Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA UROCZYSTOŚĆ

JEZUSA  CHRYSTUSA  ,  KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akcent roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Uroczystość ta została wprowadzona przez papieża Piusa XI w roku 1925. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Jezusie Chrystusie. Mijający rok liturgiczny przebiegał pod hasłem:…ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ WIECZERZY … . Dzisiaj warto zapytać siebie: na ile świadomie przeżyliśmy ten rok liturgiczny i na ile w nas wzrosła miłość do bliźniego, a nade wszystko do Pana Boga?
 2. Dzisiaj też po Mszy Świętej o godzinie 11.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny.
  Po tej Eucharystii spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszej prasy katolickiej, w którym oprócz wiadomości o Kościele na świecie i diecezji – płyta
  z filmem opowiadającym o beatyfikowanym właśnie w Katowicach księdzu Janie Masze.
 4. Jeszcze w tym tygodniu we wspólnej modlitwie polecać będziemy naszych zmarłych wypisanych w wypominkach. Nasze modlitwy zakończymy w piątek, gdzie za wszystkich poleconych zostanie odprawiona Eucharystia w naszym kościele o godzinie 18.00.
 5. W czwartek o godzinie 16.00 wyjazd Panów na Diecezjalne Spotkanie Mężczyzn na Świętej Górze w Polanowie. Chętni mogą zapisać się jeszcze dzisiaj w zakrystii.
 6. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy :
  – poniedziałek – wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy. To jedna z męczennic wymienianych w Kanonie rzymskim. Świadczy to o żywym kulcie tej świętej, mimo że nie posiadamy zbyt wielu dokumentów na jej temat. Żyła na początku III wieku i pochodziła ze znakomitego rodu. Złożyła dozgonny ślub czystości i doprowadziła do wiary tego, który miał zostać jej mężem. Poniosła śmierć męczeńską. Legendy dodają, że grała na organach, dlatego została patronką muzyki kościelnej, organistów, chórów kościelnych i zespołów wokalnych.
  – wtorek – wspomnienie świętego Klemensa I, papieża i męczennika. Był trzecim następcą świętego Piotra. Wiele się natrudził dla realizacji pragnienia Chrystusa, aby wszyscy chrześcijanie stanowili jedno.
  – środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy z I połowy XIX wieku. Ich odwaga i wierność krzyżowi Chrystusa stanowią wzór dla dzisiejszych uczniów Pana. Oni osiągnęli już niewiędnący wieniec chwały.
  – czwartek – wspomnienie świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Postacie świętych, z którymi spotykamy się w liturgii Kościoła, pomagają nam pełniej i głębiej przeżywać wartości chrześcijańskie. Katarzyna Aleksandryjska, dziewica, poniosła śmierć męczeńską w 305 roku. Jej wspomnienie jest okazją do refleksji nad godnością kobiety.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i okres ADWENTU. W ten okres wejdziemy mocnym akcentem, bowiem na wszystkich Mszach świętych rozpoczniemy  święte rekolekcje adwentowe. Trwać one będą do wtorku włącznie.
  W poniedziałek i wtorek nauka rekolekcyjna podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 9.00 i 18.00. W dni powszednie tego okresu w naszym kościele będzie odprawiana Msza Święta tylko o godzinie 6.00 i będzie to Eucharystia ku czci Najświętszej Maryi Panny – RORATY.
 8. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia
  – kalendarzy na przyszły 2022 rok
  – dużych i małych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
  – poświęconych opłatków wigilijnych
  – sianka na świąteczny stół.
 9. Za tydzień po wszystkich Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary do skarbony przy głównym wejściu do naszego kościoła na wsparcie syryjskich rodzin zamieszkałych w Aleppo oraz uchodźców przebywających w Libanie.
 10. Królestwo Jezusa to miłość, służba oraz troska o każdego człowieka. Umocnienie doświadczeniem spotkania z Panem
  w sakramentalnych znakach idźmy zanieść orędzie o Bożym królestwie wszystkim, których Pan Bóg postawi na drodze naszego życia. Króluj nam, Chryste!

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  21  LISTOPADA  2021  ROKU  .

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *