Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 1. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będzie odprawiane dzisiaj o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Eucharystii sprawowanej o godzinie 19.00. Wyjątkiem jest sobota, w którą Najświętsza Ofiara składana jest w kaplicy hospicyjnej.
 2. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego.
 3. Dzisiaj w ramach programu „POLA NADZIEI„ możemy po Mszy świętej wesprzeć ofiarą nasze Hospicjum imienia Świętego Franciszka z Asyżu. Natomiast,  w czwartek 11 maja, w godzinach 10.00 – 16.00,  młodzi wolontariusze szczecineckich szkół na ulicach naszego miasta, za symbolicznego żonkila, który jest znakiem tej akcji charytatywnej, będą kwestować na potrzeby naszego hospicjum. 
 4. Wczoraj dziesięcioro dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii świętej. Do czwartku będą przeżywały swój Biały Tydzień.
 5. Po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 11.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Obecność dla młodzieży obowiązkowa.
 6. Jutro przeżywać będziemy uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zginął przy ołtarzu jako ofiara zemsty niepokornego króla.
 7. Ponadto w liturgii Kościoła świętego przypadać będzie:
  – piątek – wspomnienie błogosławionej Juty z Bielczyny, wdowy. Pochodziła z bogatego rodu książąt brunszwickich. Urodziła się około 1220 roku w Turyngii. W młodym wieku wyszła za mąż, ale mając 20 lat została wdową. Zajęła się wychowaniem dzieci, a kiedy podrosły, oddała je pod opiekę zakonnic. Rozdała swój majątek ubogim i rozpoczęła życie pielgrzymie. W czasie wędrówki do miejsc kultu pielęgnowała chorych i wspierała potrzebujących. W 1256 roku jej krewny, Anno von Sangerhausen, wielki mistrz zakony krzyżackiego, poprosił, by przybyła na ziemię chełmińską. Zamieszkała w Bielczynach, w opuszczonej chacie rybackiej, która stała się jej pustelnią. Zmarła po czterech latach 12 maja 1260 roku, w opinii świętości.
  – sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W 197 roku Matka Boża ukazała się trojgu dzieciom: Hiacyncie, Franciszkowi oraz Łucji. Objawienia trwały każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. Maryja zachęciła je do codziennego odmawiania różańca, aby wyprosić pokój dla świata. Orędzie, które płynie z Fatimy, to wezwanie do nawrócenia
  i wynagradzania za grzechy własne i bliźnich. Maryja – jako pomoc w przyjęciu takiej postawy – wskazała na różaniec i oraz zadośćuczynienia za grzechy. Franciszek i Hiacynta, kanonizowani w 2017 roku przez papieża Franciszka, są pierwszymi kanonizowanymi dziećmi, które nie są męczennikami. Proces beatyfikacyjny s. Łucji toczy się od 2008 roku.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 9. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, w czasie wszystkich Mszy Świętych przeznaczone zostaną na utrzymanie naszej świątyni, a w tym czasie szczególnie na opłatę ogrzewania.
 10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” ze złożone ubiegłej niedzieli ofiary na rzecz wsparcia syryjskich rodzin zamieszkałych w Aleppo oraz uchodźców Ukraińskich przebywających wśród nas . Ofiary w wysokości 600 złotych zostały przekazane na konto Caritas Polska.
 11. Świętujemy z radością niedzielę – dzień Pański. Niech nadzieja zmartwychwstania i życia wiecznego przenika wszystko, co dziś będziemy czynili.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK , DNIA 07 MAJA 2023 ROKU .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *