Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Po Mszy Świętej zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym dzisiaj polecamy kolejną płytę z cyklu Biblia Audio, a na niej trzy księgi mądrościowe: Księga Hioba, Księga Psalmów i Księga Przysłów.
 2. Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która w polskiej tradycji nazywana jest także świętem Matki Bożej Zielnej. Ta nazwa pochodzi od przynoszonych i błogosławionych na Mszach Świętych w tym dniu ziół, kłosów
  i kwiatów oraz dożynkowych wieńców. Zwyczaj ten jest w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboże są symbolem dojrzałości Maryi i pełni łaski, jakimi obdarzył Ją Bóg. Błogosławiąc, prosimy Boga, aby przyniesione zboża, kwiaty, kłosy
  i owoce służyły dobru człowieka i zwierząt. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 9.00, 11.00 i 10.00.
 3. Jeszcze przez dwa tygodnie gdy Najświętsza Ofiara sprawowana jest o godzinie 19.00. Bowiem od 01 września Eucharystia
  w dni powszednie będzie o godzinie 18.00, a w niedziele i święta o godzinie 9.00, 00 i 17.00.
 4. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – od godziny 18.30 osobista adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – po Mszy Świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji pokoju na świecie
 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – wtorek – wspomnienie świętego Rocha. Żył w XV wieku. Jest przedstawiany z kijem pielgrzymim i psem, który liże jego rany. Można go określić jako „wiecznego pielgrzyma, bowiem jego życie było pielgrzymką do Rzymu i z powrotem do rodzinnej Francji. Pielgrzymowanie wielokrotnie przerywał, by pomagać spotykanym ludziom, zwłaszcza dotkniętym przez epidemię dżumy. Wzięty za szpiega na granicy Francji, zmarł w więzieniu po okrutnych torturach.
  – środa – wspomnienie świętego Jacka, prezbitera. Jest pierwszym polskim dominikaninem, żyjącym na przełomie XII i XIII wieku. Ten niestrudzony misjonarz kilkadziesiąt lat swojego życia spędził na wędrówkach apostolskich, przemierzając Polskę
  a także Ruś i Prusy. Założył wiele klasztorów dominikańskich, które przez długie wieki pozostawały centrami ewangelizacyjnej i misyjnej działalności zakonu kaznodziejów. Jako wybitny mówca docierał do ludzkich serc, kładąc nacisk między innymi na konieczność spowiedzi indywidualnej, jako drogi uświęcenia i budowania bliskiej relacji z Chrystusem.
  – czwartek – wspomnienie błogosławionej Sancji Szymkowiak, dziewicy. Prowadziła głębokie życie religijne, zanim jeszcze wybrała stan życia zakonnego. Później, jako siostra zakonna w zgromadzeniu Córek MB Bolesnej podejmowała zlecane jej zadania z pokorą i gorliwie wykonywała. W czasie II wojny światowej służyła jako tłumaczka jeńcom wojennym i zyskała przydomek „Anioła dobroci”. Jej pragnieniem było zostanie świętą. Zapisała w swoim dzienniczku: „Ja świętą muszę zostać za wszelką cenę”. Umierając na gruźlicę, obiecała siostrom: „polecajcie mi wasze sprawy, a ja przestawiać je będę Panu, bo umieram z miłości, a Miłość miłości niczego odmówić nie może”.
  – piątek – wspomnienie świętego Jana Eudesa, prezbitera. Żył w XVII wieku we Francji. Zasłynął z rozpowszechnienia nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Jego Matki. Pod Ich opiekę oddał założone przez siebie zgromadzenie męskie i żeńskie. Ukazywał, że nabożeństwo to z powodów duszpastersko-ascetycznych ma wielkie znaczenie. Przez 44 lata był wędrownym kaznodzieją. W swojej pracy apostolskiej posługiwał się też książkami, bo wiedział, że słowo wypowiedziane przemija, a do wydrukowanego maże sięgnąć każdy, w każdym czasie.
  – sobota – wspomnienie świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła. Był doradcą papieży, rozjemcą panujących, zakonodawcą, wielkim czcicielem Męki Pańskiej i Matki Bożej, mistykiem, autorem wielu pism z dziedziny mistyki i ascetyki oraz listów i kazań. Urodził się we Francji w 1090 roku. Kiedy miał 22 lata, wstąpił do zakonu cystersów w Citeaux wraz z 30 towarzyszami. Potem na polecenie przełożonych założył opactwo w Clairvaux, skąd kierował rozwojem zakonu w całej Europie. Zmarł 20 sierpnia 1153 roku. Za jego życia cystersi dotarli do Polski.
 6. 25 sierpnia odbędzie się wyjazd autokarowy do Myśliborza na uroczystości urodzin św. Faustyny. Wyjazd o godzinie 6.00 ze Szczecinka. Autokar będzie jechał przez Koszalin do Myśliborza. Informacje i zapisy u ks. Grzegorza Szymanowskiego pod numerem telefonu 500 728 813.
 7. W piątek Najświętsza Ofiara będzie sprawowana o godzinie 16.00, podczas której będzie pobłogosławiony sakrament małżeństwa.
 8. „Wierzyć – to oświetlać to, co ukryte” – tak mawiał święty Maksymilian Maria Kolbe. Niech do naszego życia tym światłem będą owoce, które przyjęliśmy podczas tej Mszy Świętej.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  14  SIERPNIA  2022  ROKU .

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *