Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA II  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU .

 1. II Niedziela Wielkiego Postu to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dlatego w całej naszej Ojczyźnie, we wszystkich kościołach i kaplicach, po wszystkich Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego na wsparcie misjonarzy i dzieł misyjnych na całym świecie. Tegoroczne przesłanie to słowa Ojca Świętego Franciszka : „ WIECZERNIK SZKOŁĄ BRATERSTWA MISYJNEGO„.
 2. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych rozpoczynamy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Potrwają one do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 9.00 i 18.00. W środę od 8.30 i 17.30 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedzi świętej, gdzie z posługą przybędą też i inni kapłani.
  Przewodnikiem duchowym na ten święty czas jest ksiądz Dariusz Błażek , salezjanin, który jest kapelanem Sióstr Niepokalanek
  w Szczecinku.
 3. W okresie Wielkiego Postu Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 17.30 razem z Chrystusem i Jego Matką Bolesną przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedzielę o godzinie 16.15 rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.
  Najbliższą Drogę Krzyżowa poprowadzi Róża różańcowa. Na to spotkanie szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
 4. Dzisiaj jest możliwość nabycia i lektury tygodnika „Gość Niedzielny”, w którym polecamy szczególnie historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i świadectwa przyjmujących Polaków. A w wielkopostnym cyklu – o grzechu chciwości.
  Natomiast w zakrystii jest do odebrania, dla tych, którzy wcześniej się zapisali Gość Niedzielny – Ekstra, poświęcony świętemu Ojcu Pio.
 5. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – cicha i osobista adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W środę w parafii Ducha Świętego odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Program tego spotkania zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń duszpasterskich.
 7. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP. Pochodził on z królewskiego rodu Dawida i był cieślą. Wspominamy go jako Oblubieńca Maryi oraz przebranego ojca Pana Jezusa. Ewangelia nazywa go mężem sprawiedliwym, co świadczy o jego nieprzeciętnych cnotach. Postrzega się go jako wzór bezgranicznego zawierzenia Panu Bogu, czystości, pokory, pracowitości i skromności. Od wieków pod jego opiekę wierni chętnie się uciekają. Jemu zawierzają się narody i zakony.
 8. Święty Józef jest patronem Poznańskiej Prowincji Sióstr Albertynek, a które w tym roku przeżywa jubileusz 50-lecia powołania. Siostry przebywają również wśród nas posługując ludziom chorym w naszym Hospicjum. Uroczystości jubileuszowe odbędą się w najbliższą sobotę w Poznaniu, a przewodniczyć im będzie arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.
 9. W najbliższą sobotę w kościele mariackim odbędzie wielkopostne czuwanie młodzieży, które jest kontynuacją skrzatuskich spotkań młodzieży z księdzem biskupem. Początek o godzinie 19.00.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi komunijnymi.
 11. Od wtorku w naszej parafii zamieszkali uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy. Dziękuję wszystkich, którzy otworzyli swoje domy, dla tych, którzy utracili wszystko co im najdroższe. Miejmy wrażliwe serca na nowych mieszkańców i nowych sąsiadów.
 12. Na parapetach przy stopniu komunijnym znajdują się puszka na jałmużnę wielkopostną oraz „paschaliki” na stół wielkanocny
  a cenie 5 złotych.
 13. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1 % należnego podatku na powstałe hospicjum stacjonarne przy naszej świątyni.
 14. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy kleryka naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, który odczyta list księdza rektora i po Mszach świętych będzie kwestował na rzecz seminarium.
 15. Wczoraj na naszym cmentarzu zakończył ziemską pielgrzymkę świętej pamięci Eugeniusz Małgorzewicz , który mieszkał przy ulicy Kasztanowej. W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen.
 16. Na kartach Ewangelii Bóg Ojciec przemawia, gdy daje świadectwo o swoim Synu. Na Górze Przemienienia to świadectwo jest połączone z wezwaniem do słuchania Syna Bożego. Zatem wsparci Bożą łaską i błogosławieństwem idźmy wypełniać to, co nakazuje nam Jezus Chrystus.

  ks.Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  13 MARCA 2022  ROKU  .

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *