Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  NA  X  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  .

 1. Dzisiaj nasz chór zaprasza na PIKNIK PARAFIALNY w godzinach 12.00-17.00. W programie zaplanowany jest nie tylko wspólny posiłek, ale także występ Kapeli Podwórkowej (12.30-13.30), koncert organowy(14.30-15.00) zakończony Koronką do Miłosierdzia Bożego(15.00) oraz film o naszym patronie o św. Franciszku z Asyżu(16.00-17.00). Zebrane podczas pikniku środki będą przeznaczone na działalność chóru. Obecność chóru będzie na wszystkich Mszach świętych. Wszyscy, którzy zaśpiewają lub zagrają przynajmniej jeden utwór na instrumencie otrzymają bezpłatny posiłek.
 2. Trwa miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z codziennie odprawianą Ofiarą Pańską łączymy nabożeństwo czerwcowe, podczas którego przy wystawionym Najświętszym Sakramencie śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Uczęszczajmy na to nabożeństwo, aby wynagrodzić Panu Bogu za nasze grzechy i nieprawości, i prosić o nawrócenie siebie i innych. Może to nabożeństwo scementuje nasze rodziny, tak często zapracowane, zabiegane i zatroskane o godną codzienność? Dzisiaj nabożeństwo o godzinie 18.15, a w tygodniu bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 19.00.
 3. Zachęcam do nabycia i lektury naszego Gościa Niedzielnego, w którym miedzy innymi, polecamy tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.
 4. W czwartek zakończymy Oktawę Uroczystości Bożego Ciała. W czasie Mszy Świętej zostaną poświęcone wianki, pierwociny tegorocznych płodów ziemi.
 5. W piątek celebrować będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z rangi uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy.
 6. W piątek podczas Eucharystii sprawowanej o godzinie 16.30, której będzie przewodniczył ordynariusza naszej diecezji, ksiądz biskup Zbigniew Zieliński, zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii, jak i młodzieży parafii w Jeleninie.
 7. Ponadto w tym tygodniu w liturgii Kościoła świętego przypadać będzie :
  – poniedziałek – wspomnienie błogosławionych męczenników II wojny światowej. W dniu 13 czerwca 1999 roku św. Jan Paweł II beatyfikował w Warszawie 108 osób. W ich gronie są świeccy, osoby duchowne i zakonne. Niektórzy z nich nigdy się nie spotkali ani nie poznali w ciągu ziemskiego życia. Połączyła ich jednak męczeńska śmierć poniesiona z rąk Niemców podczas II wojny światowej. Połączyła ich także wiara w Jezusa Chrystusa i heroizm jej wyznawania. Wielu z nich mogło przecież ocalić swoje życie , idąc na drobne ustępstwa czy współpracę z okupantem. Ich postawa była jednak bezkompromisowa i klarowna
  – wtorek – wspomnienie świętego Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Właściwie to Ferdynand Bulonne, urodził się w Lizbonie w 1195 roku. Pochodził z bogatej rodziny. Przed 20 rokiem życia wstąpił do Zakonu Kanoników Regularnych św. Augustyna. W 1219 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Rok później opuścił swój zakon i wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych. Posiadał niezwykły dar przemawiania. Jego kazania gromadziły rzesze ludzi. Głosząc słowo Boże, przewędrował Afrykę, Francję i Włochy. Spotkał się ze św. Franciszkiem. Pracował także dla papieża Grzegorza IX oraz nauczał na uniwersytetach w Montpellier i Tuluzie. Zmarł, mając 36 lat w klasztorze św. Marii w Padwie.
  – środa – wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika. Jego dewiza życiowa brzmiała: „Zachowaj porządek, a porządek zachowa ciebie”. Urodził się w 1893 roku w rodzinie chłopskiej w Nowym Folwarku pod Krotoszynem.
  W seminarium w Gnieźnie pełnił posługę ojca duchownego oraz rektora. Przed wybuchem II wojny światowej został biskupem pomocniczym we Włocławku. Odznaczał się gorliwością kapłańską, wiele godzin spędzał w konfesjonale. Był wyrozumiały, uczynny i miłosierny wobec wiernych. Jego nieustraszona, pełna poświęcenia postawa w czasie wojny stała się wzorem dla duchowieństwa oraz świeckich. Zginął w 1941 roku w obozie koncentracyjnym w Dachau uśmiercony zastrzykiem fenolu.
  – czwartek – wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy. Jej życie przypadało na wiek XIII, ale pamięć o niej trwa nadal. Przybyła do Polski z woli swojego ojca króla węgierskiego Beli IV, który chciał ją wydać za mąż za jednego z Piastów. Okazał się nim książę kaliski Bolesław, który dzięki jej dobremu wpływowi na swoje rządy, życie dworskie oraz osobistą postawę zyskał przydomek Pobożny. Po śmierci męża wstąpiła do klarysek w Starym Sączu, potem przeniosła się do Gniezna, gdzie ostatnie lata życia poświęciła Bogu. Zmarła 17 czerwca 1298 roku. Jej cztery najbliższe krewne także dostąpiły chwały ołtarzy.
  – sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Dla całego Kościoła ustanowił je papież Pius XII w czasie II wojny światowej w 1944 roku. Wpatrując się w Maryję, w Jej życie, uczmy się otwartości na słowo Boże i owocność współpracy z łaską Bożą
 1. Jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości Bożego Ciała. Dzieciom, które sypały kwiaty, służbie liturgicznej ołtarza, niosącym poduszki, sztandary i feretrony, budującym przepiękne ołtarze, ale przede wszystkim za wspaniałe świadectwo wiary.
 2. Przyszły rok to czas jubileuszu. Bowiem przeżywać będziemy XXV rocznicę powołania parafii Świętego Franciszka z Asyżu, która przypadać będzie 21 marca. Wypadałoby odnowić wnętrze naszego domu Bożego. Widzimy ile jest pęknięć, jakie już brudne są ściany. Nikt nie chciałby mieszkać w takim domu. Dlatego może nastąpi – chociaż trudny jest czas – nasza wspólna mobilizacja. Jeżeli nie całego kościoła, to chociaż jego część, na przykład prezbiterium. Oferta od firmy, która zaoferowała się odnowy całej świątyni, z zakupem materiału i robocizną, to 60 tysięcy złotych.
 3. Parafia w Parsęcku serdecznie zaprasza na warsztaty pisania ikon. Propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby spotkać Boga w modlitwie i pisaniu ikon Matki Bożej. Warsztaty obejmują sześć dni, od 24 do 29 lipca br. i będą
  w Parsęcku. Obowiązują zapisy, bowiem jest ograniczona liczba miejsc. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. „Idźcie i głoście” – takie zadanie otrzymuje uczeń Jezusa Chrystusa. Bardzo podobne słowa usłyszymy za moment podczas błogosławieństwa kończącego naszą niedzielną liturgię. Idźmy więc i głośmy Dobrą Nowinę Jezusa Chrystusa w naszych miejscach pracy, w naszej codzienności. Bądźmy apostołami, których Pan posyła.

Ks. Marek Kowalewski, proboszcz

SZCZECINEK  ,  DNIA 11 CZERWCA 2023  ROKU  .

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *