Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

 1. Dzisiaj, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, ofiarami składanymi do skarbony przy głównych drzwiach do naszej świątyni możemy wesprzeć syryjskie rodziny zamieszkałe w Aleppo, jak i uchodźców ukraińskich.
 2. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym można m.in. znaleźć odpowiedź na pytanie nurtujące wielu z nas, zwłaszcza przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych: „Gdzie właściwie znajduje się niebo, czyściec i piekło?”. Warto też zwrócić uwagę na ankietę, w której redaktorzy ‘Gościa” opowiadają o swoich ulubionych świętych.
 3. Zapraszam jeszcze dzisiaj na nabożeństwo różańcowe, które zostanie odprawione o godzinie 16.15, a jutrzejszą  naszą wspólną modlitwą różańcową obejmiemy wszystkich, tych którzy wyprzedzili nas w pielgrzymce wiary do Domu Ojca, który jest
  w Niebie.
 4. We wtorek przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte w naszej świątyni sprawowane będą tylko o godzinie 9.00 i 11.00. Nie będzie Eucharystii sprawowanej o godzinie 17.00.
 5. W uroczystość Wszystkich Świętych na szczecineckim cmentarzu od godziny 9.00 do 13.00 młodzież wraz z księdzem z Bursy imienia Świętego Stanisława Kostki prowadzić będzie modlitwę wypominkową. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na wsparcie Bursy. O godzinie 13.00 odbędzie się procesja za zmarłych, która wyruszy z kaplicy cmentarnej. Także 2 listopada zapraszamy do uczestnictwa w procesji z modlitwą za zmarłych – rozpoczęcie o godzinie 19.30 przy kaplicy.
 6. 1 listopada, podobnie jak w latach ubiegłych, na wszystkich cmentarzach naszego powiatu odbywać się będzie kwesta na rzecz naszego Hospicjum. Hospicjum jest przeznaczone dla osób w terminalnych stanach chorobowych. Pobyt dla osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia jest bezpłatny. Jednak środki z NFZ nie pokrywają całkowicie kosztów działalności Hospicjum. Dlatego w tym dniu wesprzyjmy tę działalność darem serca i ofiarą, bowiem: „Hospicjum to też życie”.
 7. W środę przypada liturgiczne wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jakże dobitnie uświadamiamy sobie, że jesteśmy w drodze, jesteśmy tylko przechodniami. Jednak nie jest to tylko smutna refleksja. Jako chrześcijanie i dzieci Boże nie jesteśmy na tej drodze sami. Jak uczniom idącym do Emaus towarzyszy nam Chrystus, podtrzymuje nas swoją mocą słowa i Ciała. Towarzyszą nam całe rzesze świętych i błogosławionych, rozświetlając drogę wiary blaskiem swego pięknego człowieczeństwa. Nasze kroki podtrzymują swoją wstawienniczą modlitwą ci, którzy przeszli już swój ziemski szlak i są u Pana Boga. Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
 8. W czwartek, 3 listopada, liturgiczne wspomnienie świętego Huberta, biskupa. Podczas Najświętszej Ofiary modlitwą ogarniemy brać myśliwską i tych, którzy troszczą się o piękno środowiska.
 9. W piątek w liturgii Kościoła przeżywać będziemy wspomnienie świętego Karola Boromeusza, biskupa. Był biskupem Mediolanu w XVI wieku. Zapisał się na kartach historii Kościoła jako niezwykle gorliwy pasterz. Był czynnym uczestnikiem soboru trydenckiego i troszczył się o podniesienie poziomu życia duchowego kapłanów i wiernych. Wprowadzał solidną edukację przygotowujących się do kapłaństwa, zakładał nowe wspólnoty oraz podejmował pracę wśród chorych i ubogich.
 10. Od piątku rozpoczniemy nasze wspólne modlitwy wypominkowe za poleconych zmarłych bliskich naszemu sercu.. Wypominki można jeszcze składać bezpośrednio w kancelarii parafialnej lub zakrystii.  Modlić się będziemy w następującym porządku:  – poniedziałki – Jesionowa, Orzechowa i Kasztanowa wtorki – Brzozowa i Dębowa; środy – ulica Miodowa, Fabryczna, Boczna, Obrońców Westerplatte i Szarych Szeregów ; czwartki – Pilska, Łukasiewicza, Sosnowa, Wierzbowa, Leśna i Czarnobór ; piątki – Klonowa i Bukowa ; soboty – Eucharystia o godzinie 11.30 za powołanych do Domu Ojca, który jest w niebie z naszego hospicjum.
 11. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz sobota miesiąca:
  – czwartek – dzień szczególnej modlitwy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii, a dla powołanych o wytrwałość w kroczeniu za Chrystusem;
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą. Wieczorem naszą modlitwą obejmiemy wszystkich chorych
  i cierpiących w naszej parafii.
  – sobota – dzień powierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 13. 5 listopada – sobota, w Szczecinku odbędzie się MĘSKI RÓŻANIECczyli wynagradzająca modlitwa różańcowa odmawiana przez mężczyzn, podczas wspólnej wędrówki ulicami miasta. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 przed kościołem Narodzenia NMP,
  a zakończenie w kościele św. Rozalii wspólną Eucharystią. Zapraszamy mężczyzn na wspólną modlitwę w każdą pierwszą sobotę miesiąca.
 14. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP, które zaczynamy o godzinie 8.30.
 15. Choć kończą się najważniejsze chwile dnia Pańskiego, pamiętajmy, że świętowanie niedzieli nie kończy się na wyjściu z kościoła, ale trwa nadal. Dlatego wykorzystajmy dany nam przez Pana Boga czas na świętowanie.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 30 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *