczej wstąpił do zakonu benedyktynów. Kiedy miał 39 lat, ówczesny papież, Pelagiusz, uczynił go nuncjuszem w Konstantynopolu. Po śmieci tego papieża został jednogłośnie wybrany na jego następcę. Był pokornym człowiekiem, doskonałym i odważnym organizatorem, a także znakomitym dyplomatą. Pozostawił po sobie wiele dzieł.
  – sobota – wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli  i towarzyszek. 1 sierpnia 1943 roku w Nowogródku (Białoruś) poniosło śmierć męczeńską z rąk nazistów 11 sióstr ze zgromadzenia nazaretanek. Była to ofiara z życia, której gotowość złożenia złożyły siostry w zamian za ocalenie 120 Polaków, wyznaczonych na rozstrzelanie, a aresztowanych kilka dni wcześniej. W tej grupie znalazł się również kapłan katolicki, jedyny, jaki był w tej okolicy. Siostry wyraziły przekonanie, że jest ona bardziej potrzebny ludziom niż one same. Najstarsza z nich – błogosławiona Maria Stella – miała 55 lat, najmłodsza 27.
 13. We wtorek miną już cztery lata są z nami siostry albertynki, które głownie posługują wśród chorych w naszym hospicjum. Za ich samarytańskie oddanie i posługiwanie niech ich umacnia Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo ich świętych patronów.
 14. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się rozpoczną się w naszym mieście X DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. Hasłem tych dni to „Czas na miłość”, a głównie poświęcone słudze Bożemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, Prymasowi Tysiąclecia, którego beatyfikacja jest już bardzo blisko. Program zamieszczony jest na okolicznościowym plakacie.
 15. Szkoła Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza wszystkich do osobistego udziału w dziewiątym słupskim „Marszu dla Jezusa” w najbliższą niedzielę, 05 września. Będzie to okazja do dziękczynienia Zbawicielowi za dar zdrowia i życia. Rozpoczęcie marszu Eucharystią o godzinie 13.00 w Sanktuarium Św. Józefa w Słupsku.
 16. Na ostatnie dni wakacji niech Pan Bóg nam błogosławi, abyśmy z nowymi siłami rozpoczęli kolejny etap naszego życia.

    Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA  29  SIERPNIA  2021  ROKU  .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *