Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  V  NIEDZIELĘ WIELKIEGO  POSTU  .

 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu, zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Do dzisiaj towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Pan Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej.
 2. Zapraszam jeszcze dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o Męce Pańskiej, które zostanie odprawione o godzinie 16.15, a ostania już Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.
  Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie rozważań podczas Drogi Krzyżowej naszemu Chórowi Parafialnemu. Tę najbliższą,
  a jednocześnie ostatnią w tym Wielkim Poście poprowadzą nasze Siostry Albertynki.
 3. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, mamy okazję wesprzeć osoby wojny i trzęsienia ziemi w syryjskim Aleppo oraz uchodźców ukraińskich przebywających wśród nas, jak i tych broniących swojego kraju. Ofiarę można złożyć do skarbony przy głównym wejściu do naszej świątyni.
 4. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy, między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci.
 5. Ze względu na głoszone rekolekcje wielkopostne w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Jeleninie Najświętsza Ofiara
  w naszym kościele od poniedziałku do czwartku będzie sprawowana o godzinie 7.00.
 6. W tym tygodniu przypadać będzie pierwsza sobota miesiąca dzień poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – Spowiedzi świętej jest każdego dnia powszedniego na kwadrans przed Eucharystią.
 8. W sobotę o godzinie 14.00 spod kościoła mariackiego wyruszy kolejny „Męski Różaniec”, który przejdzie ulicami naszego miasta i zakończy się wspólną Eucharystią w klasztorze Sióstr Niepokalanek.
 9. Liturgię przyszłej niedzieli rozpoczniemy wspólnym śpiewem Godzinek ku czci NMP o godzinie 8.30.
 10. Za tydzień po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.
 11. Najbliższa niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą uroczystości WIELKIEGO TYGODNIA. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach Świętych. Na czas Wielkiego Tygodnia, wielkich wydarzeń dla każdego człowieka wiary, niech one zdobią nasze posesje i będą oznaką naszej chrześcijańskiej wiary.
 12. NIE ZASTĄPI CIBIE NIKT – pod takim hasłem w przyszłą niedziele o godzinie 20.15 – w 18 rocznicę powołania do Domu Ojca, który jest w Niebie – rozpocznie się w naszym kościele modlitewne czuwanie w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Nasze czuwanie zakończymy o godzinie 21.37.
 13. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5 % naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zachęcamy o przekazanie 1,5 % należnego podatku na powstałe przy naszej świątyni hospicjum stacjonarne.
 14. W środę na naszym cmentarzu pożegnaliśmy świętej pamięci Aleksandra Małeckiego, który mieszkał przy ulicy Dębowej.
  W jego intencji: wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 15. W dzisiejszej Ewangelii pada wiele pytań. Zadaje je Jezus, siostry Łazarza Marta i Maria oraz tłum. Nie wszystkie z tych pytań znajdują odpowiedź. Ale czasami warto unikać słów, a odpowiedzieć bliźniemu dobrym uczynkiem.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  26 MARCA 2023  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *