Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  NIEDZIELĘ TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ  .

 1. Dzisiaj, w UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu,
  i Synowi, i Duchowi Świętemu…
  ”. Warto też sobie zdać sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Nawet chrześcijaninowi trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i światło Ducha Świętego i oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
 2. Zapraszam jeszcze dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa , które będzie odprawione dzisiaj o godzinie 18.15, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 19.00.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym między innymi, polecamy rozmowę z abp. Georgiem Gansweinem, osobistym sekretarzem papieża Benedykta XVI, oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków
  i wskazujący na wynikające z tego konsekwencje.
 4. We wtorek po Mszy Świętej i nabożeństwie nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 5. W wtorek na godzinę 17.30 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej i dziewczynki, które
  w Boże Ciało pragną sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci rocznicowe mają swoje spotkanie
  o godzinie 17.00.
  We wtorek o godzinie 20.00 spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 6. W najbliższy czwartek, 08 czerwca, w liturgii celebrować będziemy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ – BOŻE CIAŁO. W tym dniu w  naszym kościele zostanie odprawiona tylko jedna Ofiara Pańska o godzinie 10.00, która niech zjednoczy całą wspólnotę parafialną. Po Mszy Świętej z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji eucharystycznej. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, a jednocześnie prosić Chrystusa Pana o pokój i błogosławieństwo Boże dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, naszym życiu zawsze obecny. Jesteśmy Ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Panem Bogiem.W tym roku procesja przejdzie ulicami: Bukową, Pilską, Fabryczną, Miodową i Szarych Szeregów.
 7. Chcąc podkreślić radość, jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, na mocy kan. 87 § 1 KPK, ksiądz biskup ordynariusz udziela wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i osobom przebywającym na terenie diecezji (kan. 91 KPK), dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 9 czerwca 2023 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy zachęcam do modlitwy w intencjach Ojca Świętego Franciszka.
 8. W najbliższą niedzielę, 11 czerwca, nasz chór zaprasza na PIKNIK PARAFIALNY w godzinach 12.00-17.00. W programie zaplanowany jest nie tylko wspólny posiłek, ale także występ Kapeli Podwórkowej (12.30-13.30), koncert organowy(14.30-15.00) zakończony Koronką do Miłosierdzia Bożego(15.00) oraz film o naszym patronie o św. Franciszku z Asyżu(16.00-17.00). Zebrane podczas pikniku środki będą przeznaczone na działalność chóru.
  Obecność chóru będzie na wszystkich Mszach świętych.
  Wszyscy, którzy zaśpiewają lub zagrają przynajmniej jeden utwór na instrumencie otrzymają bezpłatny posiłek.
 9. Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za okazane wsparcie finansowe dla ofiar wojny i trzęsienia ziemi w syryjskim Aleppo
  i uchodźcom ukraińskim. Ofiary wyniosły 564 złotych.
 10. Przyszła niedziela to druga niedziela w miesiącu, w którą ofiarami składanymi na tacę wspieramy utrzymanie naszej świątyni.
 11. Za tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, która rozpoczyna się o godzinie 10.30.
 12. Dziękuję Czcigodnym Panom, którzy wczoraj dali piękne świadectwo wiary uczestnicząc w męskim różańcu.
 13. Po co mi Kościół ? – pod takim hasłem w parafii Ducha Świętego w Koszalinie w piątek i w sobotę odbędzie się Forum o Kościele. Wśród prelegentów m.in. bp Zbigniew Zieliński i o. Remigiusz Recław.
 14. Parafia w Parsęcku serdecznie zaprasza na warsztaty pisania ikon. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby spotkać Boga w modlitwie i pisaniu ikon Matki Bożej. Warsztaty obejmują sześć dni, od 24 do 29 lipca br. i będą
  w Parsęcku. Obowiązują zapisy, bowiem jest ograniczona liczba miejsc. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 15. Gdy człowiek rozważa tajemnicę Trójcy Świętej, odkrywa, że kluczem do szczęścia są relacje oparte na miłości i wspólne działanie dla dobra innych. Niech znak krzyża, który za chwilę uczynimy na zakończenie Mszy Świętej, przypomina nam w ciągu dnia o miłości Pana Boga.

 ks.Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA  04 CZERWCA  2023  ROKU  .

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *