ogłoszenia duszpasterskie

ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NA  III  NIEDZIELĘ  ADWENTU  2022  ROKU

 1. Minęła już połowa ADWENTU. Od soboty, 17 grudnia, wkroczymy liturgicznie w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą Spowiedź świętą. Kościół przychodzi nam
  z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu ze Stwórcą – Sprawiedliwym Sędzią.
 2. Zapraszam do uczestnictwa w Mszach Świętych ku czci Najświętszej Maryi Panny – roratach, które sprawowane są
  o godzinie 6.00. Podczas tych Eucharystii rozważamy hasło tegorocznego roku duszpasterskiego: Wierzę w Kościół Chrystusowy.
 3. Dzisiaj po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 4. W liturgicznym kalendarzu w tym tygodniu przypadać będzie:
  – poniedziałek – wspomnienie NMP z Guadelupe. 12 grudnia 1531 roku ukazała się Indianinowi Janowi Diego i poprosiła
  o wybudowanie świątyni. Ubrana była w różową tunikę i błękitny płaszcz, opasana czarną wstęgą, co dla Azteków oznaczało, że była brzemienna. Gdy rozeszła się wieść o niezwykłych objawieniach i zachowanym na płaszczu Indianina wizerunku Dziewicy, rozpoczęły się pielgrzymki do tego miejsca. Dzisiaj jest to najczęściej odwiedzane sanktuarium na świecie.
  – wtorek – wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy. Urodziła się na Sycylii. Odmówiła poślubienia bogatego, młodego poganina, który z zemsty doniósł władzom, że jest chrześcijanką. W obliczu tortur nie wyrzekła się wiary. Śmierć męczeńską poniosła za cesarza Dioklecjana około 304 roku. Niech przykład jej męstwa i wierności Chrystusowi będzie wzorem dla chrześcijańskich rodzin, tak często wystawianych na próby wiary w XXI wieku.
  – środa – wspomnienie świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Ten żyjący w XVI wieku w Hiszpanii zakonnik podjął się trudnej reformy męskiej gałęzi zakonu karmelitańskiego. Jego głębokie życie wewnętrzne i przeżycia mistyczne znalazły wyrazy w napisanych przez niego dziełach, które do dzisiaj kształtują duchowość wielu osób. Św. Jan od Krzyża przez całe życie kontemplował Jezusa Chrystusa, Słowo, które stało się Ciałem.
 5. Przygotowując się do świąt Narodzenia Chrystusa Pana pamiętajmy o naszych narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie
  w naszych domach wcześniej poświęconych opłatków i płonącej świecy Caritas. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Jezusa, a święta ograniczyć tylko do rozrywki
  i stołu. Radujmy się przede wszystkim tajemnicą narodzenia Zbawiciela, dzielmy tę radość z innymi i dziękujmy Opatrzności Bożej za dar Wcielenia Syna Bożego.
 6. Jeszcze dzisiaj po Mszy Świętej jest możliwość nabycia:
  – „Gościa Niedzielnego
  – sianka na stół świąteczny
  – świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom
  – poświęconych opłatków
 7. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie z dziećmi i młodzieżą naszej parafii:
  – wtorek – godzina 16.30 dzieci komunijne
  – środa – godzina 16.30 klasy IV i V
  – czwartek – godzina 16.30 klasa VI i VII
  – piątek – godzina 18.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 8. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszam bardzo serdecznie Panów o przyjście i pomoc w zainstalowaniu i wniesieniu drzewek świątecznych – choinek do naszej świątyni. Natomiast na godzinę 10.00 zapraszam Panie o posprzątanie naszego Domu Bożego na zbliżające się święta.
 9. Pragnę wyrazić wielkie podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych Parafialnych Rekolekcjach Adwentowych okazując w ten sposób przywiązanie do Kościoła powszechnego i naszej wspólnoty parafialnej.
 10. Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia odbywa się kapłańska wizyta duszpasterska – kolęda. Po latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 planowany jest powrót do tej tradycji. Jednak z pewną modyfikacją – bowiem tylko do tych, którzy pragną pobłogosławić swój dom i całą swoją rodzinę poprzez posługę kapłańską i złożą zaproszenie by przybyć do ich mieszkania. Takie zaproszenie można wziąć po Mszy Świętej i złożyć je do 23 grudnia osobiście w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dlatego plan kolędy zostanie podany dopiero na święta.
 11. Niedziela Gaudete przypomina nam, że przyjście Pana jest już bliskie. Nie ustawajmy w gorliwym oczekiwaniu tego dnia. Bądźmy wytrwali, odnówmy nasz zapał. Otwartym sercem przyjmijmy błogosławieństwo, którego udziela nam Kościół.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  11  GRUDNIA  2022  ROKU  .

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *