Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA DZIEŃ NARODZENIA PAŃSKIEGO .

 1. Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku
  o przyszłości. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Czcigodnych Gości będą pełne błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.
 2. Mszą Świętą Wigilijną – Pasterką – rozpoczęliśmy oktawę i okres liturgiczny Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał aż do Niedzieli Chrztu Pańskiego, 08 stycznia.
 3. W te świąteczne dni zapraszamy wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni. Tu ma miejsce najpełniejsze spotkanie Boga z człowiekiem. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego po zakończeniu Eucharystii nie spieszmy się z wyjściem z kościoła do domu zaraz po błogosławieństwie. Piękne polskie kolędy
  i pastorałki niech również rozbrzmiewają w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary !
 4. Dzisiaj w naszej świątyni nie będzie Eucharystii o godzinie 9.00, a pozostałe bez zmian, czyli o godzinie 11.00 i 17.00.
 5. Dzisiaj po Mszach Świętych, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, możemy składając ofiarę do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni, wesprzeć ofiary wojny w Syrii oraz uchodźców z Ukrainy.
 6. W poszerzonym świąteczno-noworocznym wydaniu Gościa Niedzielnego szczególnie polecamy wzruszającą rozmowę o tym, jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie, oraz blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia. Podwójmy numer Gościa o powiększonej objętości kosztuje 15 złotych.
 7. W drugi dzień świąt oddamy cześć pierwszemu chrześcijańskiemu męczennikowi, świętemu Szczepanowi. Msze Święte
  w ten dzień będą miały układ niedzielny. Zostanie odczytany list księdza rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a składane w tym dniu ofiary na tace zostaną przekazane na potrzeby tej zacnej dla naszej Ojczyzny uczelni.
 8. Od wtorku do piątku w naszym kościele Najświętsza Ofiara będzie sprawowana o godzinie 18.00.
 9. Ponadto w liturgii Kościoła świętego w oktawie Narodzenia Pańskiego przeżywać będziemy:
  – wtorek – święto świętego Jana apostoła i ewangelisty. Św. Jan – podobnie jak jego brat Jakub – pochodził z Kafarnaum
  i należał do pierwszych      i najbliższych uczniów Pana Jezusa. W Piśmie św. Nazywany jest „umiłowanym uczniem”. Doskonałym obrazem tej szczególnej więzi jest scena z Ostatniej Wieczerzy, kiedy to Jan opiera swą głowę na Sercu Jezusa. Św. Jan, jak nikt inny, potrafił wsłuchiwać się w Serce Jezusa i przenikać tajemnice życia swojego Mistrza. Pozostawił po sobie Ewangelię, trzy Listy Apostolskie oraz Apokalipsę.
  – środa – święto świętych Młodzianków , męczenników. To betlejemskie dzieci, które Herod, przerażony utratą władzy, kazał zgładzić. Despotyczny władca miał nadzieję, że wśród tych dzieci będzie również Jezus. Dzięki ostrzeżeniu od Anioła Święta Rodzina zdołała uciec do Egiptu. Młodziankowie od samego początku byli uznawani w Kościele za męczenników, a ich śmierć – jak wierzymy – złączyła ich z Chrystusem i dziś towarzyszą Mu w niebie. Św. Augustyn pisał: „Niemowlęta, które bezbożność Heroda oderwała od piersi matek, to pierwsze pąki Kościoła, które rozwinęły się wśród niewiary”.
 10. W piątek, przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny . Na Mszę Świętą   o godzinie 18.00 zapraszam Czcigodnych Jubilatów, którzy w mijającym roku 2022 przeżywali swój jubileusz małżeński. Wspólnie dziękować będziemy za przeżyte lata
  i wspólnie prosić będziemy o błogosławieństwo Boże.
 11. W sobotę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego 2022. Zapraszam na Eucharystię o godzinie 11.00 podczas której będziemy dziękować, przepraszać i błagać Bożą Opatrzność za to wszystko czego doświadczyliśmy w mijającym roku
 12. Przyszła niedziela zakończy oktawę świąt Bożego Narodzenia,
  a jednocześnie będzie pierwszym dniem nowego roku 2023. Oddamy cześć Świętej Bożej Rodzicielce – Maryi. Msze Święte będą jak zwykle o godzinie 9.00, 11.00 i 17.00. Świętą liturgię tego dnia rozpoczniemy o godzinie 8.30 Godzinkami ku czci NMP.
 13. Za tydzień zostanie podany plan wizyty duszpasterskiej – kolędy w naszej parafii tylko do tych, którzy zaprosili kapłana do swojego domu.
 14. Jeśli pozwolimy Dzieciątku Jezus narodzić się w naszych sercach, my również – jak betlejemscy pasterze i niebiescy aniołowie – stajemy się zwiastunami miłości Boga. Niech w tym dopomaga nam Boże błogosławieństwo.
  ks. Marek Kowalewski, proboszcz

BOŻE  NARODZENIE  2022  ROKU.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *