Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA .

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawania Bożego miłosierdzia w sakramencie  pokuty i pojednania.
 2. Po Mszy Świętej zachęcam do nabycia i lektury naszego „Gościa Niedzielnego”, w którym dzisiaj między innymi, kolejna płyta
  z Biblią Audio, a na niej cztery księgi mądrościowe. Zachęcamy do nabycia „Gościa” i słuchania słowa Bożego.
 3. Zapraszam jeszcze dzisiaj na nabożeństwo majowe ku czci NMP, które zaczynamy o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii odprawianej o godzinie 19.00.
 4. Jutro w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Urodził się około 1035 roku. Książę krakowski Bolesław mianował go biskupem Krakowa już w wieku 35 lat, doceniając jego inteligencję i zdolności. Młody biskup, nie zważając na względy, potafił upominać księcia i późniejszego króla prywatnie, a nawet publicznie, szczególnie za bezwzględne karanie przeciwników politycznych. Kroniki podają, że Stanisław został zamordowany przez króla w 1079 roku podczas sprawowania Mszy świętej w intencji jego nawrócenia. Jest głównym patronem Polski i symbolem walki o moralność w życiu publicznym.
 5. Ponadto w tym tygodniu przypadać będzie:
  – czwartek – wspomnienie błogosławionej Juty z Bielczyn, wdowy. Pochodziła z bogatego rodu książąt brunszwickich. Urodziła się około roku 1220 w Turyngii. W młodym wieku wyszła za mąż, ale mając lat 20 została wdową. Zajęła się wychowywaniem dzieci, a kiedy podrosły, oddała je pod opiekę zakonnic. Rozdała swój majątek ubogim i rozpoczęła życie pielgrzymie. W czasie wędrówki do miejsc kultu pielęgnował chorych i wspierała potrzebujących. W 1256 roku jej krewny, Anno von Sangerhausen, wielki mistrz zakonu krzyżackiego, poprosił, by przybyła na ziemię chełmińską. Zamieszkała w Bielczynach,
  w opuszczonej chacie rybackiej, która stała się jej pustelnią. Zmarła po czterech latach 12 maja 1260 roku, w opinii świętości. Jest patronką dzieł miłosierdzia Bożego.
  – sobota – wspomnienie NMP z Fatimy. W 1917 roku w Fatimie Matka Boża ukazała się trojgu dzieciom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. Objawienia trwały każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Maryja zachęcał do codziennego różańca, aby wyprosić pokój dla świata. Orędzie, które płynie z Fatimy, to wezwanie do nawrócenia i wynagradzania za grzechy własne i bliźnich. Maryja – jako pomoc w przyjęciu takiej postawy – wskazała na różaniec i oraz zadośćuczynienie za grzechy. Franciszek i Hiacynta, kanonizowani w 2017 roku przez papieża Franciszka, są pierwszymi kanonizowanymi dziećmi, które nie są męczennikami. Proces beatyfikacyjny siostry Łucji toczy się od 2008 roku.
 1. W czwartek, 12 maja, w godzinach 10.00 – 16.00, po dwóch latach przerwy spowodowaną pandemią, ponownie na ulicach naszego miasta, po raz dwunasty rozkwitną POLA NADZIEI”. Młodzi wolontariusze będą kwestować na potrzeby naszego hospicjum. 
 1. W czwartek Eucharystią sprawowaną o godzinie 19.00 rozpocznie się spotkanie zespołu   Zapraszamy na nie wszystkich, którym drogie są sprawy Kościoła na świecie, w diecezji i w parafii.
 1. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność wszystkim Panom za uczestnictwo w dniu wczorajszym w męskim różańcu, dając wspaniałe świadectwo wiary.
 2. Rozpoczęliśmy dni szczególnej modlitwy o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy codziennie o tej intencji, aby prośba samego Jezusa o robotników na żniwo Pańskie nie ustawała w Jego Kościele.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 08 MAJA 2022 ROKU .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *