Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA VI  NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ.

 1. Dziś kolejna, szósta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, by przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, by już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba.
 2. Zapraszam do uczestnictwa w NABOŻEŃSTWACH MAJOWYCH KU CZCI NMP, które dzisiaj zostanie odprawione o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii sprawowanej o godzinie 19.00.
 3. Zapraszam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy historię beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz przeczytać o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi.
 4. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przypadać będzie:
  – wtorek – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych. Kościół od pierwszych wieków widział w Maryi, nieocenioną pomoc
  i potężną patronkę. Ta, która jest Matką chrześcijan, wstawia się za swoimi dziećmi i wciąż przypomina o konieczności nawrócenia.
  – środa – wspomnienie świętego Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła. Należy do najbardziej znanych angielskich świętych. Żył na przełomie VII i VIII wieku. W wieku 7 lat został oddany benedyktynom na wychowanie. Po 2 latach został przeniesiony do klasztoru św. Pawła w Jarrow, w którym spędził resztę swojego życia. W wieku 30 lat przyjął święcenia kapłańskie. Całe jego klasztorne życie wypełnione było modlitwą i studiowaniem. Znał dobrze języki: łaciński, hebrajski i grecki. Był jednym z największych egzegetów swoich czasów. Zajmował się także chrystologią, mariologią i soteriologią. Miał opinię człowieka pobożnego i mądrego. Wiele osób szukało u niego rady i wsparcia.
  – czwartek – wspomnienie świętego Filipa Nereusza, prezbitera. Żył w XVI wieku. Wyróżniał się szczególnie nowoczesnym, pełnym humoru i otwartości podejściem do swojej posługi. Na wizerunkach pojawia się z symbolem serca, gdyż w wizji poczuł, że Boska siła powiększyła jego serce ponad naturalne rozmiary, aby mogło tętnić miłością mimo bólu.
  – piątek – wspomnienie świętego Augustyna z Canterbury, biskupa. W 596 roku papież Grzegorz Wielki wysłał do Anglii wyprawę misyjną. Na czele 40-osobowej grupy stanął Augustyn, który do tej pory był przeorem w benedyktyńskim klasztorze na Monte Celio w Rzymie. Po drodze we Francji otrzymał sakrę biskupią. Został życzliwie przyjęty przez króla Kentu Etelberta i jego żonę Bertę, która była chrześcijanką. Praca misjonarzy okazała się na tyle skuteczna, że w 601 roku papież wysłał kolejną grupę misjonarzy, a Augustyn został arcybiskupem Canterbury. Nowy metropolita ustanowił biskupstwa w Londynie i Yorku. Zmarł w 605 roku lub 606.  
 5. W czwartek przypadać będzie jeden z najpiękniejszych dni w ciągu roku, bowiem obchodzić będziemy DZIEŃ MATKI. Pamiętajmy o tym największym i najwierniejszym spośród ludzi przyjacielu każdego z nas, wypraszając Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla powołanych do Domu Ojca, który jest w Niebie o życie wieczne.
 6. Od piątku rozpoczniemy NOWENNĘ DO DUCHA ŚWIĘTEGO, poprzez którą będziemy przygotowywać się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy za dwa tygodnie.
 7. Natomiast za tydzień, w siódmą niedzielę Wielkiej Nocy, przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA.
 8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, ofiarą składaną do skarbony w naszej świątyni będzie można okazać wsparcie dla uchodźców z Ukrainy oraz mieszkańców ogarniętego nieustającymi działaniami wojennymi syryjskiego Aleppo.
 9. Bóg daje nam nadzieję i podtrzymuje ją swoim słowem oraz pokarm
  z ołtarza. Bądźmy zawsze gotowi do jej obrony. Umacniajmy się nawzajem w tej nadziei i jako chrześcijanie nieśmy ją wszystkim spotykanym ludziom.
  Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 SZCZECINEK  ,  DNIA  22  MAJA  2022  ROKU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *