Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA XIV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  .

 1. Czas wakacji niech sprzyja pogłębianiu naszych relacji z Panem Bogiem, umacnianiu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, wybierając plażę czy spacer ? Niewiele jest miejsc, gdzie nie ma świątyni !
 2. Starajmy się znaleźć czas na spotkanie z Panem Bogiem w Eucharystii, również w ciągu tygodnia. Ofiara Pańska w naszym parafialnym Wieczerniku sprawowana jest o godzinie 19.00, oprócz soboty. We wtorek w Nowennie polecamy się Matce Bożej Nieustającej Pomocy; w czwartek od godziny 18.30 osobista adoracja Najświętszego Sakramentu ; a w piątek wspólna modlitwa w intencji pokoju na świecie na Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym m.in., poruszono temat bliski wielu z nas: wątpliwości
  w wierze – co robić, kiedy się pojawią.
 4. We wtorek po Eucharystii i Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W tym tygodniu kalendarz liturgiczny wyznacza nam:
  – poniedziałek – wspomnienie świętej Elżbiety Portugalskiej. Urodziła się w 2171 roku w Saragossie. Pochodziła z królewskiej rodziny. W bardzo młodym wieku wyszła za mąż za króla Portugalii, Dionizego. W 1283 roku przeniosła się na dwór królewski do Bragi. Urodziła dwoje dzieci, córkę i syna Alfonsa, który stał się następcą portugalskiego tronu. Jej mąż prowadził rozwiązłe życie, ona zaś oddawała się modlitwie, pracom charytatywnym i wychowaniu dzieci, także tych z nieprawego łoża. Gdy dochodziło do konfliktów między ojcem a synem, robiła wszystko, by zapobiec rozlewowi krwi. Uważano ją za „anioła pokoju”. Po śmierci męża została franciszkańską tercjarką. Dwukrotnie pielgrzymowała do Composteli. Zmarła w 1336 roku. Pochowano ją w katedrze Świętej Klary w Coimbrze.
  – wtorek – wspomnienie świętej Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. Pochodziła z ubogiej wiejskiej rodziny. Po śmierci ojca to ona dodawała otuchy swojej mamie, której też potem pomagała w prowadzeniu domu i wychowywaniu młodszego rodzeństwa. Zginęła 5 lipca 1902 roku z rąk sąsiada, który nie umiał opanować pożądania, jakim wobec niej zapłonął. Przed śmiercią darowała winę swojemu zabójcy. Lekarze stwierdzili, że miała na ciele 14 kłutych ran. Bardzo szybko zaczęto ja nazywać „świętą Agnieszką XX wieku”.
  – środa – wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Urodziła się w 1863 roku w dobrze sytuowanej, kultywującej tradycje rodzinie. Poświęciła swoje życie propagowaniu idei misji w Afryce. Założyła Zgromadzenie Sióstr Misjonarek świętego Piotra Klawera. Choć nigdy nie była w Afryce, nazywana jest „matką Afryki”. Zmarła w 1922 roku i pół wieku później została beatyfikowana.
  – piątek – wspomnienie świętego Jana z Dukli, prezbitera. Żył w XV wieku. Najstarsze świadectwa wspominają, iż w młodości prowadził życie pustelnicze. Potem wstąpił do zgromadzenia franciszkanów, jednak jego pragnieniem była jeszcze bliższa relacja z Panem Bogiem. Został przyjęty do bernardynów – franciszkańskiej wspólnoty o zaostrzonej regule. Wybrał to co trudniejsze, aby być bliżej Pana Boga i poświęcić się modlitwie. Zasłynął jako wybitny kaznodzieja.
  – sobota – wspomnienie świętych męczenników Augustyna Zhao Rong, prezbitera i towarzyszy. Jest pierwszym chińskim kanonizowanym kapłanem męczennikiem. Żył w XVIII wieku, a wtedy chrześcijaństwo było w cesarstwie chińskim religią zakazaną. Jako żołnierz eskortował do Pekinu grupy chrześcijańskich więźniów. Uderzyła go ich pobożność i odwaga. Zaczął poznawać Prawdę, którą oni wyznawali. Chrzest przyjął z rąk błogosławionego Jana Marcina Moye, misjonarza i męczennika. Po przyjęciu święceń kapłańskich przez wiele lat z poświęceniem spełniał posługę kapłańską. Został aresztowany podczas udzielania sakramentu choremu, a następnie skazany na dotkliwą karę cielesną. Zmarł kilka dni po jej wymierzeniu, 19 grudnia 1815 roku. Był jednym ze 120 umęczonych wtedy chińskich chrześcijan. 1 października 2000 roku kanonizował ich Jan Paweł II.
 6. Za tydzień przypadać będzie druga niedziela miesiąca, w którą ofiarami składanymi na tacę w czasie wszystkich Mszy Świętych wspieramy utrzymanie naszej świątyni i jej otoczenia.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą rozpoczynamy o godzinie 10.30.
 8. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ubiegłej niedzieli ofiary na wsparcie syryjskiej rodziny z Aleppo. Wysokość ofiar to 579 złotych.
 9. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność wszystkim Panom, którzy wczoraj dali wspaniałe świadectwo uczestnicząc w męskim różańcu.
 10. Niech udział w Ofierze Jezusa Chrystusa umocni naszą wiarę i miłość do Boga. Niech świadomość Jego obecności dodaje nam odwagi do głoszenia i świadczenia o kochającym Ojcu, który nikogo nie potępia, ale każdego chce doprowadzić do poznania prawdy.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  03  LIPCA  2022  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *