Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.               

 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych jest możliwość wsparcia syryjskich rodzin zamieszkałych w ogarniętym działaniami wojennymi Aleppo i uchodźców ukraińskich. W Syrii wojna trwa już 12 lat. W tym czasie urodziło się ponad 6 milinów dzieci, które nie mają domów, nie wiedzą co to szkoła, nie znają co to jest pokój. Natomiast na Ukrainie trwa wojna, a naród ten walczy nie tylko o swoją wolność, ale także i naszą. Ofiarę można złożyć do skarbony przy głównym wejściu do świątyni.
 2. W czwartek, 01 września, przypada 83 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać
  o poległych w obronie Ojczyzny na wszystkich frontach świata, w hitlerowskich obozach koncentracyjnych i bolszewickich łagrach oraz o pomordowanych przez rodaków po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 3. Od czwartku nastąpi zmiana odprawiania Najświętszej Ofiary w naszej parafii. Msze święte w niedziele i święta będą odprawiane o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w soboty w kaplicy hospicyjnej pod wezwaniem świętego Jana Pawła II o godzinie 11.30. Taki układ będzie do końca kwietnia.
 4. Na progu roku szkolnego Kościół apeluje, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania. Zapraszam na Mszę Świętą w czwartek na godzinę 18.00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, a dla dzieci rozpoczynających edukację zostaną poświęcone przybory szkolne.
 5. Pragnę przypomnieć rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich troski. Podczas ślubowania małżonkowie zobowiązali się do katolickiego wychowania potomstwa. Nieustannie módlmy się, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 6. Po Mszy Świętej dzisiaj jest możliwość nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym, między innymi o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, żeby zobaczyć to, co na nim jest najważniejsze, oraz o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi czy świętych.
 7. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – czwartek – dzień, w którym w szczególny sposób modlimy się w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych, zwłaszcza z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwanie  w drodze za Chrystusem
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą. Wieczorem podczas Mszy świętej naszą modlitwą ogarniemy wszystkich chorych i cierpiących na ciele i duszy w naszej wspólnocie parafialnej
  – sobota – dzień poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 9. W sobotę, 04 września, ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec. Wymarsz o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego i do niego powrót, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.
 10. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 11. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela. To ostatni z wielkich proroków, który nie zapowiada jednak przyjście Mesjasza na ziemię, ale wskazuje, że ta obietnica wypełnia się w Chrystusie. Żył na pustyni, gdzie poprzez pokutę i umartwienie przygotowywał się na ogłoszenie światu nadziei. Za wymagający styl życia i radykalną naukę został wtrącony do więzienia przez Heroda Atypasa, który żył z żoną swojego brata. Zginął za wierność zasadom i głoszoną przez siebie prawdę.
  – czwartek – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy. Urodziła się 820 lat temu w bardzo pobożnej rodzinie Odrowążów. Ze Śląska podążyła do Krakowa, aby wstąpić do klasztoru norbertanek, który ufundował jej przodek, uczestnik wypraw krzyżowych. W młodym wieku została przełożoną, miała wizje mistyczne.
  – sobota – wspomnienie świętego Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Żył w IV wieku. Pochodził
  z patrycjuszowskiego rodu. Po kilku latach znakomitej kariery urzędniczej wstąpił do zakonu benedyktynów. Kiedy miał 39 lat, ówczesny papież, Pelagiusz, uczynił go nuncjuszem w Konstantynopolu. Po śmieci tego papieża został jednogłośnie wybrany na jego następcę. Był pokornym człowiekiem, doskonałym i odważnym organizatorem, a także znakomitym dyplomatą. Pozostawił po sobie wiele dzieł.
 12. W środę minie już pięć lat jak są z nami siostry albertynki, które głownie posługują wśród chorych w naszym hospicjum. Za ich samarytańskie oddanie i posługiwanie niech ich umacnia Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo ich świętych patronów.
 13. 02 października ukaże się kolejny Gość Niedzielny Extra, tym razem poświęcony świętej siostrze Faustynie Kowalskiej. Koszt tego wydania to 12 złotych. Chętni do jego nabycia proszeni są o zapisanie się w zakrystii.
 14. W czwartek na naszym cmentarzu nastąpiło rozstanie ze świętej pamięci Czesławą Haber, która mieszkała przy ulicy Klonowej. W jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej święci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 15. Bóg pragnie, abyśmy naszą służbę bliźnim pełnili otwartym sercem i rozumnym spojrzeniem na otaczający nas świat. Wtedy zrozumiemy również, czym tak naprawdę jest Msza Święta i jak zmienia nasze życie.

 Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

 SZCZECINEK , DNIA  28  SIERPNIA  2022  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *