Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁA .

 1. Dzisiaj po Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 2. Po Mszy Świętej zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi o różnych formach życia konsekrowanego.
 3. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  -we wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – w piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. We wtorek po Mszy Świętej i Nowennie nastąpi zmiana tajemnic Różańca świętego.
 5. W sobotę, 11 lutego, przeżywać będziemy święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku,
  a cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubiorus. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy ze ŚWIATOWYM DNIEM CHOREGO. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, tych, których mamy blisko siebie, i tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu samarytan.
  W tym dniu podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 11.00 dla tych, którzy będą chcieli zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.
 6. Również w sobotę minie dokładnie pięć lat od poświęcenia na chwałę Bożą i dobru ludzi naszego Hospicjum Świętego Franciszka z Asyżu, które rozpoczęło swoją działalność od 01 lipca 2018 roku. Wszystkim, którzy wspierają to Boże dzieło składam serdeczne, płynące z serca: „Bóg zapłać”. Między innymi do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1,5% należnego podatku na nasze hospicjum.
 7. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Do Kraju Kwitnącej Wiśni jezuici jako pierwsi przynieśli nowinę o Chrystusie. Do tego zgromadzenia w wieku 22 lat wstąpił urodzony w 1565 roku święty Paweł Miki. Został wyświęcony na kapłana i należał do najgorliwszych misjonarzy, którzy przemierzali Japonię głosząc Ewangelię. Gdy nastąpiły prześladowania, został pojmany wraz z grupą 25 wyznawców Chrystusa. W 1597 roku zostali umęczeni przez ukrzyżowanie na przedmieściach Nagasaki. Niech ich świadectwo umacnia i uzdalnia nas do mężnego wyznawania wiary.
  – wtorek – wspomnienie błogosławionej Klary Szczęsnej, dziewicy. Przyszła na świat w 1863 roku na Mazowszu. Pochodziła z ubogiej rodziny. W wieku 17 lat opuściła dom rodzinny i przez większość życia pracowała jako krawcowa. W 1885 roku spotkała o. Honorata Koźmińskiego i pod jego wpływem wstąpiła do Zgromadzenia Sług Jezusa. Następnie przeniosła się do Krakowa, gdzie podjęła współpracę ze św. Józefem Sebastianem Pelczarem. Opuściła dotychczasowe zgromadzenie, aby razem z ks. Pelczarem założyć nowe Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, zwane sercankami. Ich charyzmatem stała się praca wśród chorych oraz opieka nad dziewczętami zatrudnionymi jako robotnice. Bł. Klara, doświadczona chorobami, zmarła w Krakowie w 1916 roku.
  – środa – wspomnienie świętej Józefiny Bakhity, dziewicy. Urodziła się w Sudanie około 1889 roku. Jej udziałem, tak jak milionów ludzi pochodzących z Afryki, stało się potworne doświadczenie niewolnictwa. Już od najmłodszych lat sprzedawano ją różnym właścicielom. Jeszcze jako niewolnica przyjęła chrzest i bierzmowanie, a następnie, po pokonaniu wielu przeszkód, wstąpiła do zgromadzenia Córek Miłosierdzia. Przez 50 lat posługiwała Bogu i dzieciom w sierocińcu, które siostry prowadziły. Jej pokora, prostota i uśmiech podbijały serca wszystkich, którzy się z nią zetknęli.
  – piątek – wspomnienie świętej Scholastyki, dziewicy. Żyła na przełomie IV i V wieku. Pochodziła z Nursji, małej osady włoskiej. Była bliźniaczką św. Benedykta, patrona Europy. Od wczesnych lat pragnęła należeć jedynie do Pana Boga. Kiedy św. Benedykt ufundował pierwszy klasztor w Subiaco, ona założyła podobny do niewiast oddających się modlitwie i adoracji. Głębokie życie duchowe tego rodzeństwa zrodziło regułę wspólnot benedyktyńskich. Jej fundamentem są modlitwa i praca.
  – sobota – wspomnienie NMP z Lourdes. To francuskie miasteczko za sprawą objawień Maryjnych promieniuje miłością na cały świat. Maryja uczy nas prawdziwej modlitwy i prowadzi do swojego Syna. Objawienia w Lourdes zachęciły wielu, zwłaszcza ludzi cierpiących, do skierowania modlitw do Boga przez wstawiennictwo Maryi. Gdy Piękna Pani objawiła się Bernadecie, skierowała swoje słowa nie tylko do chorych. Wzywała do nawrócenia i ofiarowania swojej modlitwy za zbawienie całego świata.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 9. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, w czasie wszystkich Mszy Świętych przeznaczone zostaną na utrzymanie naszej świątyni, a w tym czasie szczególnie na opłatę ogrzewania.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” ze złożone ubiegłej niedzieli ofiary na rzecz wsparcia syryjskich rodzin zamieszkałych w Aleppo oraz uchodźców Ukraińskich przebywających wśród nas . Ofiary w wysokości 628 złotych zostały przekazane na konto Caritas Polska.
 11. Dziękuję wszystkim Panom, którzy włączyli się w Męski Różaniec, dając świadectwo wiary i przywiązanie do Kościoła.
 12. W piątek na naszym cmentarzu zakończyła ziemską pielgrzymkę świętej pamięci Helena Cis, która mieszkała przy ulicy Dębowej. W jej intencji: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Amen.
 13. Dzięki naszym dobrym uczynkom Bóg staje się bardziej dostrzegalny dla ludzi. Nie chodzi o to, byśmy czynili wielkie rzeczy, bo te czyni sam Bóg, ale małymi, dobrym uczynkami dawali światło obecność Boga tym, którzy tego potrzebują.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 05 LUTEGO 2023 ROKU.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *