Ogłszenai duszpasterskie

Ogłszenai duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA XXVI  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  .

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej jest możliwość wsparcia ofiarą złożoną do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni syryjskich rodziny zamieszkałych w syryjskim Aleppo oraz uchodźców ukraińskich.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszego katolickiego tygodnika – Gość Niedzielny, a w nim warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący ważnego i aktualnego problemu: w jaki sposób przygotowywać młodzież do przyjęcia bierzmowania.
 3. Dzisiaj rozpoczynają się w naszym mieście XI Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Kościół w drodze”. Szczegółowy plan na okolicznościowym plakacie. O godzinie 17.00 w kościele Narodzenia NMP koncert „Laudate omnes gentes” chóru kameralnego Exordium pod dyrekcją Karola Wojtowicza z okazji 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
 4. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie:
  – wtorek – o godzinie 16,30 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej
  – czwartek – o godzinie 16.30 z uczniami klas czwartych i piątych.
 5. W najbliższy wtorek, 27 września, w parafii mariackiej rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Jest to seria 10 cotygodniowych spotkań, których celem jest odnowienie, pogłębienie i umocnienie relacji z Bogiem. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Spotkania będą się odbywały we wtorki o godzinie 19.oo w domu parafialnym.
 6. W rocznicę beatyfikacji błogosławionego Michała Sopoćki, 28 września, w środę, podejmowana jest inicjatywa modlitewna „Koronka na ulicach świata”. Jej organizatorzy spotykają się na skrzyżowaniach i placach miast i wsi, aby wspólnie odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za sugestią księdza biskupa Edwarda Dajczaka dla parafii jest to, aby wspólnie odmówić tę modlitwę przed kościołami naszej diecezji. Dlatego przybądźmy w najbliższą środę przed nasz kościół o godzinie 15.00, by wspólnie z innymi wypraszać Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata.
 7. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przypadać będzie:
  – poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana.
  – wtorek – wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera.
  – środa – wspomnienie świętego Wacława, męczennika.
  – czwartek święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  – piątek – wspomnienie świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  – sobota – wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
 8. W tym tygodniu przypadać będzie pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty – Spowiedzi Św. Jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Mszą Świętą.
 10. W sobotę, 1 października, ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec. Wymarsz o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie na zakończenie będzie sprawowana Eucharystia.
 11. Od soboty rozpoczniemy październikowe nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, prosimy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z tym nabożeństwem, a tym, którym trudniej dotrzeć na liturgię, prosimy o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis z roku 2002 napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitości łaski, otrzymuje ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.
  Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w naszym kościele w niedzielę o godzinie 16.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii sprawowanej o godzinie 18.00.
  W soboty Najświętsza Ofiara jest sprawowana w hospicyjnej kaplicy pod wezwaniem świętego Jana Pawła II o godzinie 11.30, a po niej nabożeństwo różańcowe.
 12. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 13. Za dziewięć dni, w przyszły wtorek, 04 października, nasza wspólnota przeżywać będzie Odpust Parafialny, bowiem w tym dniu świat i my oddamy cześć Świętemu Franciszkowi z Asyżu. Centralnym punktem tego dnia będzie Eucharystia odpustowa sprawowana o godzinie 18.00.

Święty Franciszek z Asyżu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych świętych na świecie. Żył w XIII wieku, w czasach kryzysu Kościoła. Przez swoje radykalne pójście za Chrystusem stał się znakiem czasu dla sobie współczesnych. Osobisty przykład świętości, apostolska gorliwość, życie pokutne i głęboka modlitwa cechowały Biedaczynę z Asyżu. Szczególnie głęboko rozważał mękę Pana Jezusa. Jego umiłowanie Chrystusa cierpiącego na krzyżu sprawiło, że na rękach, nogach i boku otrzymał stygmaty, czyli znamiona męki. Został ogłoszony świętym zaledwie dwa lata po swojej śmierci.

 1. W środę na naszym cmentarzu zakończył ziemską pielgrzymkę świętej pamięci Jan Pawliczuk, który mieszkał przy ulicy Bocznej. W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 2. Posileni Niebieskim Pokarmem i umocnieni słowem Bożym uwielbiajmy naszego Stwórcę każdą chwilą życia. W Jego imię, na miarę naszych możliwości, nieśmy codziennie bliźnim wsparcie i konieczną pomoc.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA  25 WRZEŚNIA 2022 ROKU.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *