Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Przed nami różańcowy tydzień. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii sprawowanej o godzinie 18.00, oprócz soboty.
 2. Po Eucharystii zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego oraz jest do odebrania w zakrystii Gość Niedzielny Ekstra, poświęcony świętej Faustynie Kowalskiej, ale tylko dla tych, którzy wcześniej się zapisali.
 3. Dzisiaj podczas Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej zostaną poświęcone różańce.
 4. We wtorek cały świat odda cześć ŚWIĘTEMU FRANCISZKOWI Z ASYŻU, który jest naszym świętym patronem. Centralnym punktem tego dnia będzie Eucharystia odpustowa celebrowana o godzinie 18.00 w intencji naszej parafii oraz tych, którzy wspierają działające przy naszej świątyni hospicjum.
 5. W czwartek o godzinie 16.30 spotkanie duszpasterskie z młodzieżą klas szóstych i siódmych.
 6. W piątek minie dokładnie 21 rocznica konsekracji naszej świątyni, czyli oddania na bezpośrednią własność naszego kościoła Panu Bogu. Dokonał tego w dniu 7 października 2001 roku obecny biskup senior wrocławski Marian Gołębiewski, a wówczas ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeski.
 7. W liturgii Kościoła świętego w bieżącym tygodniu przeżywać będziemy:
  – środa – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Jej życie przypadło życie niosło w sobie ogrom mistycznych objawień. Te objawienia przywróciły wielu ludziom nadzieję i odnowiły ufność w Boże miłosierdzie. Apostołka Bożego miłosierdzia w „Dzienniczku” spisała swoje doświadczenia przyjaźni z Panem Bogiem, które do dzisiaj są czytane na całym świecie. Pomagają one ludziom bez lęku zbliżyć się do Pana Boga.
  – czwartek – wspomnienie świętego Brunona, prezbitera. Świetnie wykształcony kapłan, działał w XI wieku na terenie dzisiejszych Niemiec, Francji i Włoch. Przeżywał bardzo głęboko pouczenie Chrystusa: „Wy jesteście solą ziemi…Wy jesteście światłem świata”, ale nie pragnął stać się tym światłem dla własnej chwały. Przeciwnie, porzucił świat i na odludziu, w górach założył klasztor, w którym zamieszkali mnisi żyjący według bardzo surowej reguły, poświęcający się kontemplacji i pokucie, znani dziś jako zakon kartuzów.
  – piątek – wspomnienie NMP  Różańcowej. Ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad flotą turecką
  w bitwie morskiej po Lepanto w 1571 roku. Różaniec połączony z medytacją tajemnic życia Pana Jezusa ma wielką moc.
 8. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek miesiąca,
  – czwartek – dzień w który szczególnie modlić się będziemy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych
  z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwanie w kroczeniu za Chrystusem.
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Najświętszej Ofiary naszą modlitwą obejmiemy wszystkich chorych i cierpiących na ciele i duszy naszą modlitwą.
 9. Przyszła niedziela to druga niedziela w miesiącu, w którą ofiarami składanymi na tacę wspieramy utrzymanie naszej świątyni.
 10. Za tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30, jak i nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za wsparcie ubiegłej niedzieli syryjskich rodzin zamieszkałych w Aleppo i uchodźców ukraińskich. Ofiary wyniosły 560 złotych.
 12. Dziękuję Czcigodnym Panom, którzy wczoraj dali piękne świadectwo wiary uczestnicząc w męskim różańcu.
 13. Kończymy święte obrzędy, ale pamiętajmy, że wdzięczność to nie tylko słowa, ale przede wszystkim postawa, którą przyjmujemy w naszym życiu. Pamiętajmy o tym, kiedy wrócimy do naszych domów, i pełni wdzięczności wobec Boga okazujmy ją również naszym bliźnim.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , 02 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *