Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  V  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU  .

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dzisiaj towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Pan Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej.
 2. Zapraszam jeszcze dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o Męce Pańskiej, które zostanie odprawione o godzinie 16.15, a ostania już Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.
 3. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy między innymi artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant Angelo, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu
  i piciu.
 4. Dzisiaj przy kościołach naszego miasta i dekanatu rozkwitają „Pola Nadziei” czyli po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę na wsparcie naszego hospicjum. Jest to pomoc dla ludzi cierpiących, którzy za swój pobyt nic nie płacą.
 5. We wtorek po Mszy Świętej i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zmiana tajemnic Różańca świętego.
 6. W środę minie już pięć lat jak po naszej parafii peregrynuje obraz Matki Trzykroć Przedziwnej z Góry Chełmskiej w Koszalinie. Wszystkich, którzy przyjmują w swoich domach święty wizerunek Matki Bożej zapraszam na dziękczynną Eucharystię w środę na godzinę 18.00.
 7. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek miesiąca, w który szczególnie modlimy się w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych, a dla tych którzy poszli za Chrystusowym wezwaniem o wytrwanie w powołaniu.
 8. Za tydzień przypadać będzie druga niedziela miesiąca, w którą ofiarami składanymi na tacę podczas wszystkich Mszy świętych wspieramy naszą parafię, a w tym okresie szczególnie opłatę ogrzewania naszej świątyni.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 10. Dziękuję wszystkim Panom, którzy wczoraj dali piękne świadectwo swojej wiary uczestnicząc w kolejnym Męskim Różańcu.
 11. Pragnę podziękować za wsparcie ofiarami mieszkańców Aleppo i uchodźców z Ukrainy z ubiegłej niedzieli. Ofiary wyniosły 447 złotych.
 12. Nieustannie trzeba nam wszystkim prosić o pokój na Ukrainie. Dlatego nadal na zakończenie Eucharystii śpiewać będziemy suplikacje: „Święty Boże, święty mocny, …”.
 13. Najbliższa niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą uroczystości WIELKIEGO TYGODNIA. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach Świętych. Na czas Wielkiego Tygodnia, wielkich wydarzeń dla każdego człowieka wiary, niech one zdobią nasze posesje i będą oznaką naszej chrześcijańskiej wiary.
 14. Wczoraj na naszym cmentarzu zakończył ziemskie pielgrzymowanie świętej pamięci Janusz Morawski, który mieszkał przy ulicy Kasztanowej. W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 15. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1 % należnego podatku na powstałe przy naszej świątyni hospicjum stacjonarne.
 16. Uczestnicząc w Eucharystii, która jest pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Pan Jezusa, przekonujemy się o nieskończonej Bożej miłości do każdego z nas. Niech naszą odpowiedzią na tę miłość będzie gorliwe naśladowanie Jezusa Chrystusa.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  03 KWIETNIA 2022  ROKU  .

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *