Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończymy we wtorek. Natomiast w środę przeżywać będziemy XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszej prasy katolickiej: tygodnika – „Gościa Niedzielnego”, którego lekturę warto zacząć od wywiadu o modlitwie psalmami. Są tam też praktyczne wskazówki, jak to robić.
 3. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – we wtorek – polecamy się Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – od godz.17.30 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
  – w piątek – modlimy się o pokój na świecie na Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 1. W tym tygodniu odbędzie się spotkanie z dziećmi komunijnymi w środę o godzinie 16.30
 2. We wtorek przeżywać będziemy święto Nawrócenia świętego Pawła, apostoła. Tylko Bóg z własnego prześladowcy mógł uczynić posłuszne narzędzie szerzenia Dobrej Nowiny. Św. Paweł zyskał miano Apostoła Narodów, choć nie widział Jezusa przed Jego zmartwychwstaniem. Z tej prawdy powinien wypływać nasz ewangeliczny zapał.
 3. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Jest patronem i opiekunem prasy
  i pisarzy katolickich. Z gorliwością bronił wiary słowem mówionym i pisanym najpierw jako prezbiter, nawracając kalwinów,
  a później po święceniach biskupich, jako pasterz Kościoła w Genewie
  – środa  – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Byli uczniami i współpracownikami św. Pawła. To on ich wprowadził w rzeczywistość wiary przez chrzest oraz w posługę pasterską przez sakrament święceń. Tymoteusz jako biskup kierował wspólnotą w Efezie, natomiast Tytus służył Kościołowi na krecie. Podobnie jak św. Paweł całe swoje życie oddali głoszeniu największej prawdy, jaką jest zbawienie w Jezusie Chrystusie.
  – czwartek – wspomnienie świętej Anieli Merici, dziewicy. Żyła w XVI wieku. Wśród skromnych posług, jakie wykonywała, umiała odnaleźć nową rolę kobiety. Podjęła pracę wychowawczą wśród dziewcząt, bo uważała, że nieład w społeczeństwie wywodzi się z nieładu w rodzinie. Jako osoba świecka żyła według rad ewangelicznych. Stała się wzorem dla wielu kobiet, wraz
  z którymi założyła stowarzyszenie panien pod wezwaniem świętej Urszuli. Dało ono początek dużej liczbie rodzin zakonnych, m.in. urszulanek.
  – piątek – wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Urodził się 1225 roku we Włoszech. Wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego. Studiował w Rzymie, Kolonii oraz Paryżu, gdzie wkrótce sam rozpoczął pracę dydaktyczną. Był autorem wielu prac z zakresu teologii i filozofii i jednym z największych umysłów średniowiecza. Był jednocześnie znakomitym kaznodzieją. W swej duchowości pielęgnował szczególnie nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu. Zmarł w 1274 roku w drodze na sobór w Lyonie.
  – sobota – wspomnienie błogosławionej Bolesławy Marii Lament, dziewicy. Żyła na przełomie XIX i XX wieku. Odznaczała się wielką wrażliwością na ludzką biedę, zwłaszcza na los ludzi upośledzonych, zepchniętych na margines życia i uwikłanych w świat przestępczy. Mottem swego życia, a także misją założonego zgromadzenia, uczyniła słowa modlitwy Pana Jezusa z Wieczernika: „aby wszyscy stanowili jedno”. Doświadczyła wiele cierpień i podziałów, dlatego wielką wagę przywiązywała do jedności w Kościele.
 1. Za tydzień będziemy mieli okazję do wsparcia ofiarami składanymi do skarbony mieszkańców syryjskiego Aleppo oraz osób przebywających w obozach uchodźców w Libanie.
 2. Wiara bez uczynków martwa jest”(Jk 2,26) – pod takim hasłem za tydzień, jak co roku w ostatnią niedzielę stycznia, przypadać będzie 69 Światowy Dzień Trędowatych.
 3. Ponownie nasila się fala pandemii Covid-19. Bardzo dziękujemy za przestrzeganie zaleceń sanitarnych: noszenie maseczek, dezynfekcji dłoni i zachowanie odległości oraz przyjmowanie Komunii świętej na rękę. Nieustannie błagajmy Bożą Opatrzność
  o oddalenie epidemii powracając na zakończenie Mszy Świętej do śpiewu suplikacji „Święty Boże, Święty mocny…”.
 4. W czwartek na naszym cmentarzu zakończyła ziemską pielgrzymkę świętej pamięci Zofia Krajewska, która mieszkała
  w Czarnoborze. W jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 5. Niech udział w tej świętej liturgii pobudzi nasze serca do gorliwego zgłębiania słowa Bożego. Niech nasze serca nie będą zatwardziałe, każdego dnia wytrwale słuchajmy głosu Pańskiego.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  23  STYCZNIA  2022  ROKU  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *