Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO  POSTU  .

 1. Na obecnie przeżywany czas warto przypomnieć słowa świętego Jana Pawła II, oto one : „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych, by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, by duchowe owoce, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujemy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
 2. Okres Wielkiego Postu winien być czasem wsparcia jeszcze bardziej potrzebujących. Dlatego na parapetach przy stopniu komunijnym znajdują się puszki na jałmużnę wielkopostną, które możemy zabrać do domu i przynieść je – jak w poprzednich latach – w Wielką Sobotę. Również na parapetach są małe paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 złotych.
 3. Po Mszy Świętej jest możliwość nabycia i lektury naszej prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, w którym w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę. Znajdziemy w nim analizy i komentarze polityczne oraz artykuły opisujące sytuację mieszkańców atakowanych miast ukraińskich, historie uchodźców oraz artykuły o udzielonej im w naszym kraju pomocy. Polecamy także cykl wielkopostny pod hasłem „Droga do wolności”, a przewodnikiem w tej podróży jest słowo Boże.
 4. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek o godzinie 17.30 z Chrystusem i Jego Matką Bolesną przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę o godzinie 16.15 rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Krzyżu Chrystusowym – znaku zbawienia. Tę najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzą dzieci komunijne.
 5. We wtorek będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, to jednak w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych,
  o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie,
  w Kościele i rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 6. Zapraszam do również do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 7. W środę o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej.
 8. W czwartek Eucharystią sprawowaną o godzinie 18.00 rozpocznie się kolejne spotkanie zespołu synodalnego.
 9. Za tydzień przypadać będzie druga niedziela miesiąca, w którą ofiarami składanymi na tacę podczas wszystkich Mszy świętych wspieramy naszą parafię, a w tym okresie szczególnie opłatę ogrzewania naszej świątyni.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 11. Za tydzień na wszystkich Mszach świętych rozpoczniemy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Tradycyjnie trwać będą do środy włącznie, a nauki rekolekcyjne będą podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 9.00 i 18.00. Zaplanujmy sobie cenny czas.
 12. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1 % należnego podatku na powstałe hospicjum stacjonarne przy naszej świątyni.
 13. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za złożone ofiary do skarbony w ubiegłą niedzielę i Środę Popielcowa na wsparcie Ukrainy. Ofiary wyniosły 2473 złote, z czego 510 zostało przekazane na syryjskie Aleppo. Również wyrażam płynące z serca podziękowanie na pomoc w przygotowaniu mieszkania do uchodźców ukraińskich.
 14. Dziękuję wszystkim Panom, którzy wczoraj dali piękne świadectwo swojej wiary uczestnicząc w kolejnym Męskim Różańcu.
 15. Mimo wielkich wysiłków ludzkich nieustannie trzeba nam prosić miłosierdzie Boże o ustanie pandemii koronawirusa wśród nas, naszej Ojczyźnie i na świecie, przede wszystkim o pokój na Ukrainie. Dlatego nadal na zakończenie Eucharystii śpiewać będziemy suplikacje: „Święty Boże, święty mocny, …”.
 16. Nie samym chlebem żyje człowiek” – dobrze, że te słowa przypomina nam liturgia na początku Wielkiego Postu. Niech one będą jak wezwanie do owocnego przeżycia tego czasu…

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

     SZCZECINEK  ,  DNIA  06 MARCA 2022  ROKU  .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *