Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 1. Dzisiaj, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca ofiarami składanymi do puszki możemy wesprzeć syryjskie rodziny zamieszkałe w Aleppo, jak i uchodźców syryjskich przebywających w obozach w Libanie.
 2. Po Eucharystii zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać m.in. o Litanii do Wszystkich Świętych. Wymieniamy w niej często egzotyczne imiona – dowiedzmy się, kim były osoby, które je nosiły.
 3. Dzisiaj już ostatnie nabożeństwo różańcowe, które zostanie odprawione o godzinie 16.15, podczas którego naszą wspólną modlitwą obejmiemy wszystkich, tych którzy wyprzedzili nas w pielgrzymce wiary do Domu Ojca, który jest w Niebie.
 4. Jutro przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte w naszej świątyni sprawowane będą
  o godzinie 9.00 i 11.00. Nie będzie Eucharystii sprawowanej o godzinie 17.00.
 5. Uroczystości na naszym cmentarzu wspólne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i czcigodnych gości w tym roku będą miały następujący porządek:
  1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
  Od godz. 9.00 do 12.45 przy kaplicy na cmentarzu komunalnym odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie podczas nawiedzania grobów, nawet na chwilę. Wypominki będą przyjmowane do godz.12.00 w punkcie przy kaplicy oraz w pobliżu kwatery wojskowej. Ofiary z wypominek przeznaczone są zwyczajowo na potrzeby Bursy w Szczecinku prowadzonej przez Caritas.
  O godz. 13.00 przy kaplicy rozpocznie się nabożeństwo słowa Bożego z procesją przez cmentarz.
  Ważna informacja: na naszym cmentarzu w tym dniu nie będzie celebrowana Eucharystia. Wiernych prosimy o wzięcie udziału we Mszy Świętej w kościołach, zgodnie z porządkiem przewidzianym w poszczególnych parafiach. Wszystkich Świętych jest dla katolików uroczystością obowiązkową.
  2 listopada – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Dzień Zaduszny)
  O godz.19.30 przy kaplicy cmentarnej rozpocznie się procesja przez cmentarz z modlitwą za zmarłych związana z Dniem Zadusznym.
 6. 1 listopada, podobnie jak w latach ubiegłych, na wszystkich cmentarzach naszego powiatu odbywać się będzie kwesta na rzecz naszego Hospicjum. Hospicjum jest przeznaczone dla osób w terminalnych stanach chorobowych. Pobyt dla osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia jest bezpłatny. Jednak środki
  z NFZ nie pokrywają całkowicie kosztów działalności Hospicjum. Dlatego w tym dniu wesprzyjmy tę działalność darem serca i ofiarą, bowiem: „Hospicjum to też życie”.
 7. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jakże dobitnie uświadamiamy sobie, że jesteśmy w drodze, jesteśmy tylko przechodniami. Jednak nie jest to tylko smutna refleksja. Jako chrześcijanie i dzieci Boże nie jesteśmy na tej drodze sami. Jak uczniom idącym do Emaus towarzyszy nam Chrystus, podtrzymuje nas swoją mocą słowa
  i Ciała. Towarzyszą nam całe rzesze świętych i błogosławionych, rozświetlając drogę wiary blaskiem swego pięknego człowieczeństwa. Nasze kroki podtrzymują swoją wstawienniczą modlitwą ci, którzy przeszli już swój ziemski szlak i są u Pana Boga. Msza Święta zostanie odprawiona
  o godzinie 18.00.
 8. We wtorek po Najświętszej Ofierze nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W środę, 3 listopada, liturgiczne wspomnienie świętego Huberta, biskupa. Podczas Najświętszej Ofiary modlitwą ogarniemy brać myśliwską i tych, którzy troszczą się o piękno środowiska.
 10. W czwartek w liturgii Kościoła przeżywać będziemy wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa. Był biskupem Mediolanu w XVI wieku. Zapisał się na kartach historii Kościoła jako niezwykle gorliwy pasterz. Był czynnym uczestnikiem soboru trydenckiego i troszczył się o podniesienie poziomu życia duchowego kapłanów i wiernych. Wprowadzał solidną edukację przygotowujących się do kapłaństwa, zakładał nowe wspólnoty oraz podejmował pracę wśród chorych i ubogich.
 11. Od czwartku rozpoczniemy nasze wspólne modlitwy wypominkowe za poleconych zmarłych bliskich naszemu sercu. Wypominki jeszcze można składać bezpośrednio w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Modlić się będziemy w następującym porządku: poniedziałki – ulica Miodowa, Fabryczna, Boczna, Obrońców Westerplatte i Szarych Szeregów ; wtorki – Pilska, Łukasiewicza, Sosnowa, Wierzbowa, Leśna i Czarnobór ; środy – Klonowa i Bukowa ; czwartki – Jesionowa, Orzechowa
  i Kasztanowa ; piątki – Brzozowa i Dębowa ; w soboty – za powołanych do wieczności z naszego hospicjum.
 12. W czwartek od godziny 17.30 osobista, w ciszy, adoracja Najświętszego Sakramentu.
 13. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz sobota miesiąca:
  – czwartek – dzień szczególnej modlitwy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwałość w kroczeniu za Chrystusem;
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą. Wieczorem naszą modlitwą obejmiemy wszystkich chorych
  i cierpiących w naszej parafii.
  – sobota – dzień powierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 14. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 15. 6 listopada – sobota, w Szczecinku odbędzie się MĘSKI RÓŻANIECczyli wynagradzająca modlitwa różańcowa odmawiana przez mężczyzn, podczas wspólnej wędrówki ulicami miasta. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 przed kościołem Narodzenia NMP,
  a zakończenie w kościele Ducha Świętego wspólną Eucharystią. Zapraszamy mężczyzn na wspólną modlitwę w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
 16. Czy po stracie dziecka da się żyć? – pod takim hasłem w sobotę konferencja dla rodziców, którzy utracili dziecko w różnych okolicznościach: poronienie, choroba, wypadek, samobójstwo. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.
 17. Stowarzyszenie „Exordium” zaprasza na warsztaty muzyczno-liturgiczne, które poprowadzą Hubert i Jakub Tonalak. Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert uwielbienia. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji na warsztaty można znaleźć na plakacie w gablocie z ogłoszeniami duszpasterskimi.
 18. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP, które zaczynamy o godzinie 8.30.
 19. Największym przykazaniem jest miłość Pana Boga i bliźniego. Wyrazem naszej miłości do Stwórcy jest zachowywanie nauki Zbawiciela. Dotknięci łaską Pana
  w Najświętszej Ofierze idźmy, aby wzrastać w Bożym Duchu.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 31 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *