Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni możemy złożyć ofiarę na wsparcie osób dotkniętych tragedią działań wojennych w syryjskim Aleppo oraz uchodźców wojennych przebywających w obozach w Libanie.
 2. Po Mszy Świętej jest możliwość nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy odpowiedź na pytanie: „Czy można osiągnąć zbawienie poza Kościołem?”.
 3. W środę, 02 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, które kończy w Kościele śpiew kolęd oraz wystrój świątyń w scenerii bożonarodzeniowej. Podczas Eucharystii poświęcimy świece zwane gromnicami, i je pobłogosławimy. Dawniej zapalone gromnice wystawiano w oknach podczas burz i wkładano w dłonie konających. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata, który nieustannie oświeca drogi naszego życia, a po tych drogach wiary dobrze jest kroczyć z Matką Zbawiciela.
 4. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także ŚWIATOWYM DNIEM ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach
  i zgromadzeniach. W tym dniu podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 18.00 w naszej świątyni  wobec zgromadzonego Ludu Bożego nasze siostry albertynki: Barbara,  Stanisława i Aniela oraz dziewica konsekrowana Pani Jadwiga Onufrowicz odnowią złożone śluby zakonne.
 5. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach;
  – we wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – w ciszy adoracja Najświętszego Sakramentu
  – w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego
 1. We wtorek po Eucharystii i Nowennie nastąpi zmiana tajemnic różańca świętego.
 2. W kalendarzu liturgicznym na bieżący tydzień przypada:
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Jana Bosko, prezbitera. Pozostawił Kościołowi przykład mądrej troski o dobro młodego człowieka. Opracowana prze niego metoda pedagogiczna akcentowała przede wszystkim potencjał dobra złożonego
  w każdym podopiecznym. Postawił sobie za cel kształtowanie sumienia i wolnej woli wychowanków.
  – czwartek – wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Był biskupem Sebasty i niestrudzonym świadkiem Chrystusa. Mimo prześladowań wiernie głosił Ewangelię. Zasłynął wspaniałym życiem chrześcijańskim i męczeństwem. Około 316 roku poniósł śmierć przez ścięcie mieczem. Od wieków jest uznawany za orędownika w chorobach gardła.
  – sobota – wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. Należała do najpopularniejszych świętych pierwszych wieków Kościoła. Według Tradycji urodziła się w 235 roku w Katanii na Sycylii. Pragnąc należeć wyłącznie do Chrystusa, wraz
  z przyjętym chrztem złożyła postanowienie życia w czystości. Odznaczała się nie tylko nieskazitelnym życiem, ale i niezwykłą urodą, która zwróciła uwagę pewnego rzymskiego namiestnika. Odrzuciła jednak jego propozycję małżeństwa, a w akcie zemsty została uprowadzona i oddana do domu rozpusty. Pomimo upokorzeń i cierpień zachowała swoje dziewictwo i mężnie przyjęła męczeńską śmierć, rzucona na rozżarzone węgle. Zginęła 05 lutego 251 roku, mając zaledwie 16 lat.
 1. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – czwartek – w który modlić się będziemy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej, a dla powołanych o wytrwałość w kroczeniu za Chrystusem.
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Mszy Świętej ogarniamy naszą modlitwą wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii
  – sobota – dzień poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 1. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 2. W sobotę o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego wyruszy kolejny „Męski Różaniec”, który przejdzie ulicami naszego miasta i zakończy wspólną Eucharystią.
 3. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za przestrzeganie wszelkich wymogów epidemicznych, a jednocześnie nieustannie módlmy się do Bożej Opatrzności o ustanie tej pandemii.
 5. Jezus zachęca nas, byśmy trwali w Nim. Zadbajmy o życie modlitwy w nadchodzącym tygodniu, abyśmy chrześcijańską nadzieją wypełnili każdą chwilę i wszystko, w co się angażujemy. Bądźmy wrażliwi zwłaszcza na osoby cierpiące wokół nas.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 30 STYCZNIA 2022 ROKU .

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *