Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

 1. W tym tygodniu odbywa się w naszym mieście peregrynacja relikwii błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Jutro przybędą do naszej parafii. O godzinie 17.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa ubogacona rozważaniami Prymasa Tysiąclecia, a po niej Eucharystia przez wstawiennictwo naszego Rodaka.
 2. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”, a na niej księgi: Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa. Cena „Gościa” z płytą nie ulega zmianie i wynosi 8 złotych.
 3. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 1. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przypadać będzie:
  – poniedziałek – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. Są określani jako apostołowie Słowian, którzy żyli w IX wieku. Można ich również traktować jako ojców słowiańskiej kultury i piśmiennictwa. Oni bowiem stworzyli pierwszy alfabet słowiański oraz dokonali pierwszego przekładu ksiąg biblijnych na język słowiański.
  – czwartek – wspomnienie siedmiu założycieli Zakonu Serwitów NMP. Łączyła ich ogromna miłość braterska, a po śmierci ich doczesne szczątki spoczęły w jednym grobie. Żyli w XIII wieku. Byli kupcami. Należeli do bractwa maryjnego działającego we Florencji. Pod wpływem doznanych objawień maryjnych zamieszkali w ubogich warunkach na górze Senario, gdzie prowadzili życie pustelnicze. Wokół niech gromadziło się wielu młodych ludzi, co z czasem zaowocowało przekształceniem tej wspólnoty
  w Zakon Serwitów NMP. Ich charyzmatem jest bycie dla świata szczególnym świadectwem braterskiego życia i służby za przykładem Matki Jezusa.
 1. W piątek na naszym cmentarzu zakończył ziemskie pielgrzymowanie świętej pamięci Jan Richter, który mieszkał przy ulicy Wierzbowej. W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci. Niech odpoczywa
  w pokoju wiecznym. Amen.
 2. Niech dobry Bóg towarzysz nam i wspiera nas swoim błogosławieństwem, byśmy każdego dnia znajdowali upodobanie w Jego Prawie, rozmyślali nad nim dniem i nocą i żyli według Jego wskazań.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 13 LUTEGO 2022 ROKU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *