Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ .

 1. Trwamy w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończymy w środę. Natomiast w czwartek przeżywać będziemy XXIII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszej prasy katolickiej: tygodnika – „Gościa Niedzielnego”, gdzie szczególnie polecamy obszerną recenzję książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI opowiadającej o latach spędzonych przez niego u boku zmarłego papieża, oraz artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła.
 3. Jeszcze w poniedziałek i wtorek Najświętsza Ofiara będzie sprawowana o godzinie 7.00, a już od środy w dni powszednie, oprócz soboty, o godzinie 18.00
 4. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – w czwartek – od godz.17.30 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie
  – w piątek – modlimy się o pokój na świecie na Koronce do Miłosierdzia Bożego.
 5. W środę przeżywać będziemy święto Nawrócenia świętego Pawła, apostoła. Tylko Bóg z własnego prześladowcy mógł uczynić posłuszne narzędzie szerzenia Dobrej Nowiny. Św. Paweł zyskał miano Apostoła Narodów, choć nie widział Jezusa przed Jego zmartwychwstaniem. Z tej prawdy powinien wypływać nasz ewangeliczny zapał.
 6. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:-
  poniedziałek – wspomnienie błogosławionych męczenników Wincentego Lewoniuka i towarzyszy. Oddali życie
  w Pratulinie. Trzynastu męczennikóww wieku od 19 do 50 lat oddało w 1874 roku życie, broniąc wolności religijnej i własnego kościoła. W tamtych czasach, na skutek prześladowań carskich, wielu grekokatolików poniosło męczeństwo na obszarze zaboru rosyjskiego.
  – wtorek – wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Jest patronem i opiekunem prasy
  i pisarzy katolickich. Z gorliwością bronił wiary słowem mówionym i pisanym najpierw jako prezbiter, nawracając kalwinów,
  a później po święceniach biskupich, jako pasterz Kościoła w Genewie
  – czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Byli uczniami i współpracownikami św. Pawła. To on ich wprowadził w rzeczywistość wiary przez chrzest oraz w posługę pasterską przez sakrament święceń. Tymoteusz jako biskup kierował wspólnotą w Efezie, natomiast Tytus służył Kościołowi na krecie. Podobnie jak św. Paweł całe swoje życie oddali głoszeniu największej prawdy, jaką jest zbawienie w Jezusie Chrystusie.
  – piątek – wspomnienie świętej Anieli Merici, dziewicy. Żyła w XVI wieku. Wśród skromnych posług, jakie wykonywała, umiała odnaleźć nową rolę kobiety. Podjęła pracę wychowawczą wśród dziewcząt, bo uważała, że nieład w społeczeństwie wywodzi się z nieładu w rodzinie. Jako osoba świecka żyła według rad ewangelicznych. Stała się wzorem dla wielu kobiet, wraz z którymi założyła stowarzyszenie panien pod wezwaniem świętej Urszuli. Dało ono początek dużej liczbie rodzin zakonnych, m.in. urszulanek.
  – sobota – wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Urodził się 1225 roku we Włoszech. Wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego. Studiował w Rzymie, Kolonii oraz Paryżu, gdzie wkrótce sam rozpoczął pracę dydaktyczną. Był autorem wielu prac z zakresu teologii i filozofii i jednym z największych umysłów średniowiecza. Był jednocześnie znakomitym kaznodzieją. W swej duchowości pielęgnował szczególnie nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu. Zmarł w 1274 roku
  w drodze na sobór w Lyonie.
 7. Porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:
  – poniedziałek – ulica Bukowa numery nieparzyste
  – wtorek – kolęda uzupełniająca dla tych, którzy pragną pobłogosławić swoje domy i tych którzy w nich mieszkają, a których nie było w wyznaczonym czasie. Zgłosić się można dzisiaj po Mszy Świętej w zakrystii.
  – kolęda rozpoczyna się o godzinie 16.00.
 8. Niech słowo Boże w tygodniu, kiedy szczególnie modlimy się o jedność wszystkich uczniów Chrystusa, stanie się impulsem do rozsiewania międzyludzkiej życzliwości i budowania jedności wszędzie tam, gdzie jesteśmy posyłani.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  22  STYCZNIA  2023  ROKU  .

 

PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDY

     Kolęda – wizyta duszpasterska winna być odwiedzinami kapłana w domach i mieszkaniach swoich parafian, tych którzy czują się związani ze swoją świątynią i wspólnotą parafialną. Podczas tych spotkań niech będą wszyscy domownicy. Niech najpierw zjednoczy nas wspólna modlitwa wokół stołu, na którym będzie krzyż, świece, Pismo święte i woda święcona.

Dzieci i ucząca się młodzież niechaj mają przygotowane zeszyt z katechezy bądź zaświadczenie o uczestnictwie
w katechezie.

    W związku z zaistniałą sytuacją w kraju – przede wszystkim wysoką inflacją – podczas kolędy nie będą przyjmowane jakiekolwiek ofiary, bowiem to nie jest cel wizyty.  Jednak jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć parafię może to uczynić wpłacając ofiarę na konto parafialne bądź  złożyć na tacę.

    Plan kolędy do domów tych, którzy złożyli zaproszenie:

 1. 09.01. – ulica Fabryczna (od nru 25) i ulica Miodowa
 2. 10.01. – ulica Obrońców Westerplatte (od nru 44)
 3. 11.01. – ulica Szarych Szeregów (od nru 31)
 4. 12.01. – ulica Boczna ( od nru 21 i 117)
 5. 13.01. – ulica Pilska (od nru 4) i ulica Sosnowa
 6. 14.01. – ulica Leśna i Czarnobór
 7. 16.01. – ulica Kasztanowa (od nru 7) i ulica Jesionowa (od nru 2)
 8. 17.01. – ulica Brzozowa (od nru 8 i 11A)
 9. 18.01. – ulica Dębowa (od nru 31 i 30)
 10. 19.01. – ulica Orzechowa (od nru 24) i ulica Klonowa (od nru 17)
 11. 20.01. – ulica Bukowa (nry parzyste – od nru 40)
 12. 21.01. – ulica Wierzbowa
 13. 23.01. – ulica Bukowa (nry nieparzyste – od nru 5)
 14. 24.01. – kolęda uzupełniająca

Kolęda rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godzinie 16.00, a w sobotę o godzinie 14.00.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *