Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU 2022 ROKU.

 

 1. Do świąt Narodzenia Pańskiego naprawdę jest już bardzo blisko ! Już w sobotę Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani ? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie
  i z czystym sercem. Pamiętajmy, że to Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
 2. Jeszcze dzisiaj jest możliwość nabycia Gościa Niedzielnego oraz poświęconych opłatków i sianka na stół wigilijny.
 3. Spowiedź święta jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Mszą świętą.
 4. Do soboty włącznie o godzinie 6.00 sprawowane są roraty – Eucharystia ku czci NMP.
 5. W sobotę od godziny 16.00 do 16.30 będzie możliwość zabrania do domu   Betlejemskiego Światełka Pokoju, które będzie podtrzymywane w naszym kościele,, tak by zabłysło w naszych domach nie tylko w czasie Wigilii, ale i na całe święta Bożego Narodzenia.
 6. Liturgiczny obchód pamiątki BETLEJEMSKIEJ NOCY rozpoczniemy od Mszy Świętej – PASTERKI. Wcześniej w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych,
  w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia według świętego Łukasza), łamania się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem niech nie będzie w ten wieczór i po żadną postacią alkoholu i potraw mięsnych.
 7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych, Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe wolne miejsce nie musi wcale być puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy od nas odeszli do Domu Ojca, który jest w Niebie, a żyli z nami i dla nas się trudzili.
 8. W tym duchu przyjdźmy też na PASTERKĘ do naszej świątyni. Tak bowiem czynili nasi ojcowie i my bądźmy wierni tej tradycji. Pasterka będzie sprawowana w naszym kościele o północy.
  Przed Pasterką zapraszamy do wspólnego kolędowania.
 9. W pierwszy świąteczny dzień Msze święte będą odprawione tylko o godzinie 11.00 i 17.00; nie będzie Eucharystii o godzinie 9.00.
 10. W drugi dzień świąt Msze Święte  będą miały układ niedzielny. Zostanie odczytany list księdza rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a składane w tym dniu ofiary na tacę zostaną przekazane na potrzeby tej zacnej dla naszej Ojczyzny uczelni.
 11. W przyszłą niedzielę, ostatnią w miesiącu, będziemy mogli ofiarami składanymi do skarbony wesprzeć rodziny, które mieszkają
  w syryjskim Aleppo oraz uchodźców wojennych z Ukrainy.
 12. Pragnę wyrazić wielkie podziękowanie wszystkim Panom, którzy wczoraj przybyli z pomocą w zainstalowaniu i wniesieniu drzew świątecznych do naszej świątyni i hospicjum oraz wszystkim Paniom, które przybyły
  i zatroszczyły się o posprzątanie naszego Domu Bożego.
 13. Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia odbywa się kapłańska wizyta duszpasterska – kolęda. Po latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19 planowany jest powrót do tej tradycji. Jednak z pewną modyfikacją – bowiem tylko do tych, którzy pragną pobłogosławić swój dom i całą swoją rodzinę poprzez posługę kapłańską i złożą zaproszenie by przybyć do ich mieszkania. Takie zaproszenie można wziąć po Mszy Świętej i złożyć je do 23 grudnia (piątku) osobiście w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dlatego plan kolędy zostanie podany dopiero na święta.
 14. Dobiega końca nasze liturgiczne spotkanie. Rozejdźmy się do naszych domów napełnieni Bożymi darami. Niech te ostatnie chwile przygotowań do świąt Bożego Narodzenia będą pełne pokoju i wyciszenia. I niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  18  GRUDNIA  2022  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *