Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA VII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  .

 1. Zachęcam do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. list papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedź na stawiane jemu zarzuty i artykuł wyjaśniający tę sprawę.
 2. Natomiast na 13 marca przewidziany Gość Niedzielny  – Extra, poświęcony w całości Świętemu Ojcu Pio. Cena tego wydania to 10 złotych. Chętni do jego nabycia proszeni są o zapisanie się po Mszy Świętej w zakrystii.
 3. Najbliższy czwartek to już tzw. tłusty czwartek, który przypomina nam, że kończy się karnawał, a zbliża się Wielki Post. Rozpocznie się on już 02 marca Środą Popielcową.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypadać będzie:
  – poniedziałek – wspomnienie świętego Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła. Żył w XI wieku. Pochodził
  z Rawenny. Wcześnie osierocony był wychowywany przez starsze rodzeństwo. W rodzinnym mieście przyjął święcenia kapłańskie. W 1035 roku wstąpił do kamedułów w Fonte Avellana. Pełnił tam funkcję przeora, kierownika duchowego, doradcy klasztorów. Widząc upadek obyczajów w Kościele, podjął próbę jego reformy. Dzięki przychylności papieży i ówczesnych władców podejmował różne działania naprawcze, przyczynił się do rozwiązania wielu konfliktów. Papież Stefan IX mianował go kardynałem i biskupem Ostii. Zmarł w 1072 roku. Pozostawił po sobie bogatą spuściznę literacką.
  – wtorek – święto Katedry świętego Piotra, apostoła. W ten sposób podkreślone jest, że Chrystusowy Kościół został zbudowany na wierze św. Piotra, oraz to, że każdy jego następca stanowi podstawę jedności.
  – środa – wspomnienie świętego Polikarpa, biskupa i męczennika. Żył w II wieku. Był biskupem i męczennikiem ze Smyrny (dzisiejsza Turcja). Tradycja mówi, że był uczniem św. Jana Ewangelisty i cieszył się ogólnym poważaniem i szacunkiem. Jemu współcześni określali go jako „dobrego pasterza, niezłomnego w wierze i mężnego atletę Chrystusa”. Życie poświęcone Chrystusowi i kościelnej wspólnocie w Smyrnie ukoronował męczeńską śmiercią.

5. Za tydzień będziemy mieli możliwość wsparcia ofiarami składanymi do skarbony mieszkańców syryjskiego Aleppo i osób przebywających w obozach uchodźców w Libanie oraz ofiar nawałnic, które przeszły nad naszym krajem.

6. Pouczenia, których dzisiaj słuchaliśmy, są niewątpliwie trudne do wypełnienia, ale sam Bóg będzie nas wspierał, kiedy podejmiemy się tego trudu. A zatem do Dzieła: niech w każdym z nas inni dostrzegą prawdziwych uczniów Chrystusa

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  20 LUTEGO 2022  ROKU  .

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *