Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ.

 1. Z dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego można dowiedzieć się miedzy innymi, dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii.
 2. Zapraszam do uczestnictwa w naszych cotygodniowych nabożeństwach:
  – wtorek – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu
  – piątek – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. Najbliższy czwartek, to już tzw. tłusty czwartek, który przypomina nam, że kończy się karnawał, a zbliża się Wielki Post. Rozpocznie się on już 22 lutego Środą Popielcową.
 4. W liturgii Kościoła świętego w tym tygodniu przypadać będzie:
  – wtorek – święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. Są określani jako apostołowie Słowian, którzy żyli w IX wieku. Można ich również traktować jako ojców słowiańskiej kultury i piśmiennictwa. Oni bowiem stworzyli pierwszy alfabet słowiański oraz dokonali pierwszego przekładu ksiąg biblijnych na język słowiański.
  – piątek – wspomnienie siedmiu założycieli Zakonu Serwitów NMP. Łączyła ich ogromna miłość braterska, a po śmierci ich doczesne szczątki spoczęły w jednym grobie. Żyli w XIII wieku. Byli kupcami. Należeli do bractwa maryjnego działającego we Florencji. Pod wpływem doznanych objawień maryjnych zamieszkali w ubogich warunkach na górze Senario, gdzie prowadzili życie pustelnicze. Wokół niech gromadziło się wielu młodych ludzi, co z czasem zaowocowało przekształceniem tej wspólnoty
  w Zakon Serwitów NMP. Ich charyzmatem jest bycie dla świata szczególnym świadectwem braterskiego życia i służby za przykładem Matki Jezusa.
 5. Wszyscy jesteśmy poruszeni tragedią trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Wielka skala ofiar śmiertelnych i osób ciężko rannych oraz tych, którzy nie mają dachu nad głową. Wobec wielkiego dramatu tych narodów potrzeba samarytańskiego serca. Dlatego dzisiaj w naszej ojczyźnie, we wszystkich kościołach i kaplicach, odbywa się dodatkowa zbiórka ofiar pieniężnych na wsparcie osób ocalałych. W naszej świątyni możemy to uczynić składając ofiarę do skarbony przy głównym wejściu.
 6. Dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz nauczycieli i wychowawców rozpoczął się czas ferii zimowych. Niech ten okres będzie czasem wypoczynku od codziennych zajęć, ale nie odpoczynkiem od Pana Boga.
 7. W czwartek na naszym cmentarzu zakończył ziemskie pielgrzymowanie świętej pamięci Władysław Stach, który mieszkał przy ulicy Łukasiewicza. W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niech mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 8. Pan Jezus do nas dzisiaj powiedział, że kto spełnia przykazania i innych uczy je wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Podążajmy drogą przykazań Bożych, aby królestwo niebieskie stało się także naszym udziałem.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 12 LUTEGO 2023 ROKU.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *