Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 2021 ROKU.

 1. Do świąt Narodzenia Pańskiego naprawdę jest już bardzo blisko ! Już w piątek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani ? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie
  i z czystym sercem. Pamiętajmy, że to Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
 2. Jeszcze dzisiaj jest możliwość nabycia numeru Gościa Niedzielnego oraz  świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, poświęconych opłatków, sianka na stół wigilijny, kalendarzy na przyszły rok.
 3. Spowiedź święta jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Mszą świętą, ale we wtorek będzie dodatkowa okazja od godziny 18.00, bowiem z posługą przybędzie jeszcze jeden kapłan.
 4. Do piątku włącznie o godzinie 6.00 sprawowane są roraty – Eucharystia ku czci NMP.
 5. W piątek od godziny 16.00 do 16.30 będzie możliwość zabrania do domu   Betlejemskiego Światełka Pokoju, które podtrzymywane jest w naszym kościele,, tak by zabłysło w naszych domach nie tylko w czasie Wigilii, ale i na całe święta Bożego Narodzenia.
 6. Liturgiczny obchód pamiątki BETLEJEMSKIEJ NOCY rozpoczniemy od Mszy Świętej – PASTERKI. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia według świętego Łukasza), łamania się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem niech nie będzie w ten wieczór i po żadną postacią alkoholu i potraw mięsnych.
 7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych, Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe wolne miejsce nie musi wcale być puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy od nas odeszli do Domu Ojca, który jest w Niebie, a żyli z nami i dla nas się trudzili.
 8. W tym duchu przyjdźmy też na PASTERKĘ do naszej świątyni. Tak bowiem czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Pasterka będzie sprawowana w naszym kościele o północy.
 9. W pierwszy świąteczny dzień Msze święte będą odprawione tylko o godzinie 11.00 i 17.00; nie będzie Eucharystii o godzinie 9.00.
 10. W drugi dzień świąt Msze Święte  będą miały układ niedzielny. Zostanie odczytany list księdza rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a składane w tym dniu ofiary na tacę zostaną przekazane na potrzeby tej zacnej dla naszej Ojczyzny uczelni.
 11. Za tydzień, w niedzielę, przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny .Na Mszę Świętą o godzinie 11.00 zapraszam Czcigodnych Jubilatów, którzy w mijającym roku 2021 przeżywali swój jubileusz małżeński i którzy otrzymali z tej okazji życzenia. Wspólnie dziękować będziemy za przeżyte lata i wspólnie będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże.
 12. W przyszłą niedzielę, ostatnią w miesiącu, będziemy mogli ofiarami składanymi do puszki wesprzeć rodziny, które mieszkają
  w syryjskim Aleppo oraz uchodźców wojennych przebywających w obozach w Libanie.
 13. Wobec trudnej sytuacji epidemicznej i zmiany limitu obłożenia w obiektach sakralnych do 30% pamiętamy, że :

– do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione; po wstępnym rozeznaniu odnośnie wyszczepienia uczestników liturgii – stwierdzamy, że 90% osób jest już zaszczepionych,
w związku z tym prosimy, aby mieć przy sobie, najlepiej wydrukowany – certyfikat szczepienia;
– ewentualne kontrole SANEPIDU czy POLICJI traktujmy z życzliwością i zrozumieniem, bowiem wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie nasze oraz bliźnich i pomagajmy w ten sposób tym, którzy dbają o nasze zdrowie i życie.

Dziękujemy za przestrzeganie zaleceń sanitarnych i pamiętajmy, że mamy obowiązek zakrywania ust i nosa maseczkami (jeśli ktoś zapomni wziąć maseczkę z domu, mamy maseczki w zakrystii);

– korzystajmy   z płynów dezynfekcyjnych;
– cały czas jest zalecane udzielanie Komunii na rękę;
– do Komunii świętej przystępujmy na środku kościoła przy stopniu komunijnym.

14. W związku w tym tradycyjna wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się w naszej parafii dopiero po uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, i prawdopodobnie będzie w formie z ubiegłego roku, spotkania modlitewne w naszym kościele rozpoczynające się Najświętszą Ofiarą.

15. Pragnę wyrazić wielkie podziękowanie wszystkim Panom, którzy wczoraj przybyli z pomocą w zainstalowaniu i wniesieniu drzew świątecznych do naszej świątyni i hospicjum oraz wszystkim Paniom, które przybyły i zatroszczyły się o posprzątanie naszego Domu Bożego.

16. Dobiega końca nasze liturgiczne spotkanie. Rozejdźmy się do naszych domów napełnieni Bożymi darami. Niech te ostatnie chwile przygotowań do świąt Bożego Narodzenia będą pełne pokoju i wyciszenia. I niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  19  GRUDNIA  2021  ROKU  .

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *