Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni możemy złożyć ofiarę na wsparcie osób dotkniętych tragedią działań wojennych w syryjskim Aleppo oraz uchodźców wojennych przybyłych z Ukrainy.
 2. Po Mszy Świętej jest możliwość nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy ważny dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych jemu zarzutów.
 3. W czwartek, 02 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, które kończy w Kościele śpiew kolęd oraz wystrój świątyń w scenerii bożonarodzeniowej. Podczas Eucharystii poświęcimy świece zwane gromnicami, i je pobłogosławimy. Dawniej zapalone gromnice wystawiano w oknach podczas burz i wkładano w dłonie konających. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość Świata, który nieustannie oświeca drogi naszego życia, a po tych drogach wiary dobrze jest kroczyć z Matką Zbawiciela.
 4. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także ŚWIATOWYM DNIEM ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach
  i zgromadzeniach. W tym dniu podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 18.00 w naszej świątyni wobec zgromadzonego Ludu Bożego nasze siostry albertynki: Barbara, Stanisława i Aniela oraz dziewica konsekrowana Pani Jadwiga Onufrowicz odnowią złożone śluby zakonne.
 5. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach;
  – we wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – w ciszy adoracja Najświętszego Sakramentu
  – w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W kalendarzu liturgicznym na bieżący tydzień przypada:
  – poniedziałek – wspomnienie błogosławionego Bronisława Markiewicza, prezbitera. Przyszedł na świat w 1842 roku
  w rodzinie wielodzietnej, w której otrzymał staranne wychowanie religijne. Po ukończeniu seminarium duchownego w Przemyślu podjął posługę w tej diecezji. Czuł jednak w sobie powołanie dożycia zakonnego. Wyjechał do Włoch, tam wstąpił do salezjanów
  i na ręce świętego Jana Bosco złożył śluby zakonne. Z powodu problemów zdrowotnych powrócił do kraju. Osiadł jako proboszcz w Miejscu Piastowym. Od początku pobytu podjął działalność na rzecz dzieci, aby zapewnić im pomoc materialną i duchową.
  W tym celu założył też dwa zgromadzenia zakonne – męskie i żeńskie (michalici i michalitki). Zmarł wyniszczony pracą i chorobą w 1912 roku.
  – wtorek – wspomnienie świętego Jana Bosko, prezbitera. Pozostawił Kościołowi przykład mądrej troski o dobro młodego człowieka. Opracowana przez niego metoda pedagogiczna akcentowała przede wszystkim potencjał dobra złożonego w każdym podopiecznym. Postawił sobie za cel kształtowanie sumienia i wolnej woli wychowanków.
  – piątek – wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Był biskupem Sebasty i niestrudzonym świadkiem Chrystusa. Mimo prześladowań wiernie głosił Ewangelię. Zasłynął wspaniałym życiem chrześcijańskim i męczeństwem. Około 316 roku poniósł śmierć przez ścięcie mieczem. Od wieków jest uznawany za orędownika w chorobach gardła.
 7. W tym tygodniu przypadać będzie pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca:
  – czwartek – w który modlić się będziemy w intencji świętych i gorliwych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej wspólnoty parafialnej, a dla powołanych o wytrwałość w kroczeniu za Chrystusem.
  – piątek – od godziny 8.30 odwiedziny chorych z Komunią świętą, a podczas Mszy Świętej ogarniamy naszą modlitwą wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii
  – sobota – dzień poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 9. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie:
  – wtorek – o godzinie 16.30 z dziećmi komunijnymi
  – środa – o godzinie 16.30 z uczniami klas IV i V
  – czwartek – o godzinie 19.00 z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 10. W sobotę na godzinę 8.30 zapraszam Panów o przybycie z pomocą w uprzątnięciu dekoracji bożonarodzeniowej. Natomiast na godzinę 10.00 zapraszam Panie
  o przybycie i pomoc w posprzątaniu.
 11. W sobotę o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego wyruszy kolejny „Męski Różaniec”, który przejdzie ulicami naszego miasta i zakończy się wspólną Eucharystią.
 12. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 13. Za tydzień po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 14. W minionym tygodniu zakończyła się wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. W przyszłą niedzielę będzie jej podsumowanie.
 15. W adhortacji Ecclesia in Europa święty Jan Paweł II wołał: „Kościele w Europie! Przyjmij z nowym entuzjazmem dar miłości, którą twój Pan ci ofiarował i do której cię uzdalnia. Ucz się od Niego treści i miary miłości. Bądź Kościołem błogosławieństw, stale upodabniającym się do Chrystusa”. Weźmy to wezwanie do siebie i starajmy się żyć ewangelicznymi błogosławieństwami, a Pan nas wesprze, by jeszcze ściślej zjednoczyć się z Panem.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 29  STYCZNIA 2023 ROKU .

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *