Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA  III  NIEDZIELĘ  ADWENTU  2021  ROKU

 1. Minęła już połowa ADWENTU. Od piątku, 17 grudnia, wkroczymy liturgicznie w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą Spowiedź świętą. Kościół przychodzi nam
  z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu ze Stwórcą – Sprawiedliwym Sędzią.
 2. Zapraszam do uczestnictwa w Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny – roratach, które sprawowane są
  o godzinie 6.00.
 3. W liturgicznym kalendarzu w tym tygodniu przypadać będzie:
  – poniedziałek – wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy. Urodziła się na Sycylii. Odmówiła poślubienia bogatego, młodego poganina, który z zemsty doniósł władzom, że jest chrześcijanką. W obliczu tortur nie wyrzekła się wiary. Śmierć męczeńską poniosła za cesarza Dioklecjana około 304 roku. Niech przykład jej męstwa i wierności Chrystusowi będzie wzorem dla chrześcijańskich rodzin, tak często wystawianych na próby wiary w XXI wieku.
  – wtorek – wspomnienie świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Ten żyjący w XVI wieku w Hiszpanii zakonnik podjął się trudnej reformy męskiej gałęzi zakonu karmelitańskiego. Jego głębokie życie wewnętrzne i przeżycia mistyczne znalazły wyrazy w napisanych przez niego dziełach, które do dzisiaj kształtują duchowość wielu osób. Św. Jan od Krzyża przez całe życie kontemplował Jezusa Chrystusa, Słowo, które stało się Ciałem.
 4. Przygotowując się do świąt Narodzenia Chrystusa Pana pamiętajmy o naszych narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie
  w naszych domach wcześniej poświęconych opłatków i płonącej świecy Caritas. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Jezusa, a święta ograniczyć tylko do rozrywki i stołu. Radujmy się przede wszystkim tajemnicą narodzenia Zbawiciela, dzielmy tę radość z innymi i dziękujmy Opatrzności Bożej za dar Wcielenia Syna Bożego.
 5. Jeszcze dzisiaj po Mszy Świętej jest możliwość nabycia:
  – „Gościa Niedzielnego
  – sianka na stół świąteczny
  – świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
  – poświęconych opłatków
 6. W roku jubileuszowym 50-lecia naszej diecezji każdy może ukoronować Skrzatuską Pietę miłością. Można to zrobić, podejmując dowolne zobowiązanie duchowe, modlitewne lub czyn miłości. Zdecydujmy sami i skorzystajmy z zaproponowanych dzieł, które podane są w skrzatuskim folderze. W tym tygodniu spróbuj każdego dnia przeczytać chociaż niewielki fragment Pisma świętego.
 7. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszam bardzo serdecznie Panów o przyjście i pomoc w zainstalowaniu i wniesieniu drzewek świątecznych – choinek do naszej świątyni. Natomiast na godzinę 10.00 zapraszam Panie o posprzątanie naszego Domu Bożego na zbliżające się święta.
 8. W piątek została powołana do wieczności świętej pamięci Krystyna Szabat, która mieszkała przy ulicy Brzozowej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, w Słupsku. W jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 9. Wspólnota św. Pawła działająca w Szkole Nowej Ewangelizacji zaprasza wszystkich pragnących rozpocząć Formacje w SNE na spotkanie w najbliższy czwartek, 16.12.2021 roku, o godzinie 17.00 do CEF-u.
 10. W czasie Eucharystii Bóg wypełnia nasze serca radością i pokojem. Z Bożym błogosławieństwem zanieśmy te dary oraz Dobrą Nowinę do naszych rodzin.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  12  GRUDNIA  2021  ROKU  .

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *