Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  NIEDZIELĘ  ŚWIĘTEJ  RODZINY

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się roku kalendarzowego 2021, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej : Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona dla nas wzorem i dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów, by nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy też, że nawet w naszej parafialnej wspólnocie jest wiele rodzin, które potrzebują materialnej pomocy, duchowego wsparcia, wiele rodzin boryka się z codziennymi trudnościami, którym sami nie są w stanie zaradzić.
 2. Dzisiaj po każdej Eucharystii jest możliwość wsparcia syryjskich rodzin zamieszkałych w Aleppo oraz ofiar wojny przebywających w obozach uchodźców w Libanie. Ofiarę można złożyć do skarbony przy wejściu do naszej świątyni.
 3. Zachęcamy do nabycia ciekawego świąteczno-noworocznego wydania Gościa Niedzielnego z cennym dodatkiem, którym jest płyta CD z czterema Ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt, kolejne będą raz w miesiącu w 2022 roku dołączane do Gościa. Świąteczny Gość Niedzielny o powiększonej objętości kosztuje
  10 złotych.
 4. W tym tygodniu w dni powszednie Najświętsza Ofiara w naszej świątyni będzie sprawowana o godzinie 18.00.
 5. W piątek, ostatni dzień 2021 roku, podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 będziemy wspólnie dziękować za to wszystko co nas spotkało w mijającym roku 2021, ale też prosić Bożą Opatrzność o błogosławieństwo na przyszły, 2022 rok.
 6. W piątek udziela się dyspensy od wszelkich pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, 1 stycznia, w pierwszy dzień Roku Pańskiego 2022, Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Powinniśmy stanąć razem z Maryją, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy jaki ten rok będzie ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka, nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych momentach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem Źródło i Początek naszego życia – Jezusa Chrystusa. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, wpisując się w Boże dzieło Odkupienia. Prośmy Maryję, by zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.
  W Nowy Rok Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00.
 8. W sobotę, 1 stycznia 2022 roku, ulicami naszego miasta przejdzie kolejny „męski różaniec” – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego do kościoła św. Krzysztofa, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.
 9. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 10. Ponadto w liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – święto świętego Jana, apostoła i ewangelisty. Pochodził z Betsaidy i był bratem Jakuba Starszego. Towarzyszył Jezusowi w najważniejszych wydarzeniach, które wskazywały na Niego jako oczekiwanego Zbawiciela. Podczas Ostatniej Wieczerzy spoczywał na piersi Chrystusa. Jan w swojej Ewangelii ukazuje nam Jezusa – Słowo Wcielone – i zaprasza do „medytowania oraz odkrywania prawd wyższego rzędu”.
  – wtorek – święto świętych Młodzianków, męczenników. Zostali oni zamordowani na rozkaz Heroda zaślepionego zazdrością
  z powodu narodzin nowego Króla żydowskiego. Niewinnie zgładzone dzieci, które czcimy, oddały życie za Chrystusa.
  – środa – wspomnienie świętego Tomasza Becketa, biskupa i męczennika. Żył w XII wieku w Anglii. Nie był trzciną kołyszącą się na wietrze. Za wierność Kościołowi został najpierw wygnany, a w końcu poniósł śmierć męczeńską w 1170 roku.
  – piątek – wspomnienie świętego Sylwestra, papieża. Kierował Kościołem przez pierwsze dwadzieścia lat po edykcie mediolańskim wydanym przez cesarza Konstantyna Wielkiego w 313 roku. Dobrze wykorzystał tę wolność dla rozwoju wspólnoty kościelnej w cesarstwie rzymskim.
 11. Wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się w naszej parafii po uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Królach, po 6 stycznia. Jej porządek zostanie podany za tydzień.
 1. Rodzina jest miejscem objawienia prawdy, że życie człowieka ma sens, kiedy jest darem dla drugiego. Uczmy się przez wyrozumiałość być darem dla naszych bliskich. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 26  GRUDNIA  2021 ROKU .

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *